Jakou navigaci pro Android?

Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...

Moderátor: eidz

Jakou navigaci pro Android?

Příspěvekod kropacek72 v 10.7.2012, 9:46

Zdravím, mám doma nějakého Garmina 760, ale nechce se mi ho pořád vozit sebou, abych ho nemusel nechávat v autě. Krade se všude... a přece jen je poněkud velký na nošení po městě.

Tak mě napadlo navigace do Android telefonu, ale existuje nějaká kam můžu stáhnout POI s radarama?

Díky.

Kropacek72
kropacek72
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10.7.2012, 9:41

Re: Jakou navigaci pro Android?

Příspěvekod kropacek72 v 10.7.2012, 14:54

Jen doplnění - mám mobil v ruce, vidím nové body zájmu na poi.cz tak je přímo v mobilu stáhnu do adresáře navigace a je to. Konverze a jiné věci nevím proč bych to měl dělat...

Díky za nápady a doporučení.
kropacek72
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10.7.2012, 9:41

Re: Jakou navigaci pro Android?

Příspěvekod faltak v 10.7.2012, 15:51

faltak
 
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 13:44

Re: Jakou navigaci pro Android?

Příspěvekod Gumídek v 10.7.2012, 18:30

Promiň, ale u žádné navigace se nestahují poi do adresáře...Nehledě na to, odpovím ti na tvůj dotaz. Pokud nechceš nic převádět, tak holt žádné nebudeš mít..pokud chceš dobrou navigaci do Androida, tak je potřeba si body zájmu převést do formátu, který chroustá tvá navigace...Buď se s tím smíříš, nebo máš smoldu...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Jakou navigaci pro Android?

Příspěvekod kropacek72 v 13.7.2012, 8:23

Tak tedy děkuji. Jen nevím jestli se mám radovat nebo plakat. Technologicky by to přece neměl být problém. Takže asi nechám v autě schovanýho Garmina a bude.

Díky všem.
kropacek72
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10.7.2012, 9:41

Re: Jakou navigaci pro Android?

Příspěvekod ledo v 31.10.2012, 20:52

Používám na androidu Locus Pro (placená verze ale za ty peníze max. spokojenost) na POI i navigaci zatím jsem naprosto spokojenej. https://play.google.com/store/apps/details?id=menion.android.locus.pro&hl=cs
ledo
 
Příspěvky: 2
Registrován: 31.10.2012, 20:48

Re: Jakou navigaci pro Android?

Příspěvekod bertek v 19.2.2014, 13:52

Nainstaloval jsem Navigator viz odkaz výše, ale nikde jsem nenašel návod, jak do toho dostat POI body, konkrétně se mi jedná o dobíjecí stanice ČEZ a PRE. PRE tady má placenou http://poi.cz/index.php?poi=zazna1&c_id ... tanice-PRE , zkoušel jsem dát KML do IGO8, což se povedlo, ale není to jako kategorie poi ale jako soubor obecných POI bez ikonky v mapě.Dokážete mi někdo poradit?
bertek
 
Příspěvky: 2
Registrován: 19.2.2014, 13:28

Re: Jakou navigaci pro Android?

Příspěvekod Jirásek v 19.2.2014, 14:06

Se softem, respektive s importem poi neporadím, Locus neznám.
Pouze bych chtěl upřesnit - PRE žádnou placenou kategorii nemá, žádné placené kategorie neexistují. Pouze může být placený zápis POI (větší reklama, umístění v popředí kategorie a pod.). A to se vůbec netýká této kategorie, kolonka placený zápis je prázdná.

EDIT: něco o importu poi do tohoto navigačního softu je tady, v manuálu na webu Locusu:
http://support.locusmap.eu/hc/en-us/art ... and-tracks
http://support.locusmap.eu/hc/en-us/art ... -advanced-

Moc jsem to nestudoval, netuším zda to odpoví na tvou otázku.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Jakou navigaci pro Android?

Příspěvekod Gumídek v 19.2.2014, 15:29

Není pravda, že se musí vždy POI konvertovat. Navigace Be On Road je zdarma a POI stáhneš zde ze serveru už ve formátu pro Be On Road.....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Jakou navigaci pro Android?

Příspěvekod bertek v 19.2.2014, 15:44

nainstaloval jsem výše uvedený Navigator, našel jsem tam nějaké soubory typu xml a tak jsem stáhl soubor ve formátu xml a nakopíroval do telefonu, bohužel nic. Bohužel neumím anglicky a tak mne docela štve celý Android, který vlastně nemá žádnou podporu softwarů pro něho. Locus se tu řešil, resp tady přímo autor navi softu žádal o podporu pro jeho soft, aby soubor poi dokázal přidat i laik, bohužel diskuse vyšuměla do prázdna. Nerad bych u toho strávil dny pokusy, ale čekal jsem, že když odkaz sem dává PRE na svých stránkách tak že přidání jejich stanic dokáže i laik jako já.
bertek
 
Příspěvky: 2
Registrován: 19.2.2014, 13:28

Re: Jakou navigaci pro Android?

Příspěvekod Gumídek v 19.2.2014, 23:09

To, že PRE dává odkaz neznamená, že lze imporotvat do každé navigace. Uvědom si, že to nezáleží na nás zde na serveru, ale na výrobci navigačního software, jak se do něj vkládají cizí POI...Do některých to nejde jinak, než konverzí, úpravou atd...
Pak jsou takové sw, kam se dá importovat bez úprav. A jestli si neporadíš s Navigatorem, tak vyzkoušej jiný sw. Vždyť na Android jich je mraky...Zkoušej, a u kterého ti to půjde, u toho zůstaň...To je asi nejlepší rada....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na Ostatní navigace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron