Vše kolem vkládání a mazání radarů

Pravidla fóra

Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.
Téma uzamknuto

Jak se stanovuje úhel a směr měření?

29.8.2008, 11:47

Ahoj, zkoušel jsem hledat, ale nenašel, omlouvám se, jestli se to tu někde už řešilo. Má otázka: jak se stanovuje u radarů úhel a směr měření? Chápu správně, že například když je silnice ze S na J a police měří auta jedoucí na J, je úhel 0? Pokud by měřila auta jedoucí na S, je úhel 180? Jak se stanovuje směr měření?

Díky za info.

Re: Jak se stanovuje úhel a směr měření?

29.8.2008, 12:38

Jejda! Já to kdysi věděl. Ale díky tomu že jsem garmiňák to nepoužívám a vypadlo mě to.
Ty úhle ale podle logiky asi budou jak kompasová růžice. S-0, V-90, J-180, Z-270. A úhle mezi nimi. Ten druhý údaj je směr měření. 1-jeden směr, 2-oba směry. Je to nějak tak"?

Re: Jak se stanovuje úhel a směr měření?

29.8.2008, 15:21

Je to jak psal Baharis - takže měří-li policie auta jedoucí na sever, tak nula; měří-li auta jedoucí ze západu na východ, tak 90 atd.

Re: Jak se stanovuje úhel a směr měření?

2.9.2008, 20:44

Díky za info. Má stanovení směru měření vliv na informování o radaru v navigaci? V jakých se to používá? Třeba když bude radar umístěn na křižovatce, bude navigace upozorňovat jen řidiče jedoucí z jednoho směru? Když dám směr i úhel 0, bude upozorňovat v obou směrech ze všech stran? Díky za info.

Re: Jak se stanovuje úhel a směr měření?

2.9.2008, 21:33

TT to neumí. TT umí jen upozorňovat buď na všechno v okolí na vzdálenost kterou máš nastavenou,nebo navigovat na trase,takže jen,když dáš navigovat...Toť vše...Jestli se nepletu,tak úhly měření umí Garmin,pokud ještě nějaká jiná navigace,tak mne kolegové doplní. Ale Tomtom ne...

Re: Jak se stanovuje úhel a směr měření?

2.9.2008, 22:13

Ok, díky za info.

Re: Jak se stanovuje úhel a směr měření?

2.9.2008, 23:05

Ani Garmin se na úhlech nechytá.
i-Go/Mio to umí.

Re: Jak se stanovuje úhel a směr měření?

3.9.2008, 18:16

Aha,tak pardon,Garmin to také neumí. A já myslel,že ano...

Re: Jak se stanovuje úhel a směr měření?

7.9.2008, 10:41

Tak zde je popis, jak to s těmi úhly je. Předem upozorňuji-že nemám i-Go,takže tento popis jsem obdržel,a jen ho sem umísťuji.... Názorně mohou posloužit dva stacionáry
Přeštice
- Odhadem se stanoví, v jakém úhlu vůči severu je silnice položená a odkud se měří. Je tam 350°
- Pokud se měří pouze v tom úhlu, zadá se do druhého pole směr "1". Kdyby se měřilo z opačného směru, musel by být úhel 170°
Bedřichov
-Tady je měření obousměrné. Opět se zadá úhel, jak je silnice položená. Zde je 40°
- Do druhého pole se ale v tomto případě zadává číslovka "2", coz značí tu obousměrnost. Ten úhel silnice by také mohl být 265°, tady to je jedno, z které strany se úhel nanese.
- Poslední věc je, pokud je někde potřeba zadat že se měří ze všech směrů, zadává se do druhého pole číslovka "3".

Re: Jak se stanovuje úhel a směr měření?

21.9.2008, 4:29

Pokud se měří obousměrně a není to křižovatka, zadání úhlu může být (v budoucnu třeba) spíše na škodu, ne?
A mohlo by to také působit problémy, až se naučí obce radary otáčet...

Která verze iGO presne umí pracovat s Angle a s Direction?
Jedine asi ten speedcameras.txt format?
A jak ta aplikace s tím umí pracovat, lze ignorovat Angle a direction a nastavit třeba ar 500m pokud na stejne silnici?

Nekde iGO based GPS mam (je nam nalepka WinCE4.x), ale to je trosku starsi verze a tam to nejak nechodilo, slo by to aktualizovat?

btw: http://poi.cz/index.php?poi=kateg1&gen=ptxt generuje na zacatku prvniho zaznamu mezery, to je bug ci feature?

ps: jeste badam nad typem 1,2,3,4,5, co je co (fix, mobile, semafor, indukcni)? Nekde by mohla byt legenda?

ps2: ted jsem si vsiml zvlastni konvence speedcameras, je zvykem udavat lat,lon a v tomto souboru je to presne naopak, tedy pri zkus. copy&paste do mapy.cz nebo maps.google.com je nutno cisla prohodit :-(

Diky za otevreni tematu.

Re: Jak se stanovuje úhel a směr měření?

21.9.2008, 9:38

VPE : Typ 1,2,3,4,5, co je co (fix, mobile, semafor, indukcni)?


To párování se nastavuje v profilu a podle mě to umožňuje změnit defaultní hodnoty pokud má někdo v IGO 8 skin co si hraje s ikonkama.
Tak jak je to DEFAULT nastavené tak to iGO8 celkem dobře "žere" právě až na úhel měření.

Kód:
Nastavení typů radarů pro iGo/Mio:     
Kamery/semafory: 2  Mobilní: 5  Stacionární: 1  Úsekové: 4
Téma uzamknuto