Aukro.cz a navigace

Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...

Moderátor: eidz

Aukro.cz a navigace

Příspěvekod JuraS. v 14.7.2010, 12:31

Na aukru je řada pohledově a hw zajímavých navigací..co na ně říkáte vy ? vyplatí se například tato http://www.aukro.cz/item1145911538_5_0_ ... ace_1.html
nebo
http://www.aukro.cz/item1143366749_5_lu ... _menu.html
či tahle
http://www.aukro.cz/item1140049396_mini ... _akce.html

značku miniHT mi nenašel ani google....
Navigon 1400 Primo, Garmin ETrex Legend, černobílá plečka sloužící s kabelem k echolotu Humminbird Matrix 17 k navigování na rybách. . Telefon Nokia E75 + NokiaMaps a teď zkouším Waze
JuraS.
 
Příspěvky: 58
Registrován: 1.7.2010, 11:42
Bydliště: Praha - Žižkov

Re: Aukro.cz a navigace

Příspěvekod Gumídek v 14.7.2010, 16:50

No právě...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Aukro.cz a navigace

Příspěvekod Gumídek v 15.7.2010, 8:53

Hele, buď chceš maximálně ušetřit, a v tom případě si kup papírovou mapu, nebo chceš navigaci, která ti nějakou dobu bude sloužit, a v tom případě neexperimentuj, a kup nějakou osvědčenou značku. Vyhneš se tím problémům. A věř, že vím o čem mluvím...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Aukro.cz a navigace

Příspěvekod JuraS. v 15.7.2010, 9:07

Nechci ušetřit ale předkládám , že třeba T"omTom XXL IQ routes" který je pro mě funkčně nejlepší je dán jen namakaným softwarem a vhodným hw... třeba tahle http://www.aukro.cz/item1145911538_5_0_ ... ace_1.html
má (si myslím) lepší hw než většina prodávaných za několikanásobné ceny..o legálnosti navigačního software na těchto aukrových navigacích bych pochyboval a o možnosti aktualizací map také..o tom, že některé nonamové kopie jsou dostatečné a roky sloužící jsem se přesvědčil jinde..
Navigon 1400 Primo, Garmin ETrex Legend, černobílá plečka sloužící s kabelem k echolotu Humminbird Matrix 17 k navigování na rybách. . Telefon Nokia E75 + NokiaMaps a teď zkouším Waze
JuraS.
 
Příspěvky: 58
Registrován: 1.7.2010, 11:42
Bydliště: Praha - Žižkov

Re: Aukro.cz a navigace

Příspěvekod Jirásek v 15.7.2010, 10:43

Promiň, roky sloužící navigace bez aktualizace - to je u navigace blbost. Samozřejmě, mohu krást, to je mi však cizí. Navíc mnohdy jenom zjistit, jaké podklady jsou vhodné pro daný SW je pěkná dřina.
Již dávno jsem vyrostl z toho, kupovat levné věci od neznámých výrobců, a to nejen v oblasti elektroniky. Většinou jsem prodělal. To je můj názor.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Aukro.cz a navigace

Příspěvekod Gumídek v 15.7.2010, 11:03

je vidět, že jsi "znalec"...Zapomněl jsi, že aby něco mohlo mít "namakaný" software, tak to předpokládá také dostatečně " namakaný" hardware. Ale to ti píšu zbytečně, protože ty se v tom určitě vyznáš víc.
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Aukro.cz a navigace

Příspěvekod JuraS. v 15.7.2010, 12:33

nenen, jen jsem se ptal co vy na to..už dávno jsem rozhodnutý pro TomTom XXL IQ Routes..vím kde ho mají za VELMI dobrou cenu..šlo mi jen zjistit co je to za aukří navigace..autorádia symphony montované do škody octávia (například) jsou se "střevy" od různých výrobců...tak jsem zjišťoval zda toto není ten obdobný případ..ani prodejce na aukru mi nedokázal odpovědět odkud se tyto navigace na světě berou, kdo je vyrábí a zda byli někde testovány...znalec na autonavigace rozhodně nejsem a asi nikdy nebudu..to bych musel roky denně jezdit trasy přes celou evropu na různé adresy v různých lokalitách...
Navigon 1400 Primo, Garmin ETrex Legend, černobílá plečka sloužící s kabelem k echolotu Humminbird Matrix 17 k navigování na rybách. . Telefon Nokia E75 + NokiaMaps a teď zkouším Waze
JuraS.
 
