Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odeslat odpověď

Re: Správné názvy kategorií POI

21.8.2013, 17:44

Vyzkoušeno na VIA 135 a špatně se zobrazují :
äëöü a ÄËÖÜ

Re: Správné názvy kategorií POI

21.8.2013, 19:05

Chápu, že by bylo dobré, aby se VŠECHNY znaky zobrazovaly správně.

Pokud je ale problém pouze se znaky äëöü a ÄËÖÜ - pak jsem přesvědčen, že to v praxi nepřinese žádné omezení u českých bodů a u bodů EU to bude ojedinělé, kdy se napíše už při zadávání znak bez diakritiky.

Kolik procent bodů některý z těchto znaků obsahuje?
Žádná celá, nula nic, promile případů nebo ještě méně.

Poděkujme těm, co problém vyřešili až do tohoto stádia a pokud jsou znaky äëöü a ÄËÖÜ jediným omezením, které je obtížně nebo vůbec řešitelné, pak problém považujme za vyřešený...

Re: Správné názvy kategorií POI

22.8.2013, 7:53

ëöü jsem zaměnil za písmenko s horizontální čárkou (což nevím, jak u TT vypadá - vyzkoušejte), u malého "ä" jsem ještě vyzkoušel experiment s použitím jiného kódování, tak mi písněte, jak to vypadá.

4 Vrána: délka je omezena na 127 znaků, které se zobrazují, ale je možné, když nad tím tak uvažuji, že se to zkracovat nebude pokud byl problém pouze v zobrazování, u této kategorie jsem limit nastavil na 1000 znaků, takže jedině, že by jste to vyzkoušeli a otestovali...

Re: Správné názvy kategorií POI

22.8.2013, 11:04

Takže na přehlásky se vykašleme...protože ty čárky vypadají fakt divně...
Henry ty přehlásky bych asi negeneroval, jak píše Tonny, zase tolik jich není a popravdě jsem nekoukal, jak tohle vyřešil TomTom...
Já bych to odstartoval. Jestli jste pro, já začnu do názvu kategorií postupně doplňovat diakritiku. Kdyby byl nějaký problém, tak hned piště...
Bude se to asi generovat i pro soukromé kategorie ?? Jestli máme doplňovat i u nich....

Re: Správné názvy kategorií POI

22.8.2013, 11:38

Teď jde ještě o to, kolik lidí, co si stahují kategorie POI, čte tuhle diskusi. Protože budou mít najednou v navigaci tuplované kategorie a ty nové jen s červeným čtverečkem :). Tedy by stálo za úvahu, pokud dojde k nějakému většímu přejmenování kategorií, zda neodeslat hromadnou SZ s upozorněním, aby si uživatelé přejmenovali i soubory .bmp s ikonkami a ty kategorie bez diakritiky si v PC a v navigaci smazali (nebo přejmenovali, pokud ještě nestáhli aktualizaci). A samozřejmě to bude chtít novou zálohu.

Re: Správné názvy kategorií POI

22.8.2013, 12:24

Jo, jo, to mne také napadlo. To je na Henrym...Uz mu pisu SZ...

Re: Správné názvy kategorií POI

22.8.2013, 12:39

Tak já zatím čekám a až to odbrzdíte ofiko, tak si přejmenuju ty svoje, ke kterým mám přístup.

Re: Správné názvy kategorií POI

22.8.2013, 13:08

Já to pojedu vše....postupně...

Re: Správné názvy kategorií POI

22.8.2013, 13:37

Tak já jdu na ty moje, doufám, že to zase za pár dnů nebudem vracet zpátky :zed: :chlamani:

Re: Správné názvy kategorií POI

22.8.2013, 15:00

Nespěchej, až se ozve Henry......ať to pak nevracíš. Uvědom si, že nejde jen o přejmenování katogerií, ale také musí fungovat slučování atd atd...

Re: Správné názvy kategorií POI

22.8.2013, 19:59

Jasný, snad to dobře dopadne.

Re: Správné názvy kategorií POI

23.8.2013, 14:47

Ještě Gumajzi zkus všechny znaky v názvu kategorie - vidím, že kategorii "CZ-Českomoravský beton" jsi přejmenoval, takže teď tu kategorii přejmenuj na "CZ-ěščřžýáíéůúäëöüťň" a zkus stáhnout, ať vidíme jestli je vše OK a pak to přejmenuj zpátky třeba na současný: "CZ-Betonárny_Českomoravský_beton" - otázkou pak je, zda v tomto případě stále trvat na podtržítkách, protože když jde diakritika, tak jdou i mezery...

Re: Správné názvy kategorií POI

23.8.2013, 15:39

A ještě ž š č šč měkyj znak ;), to bude teď aktuální :/

Re: Správné názvy kategorií POI

23.8.2013, 19:52

Tak jsem to vložil do navi. V názvu kategorie vloženo CZ-ě,š,č,ř,ž,ý,á,í,é,ů,ú,ä,ë,ö,ü,ť,ň,
V názvu kategorie zobrazeno ě,š,č,ř,ž,ý,á,í,é,u,ú,ä,ë,ö,ü,ť,ň.
Takže se nezobrazilo jen ů.....místo něj jen u bez kroužku...
Už aby ty přiblblá podtržítka šla do pr...
Tak jsem si zkusmo odstranil podtržítka u jedné kategorie, a žádný problém...

Re: Správné názvy kategorií POI

24.8.2013, 10:45

Tak teď jsme si psali s Henrym. Můžeme začít dávat češtinu... :jupi:
Odeslat odpověď