Příspěvky: 58
Registrován: 1.7.2010, 11:42
Bydliště: Praha - Žižkov

Re: Aukro.cz a navigace

Příspěvekod Jirásek v 15.7.2010, 12:44

Ve všech případech se jedná o navigační SW iGo na mobilních Win. To jsou standardy. Tady se jedná spíše o kvalitu a spolehlivost HW. Toho bych se u noname obával. Samozřejmě, v dnešní době je vše asijské provenience, ale na tu nízkou cenu HW se museli nějak dostat, něco ošulit. Stejně tak legálnost nainstalovaného SW iGo - při té celkové ceně by muselo být koupeno "za hubičku".
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Aukro.cz a navigace

Příspěvekod JuraS. v 15.7.2010, 13:44

Přeposílám odpověď kterou jsem dostal emalem od jednoho co už jednu těch aukrových navigací koupil.
Zdravím,

ve zkratce k navigaci takto:

- nemá paměť, tu je potřeba dokoupit zvlášť (cca 600,- 8GB)

- čeština je slovníková, občas jsou některé obraty ne přesně přeložené (settings=sázení, ale to je ten nejhorší, zbytek je OK:))

-bylo k tomu nepopsané CD, v bílém obalu, se souborem map igo, takže to je tam nahrané. Lze ale nahrát i jiné mapy.

Jinak funguje ke spokojenosti, ukecané je to dostatečně a někdy až moc. Jízdní pruhy ukazuje, rychlosti to hlídá, pokud nemá načtenou trasu, bliká na místě určení v mapě bod, abyste odhadli kudy k němu, na dálnici ukazuje návěstí pro včasné odbočení.

Jediné mínus je co do výdrže, ani ne dvě hodiny. Takže je nutné mít v autě v nabíječce.

Taky se učíme obsluhu, nepřijde nám to nějak intuitivní a dost bádáme co tam jak zadat a pozor, návod přišel jen v angličtině.

Jinak spokojenost, je to adekvátní financím. A co si tam partner dal brněnský hantec, tak už nemá prý chybu.


Dotaz na něco co mě při vašich odpovědích napadlo..ne všechny navigace prodávané v kamenných krámech mají doživotní aktualizaci zdarma (btw..zajímalo by mě jak je definována "doživotní aktualizace" ..života koho či čeho)..jak řešíte aktualizace map vy co máte aktualizaci jen na rok či dva..dost pochybuju, že všichni si chodíte zaplatit aktualizace...
Navigon 1400 Primo, Garmin ETrex Legend, černobílá plečka sloužící s kabelem k echolotu Humminbird Matrix 17 k navigování na rybách. . Telefon Nokia E75 + NokiaMaps a teď zkouším Waze
JuraS.
 
Příspěvky: 58
Registrován: 1.7.2010, 11:42
Bydliště: Praha - Žižkov

Re: Aukro.cz a navigace

Příspěvekod Jirásek v 15.7.2010, 14:15

Doživotní - nebudu hovořit o sloganech výrobců či prodejců. Ralita - jedná se životnost navigace, respektive podpory pro danou navigaci (model) a kompatibilitu nových map. Většinou kolem 4 - 5 let. Zdůrazňuji VĚTŠINOU.
Aktualizace - v mém případě mám v rámci koupě TT 2letou aktualizaci (4x ročně). Opět nerozebírám detaily, zpoždění aktualizací a pod. Vzhledem k bouřlivému rozvoji v této oblasti měním navigaci po 1,5 - 2 letech. V mém případě to bude zase začátkem příštího roku. Ona podpora (oficiální nové NC) u TT je po dvou letech již mizivá. Budu mít opět nový stroj a aktualizace, tu "starou" prodám ještě za relativně slušnou cenu. Když to spočítáš, zjistíš že se to celkem vyplatí. Máš moderní HW, legální mapy a podporu včetně aktualizací. Žádné problémy za relativně slušnou cenu.
Za svoji osobu mohu prohlásit - obecně veškerý SW pro PC i navigaci který používám nekradu, ale kupuji (i mapy). Tak to bylo i v době, kdy jsem provozoval navigaci na PDA.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Aukro.cz a navigace

Příspěvekod JuraS. v 15.7.2010, 14:51

Takhle nějak bych to viděl i já..čekám furt na ten evropskej systém a co bude nabízet pro obyčejný lidi z těch možností co má...
Navigon 1400 Primo, Garmin ETrex Legend, černobílá plečka sloužící s kabelem k echolotu Humminbird Matrix 17 k navigování na rybách. . Telefon Nokia E75 + NokiaMaps a teď zkouším Waze
JuraS.
 
Příspěvky: 58
Registrován: 1.7.2010, 11:42
Bydliště: Praha - Žižkov

Re: Aukro.cz a navigace

Příspěvekod Gumídek v 15.7.2010, 17:27

Na ten "evropskej" systém bych se nespoléhal....Mají dost a dost problémů. Dělám to stejně jako Jirásek, také už mám čtvrtou navigaci...Ale já nemám rád aktivní držáky, takže jsem si koupil dvě roční aktualizace map na svou 730tku....A počítám, že po skončení aktualizace půjdu do nové navigace.....Líbí se mi ta řada 1000, ale jsem zvědav, jestli to nedopadne jako řada x40, která se tu neprodávala....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Aukro.cz a navigace

Příspěvekod Henry v 17.7.2010, 13:15

Nemluvím o těch navi z Aukra, ale obecně zřejmě jde o nákup levného HW z Číny (já osobně se toho HW nebojím, je třeba si u prodejce přečíst zkušenosti ostatních) a nelegální instalace různých navigačních programů.

Bez nějakého velkého hledání jsem cca do minuty našel tuto navigaci s češtinou za částku kolem 80$: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.41375 a našly by se tam i další výhodnější...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Aukro.cz a navigace

Příspěvekod JuraS. v 17.7.2010, 17:30

S tímhle obchodem mám zkušenosti..fakt z Číny do 14 dnů doma a pošta zadáčo...
Navigon 1400 Primo, Garmin ETrex Legend, černobílá plečka sloužící s kabelem k echolotu Humminbird Matrix 17 k navigování na rybách. . Telefon Nokia E75 + NokiaMaps a teď zkouším Waze
JuraS.
 
Příspěvky: 58
Registrován: 1.7.2010, 11:42
Bydliště: Praha - Žižkov

Re: Aukro.cz a navigace

Příspěvekod lubosimrysek v 26.7.2010, 11:20

[quote="JuraS."]Na aukru je řada pohledově a hw zajímavých navigací..co na ně říkáte vy ? vyplatí se například tato http://www.aukro.cz/item1145911538_5_0_ ... ace_1.html


Tuto navigaci jsem na Aukru koupil od prodejce "Dorgis" loni v listopadu synovi k vánocům ( sám mám již několik let TT720). Ze začátku maximální spokojenost, ale před 14 dny "odešlo" :-P spouštěcí tlačítko. Prodejce marně sháním, na e-maily neodpovídá, telefon zatím šestý den nezvedá prostě se k tomu točí :pulka: .

Proto závěr a doporučení - AUKRO NEBRAT.

I TOM TOM měl své mouchy a byl dvakrát na reklamaci. Jednou odešel TMC přijímač - vyměněno do 3 dnů a jednou baterie - cca po 18 měsících používání - vyměněno do týdne, včetně pošty do Holandska a zpět a samozřejmě bezplatně na záruku :doutnik: . Nešetřete za každou cenu - ve svém důsledku je to drahé.


Mám prosbu nedokázal by jste někdo za rozumný peníz vyměnit mikrospínač NAVIGACE MULTIMED 5´ koupené na Aukru ? Jsem pražák a s pájkou si zrovna netykám. Nabídku prosím formou SZ
TomTom GO 720T NC 9.400 +TMC 4V00.014(USB)+WCE v885.4009 + SDHC 8GB Kingston; PC: Win XP HomePremium, TTH 2.8.3.2499
lubosimrysek
 
Příspěvky: 6
Registrován: 20.10.2008, 10:32
Bydliště: Praha 4

Další

Zpět na Ostatní navigace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 19 návštevníků

cron