Polská Automapa

Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...

Moderátor: eidz

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Docent v 14.6.2008, 17:53

Dají, dávají se celkem překvapivě :usmev: do složky "Icons", jsou to BMP obrázky o rozměru 16x16 pixelů, ale funguje to i s rozměrem 22x22 pixelů (to jsou ikonky na tomto webu). Musí mít stejný název jako kategorie, pochopitelně až na koncovku. Pokud tedy máš kategorii POI "Pošta" a nelíbí se ti vestavěná ikonka, dáš si příslušný obrázek Pošta.bmp do složky Icons a pošty se ti budou zobrazovat s touto ikonou...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Docent v 15.6.2008, 0:12

Měl bych takový impertinentní dotaz... Má to ještě někdo, kdo mě mne, oficiálně koupené?

Chtěl bych Polákům napsat nějaké poznatky k podpoře diakritiky, ale obávám se, že kvůli jednomu Čechovi se nepřetrhnou...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Docent v 15.6.2008, 20:55

Kolegové, kteří pilně pracovali na češtině a udělali pěkný kus práce, se bohužel nějak odmlčeli, takže jsem pokračoval v jejich díle a dodělal češtinu pro verzi 5.09 (předpokládám, že půjde použít i pro 5.07 a 5.05).
Změny oproti původní verzi:
- Doplněna čeština tam, kde dosud byla cestina
- Upraveny názvy některých kategorií POI
- Sjednoceno tykání a vykání, nyní používáno vykání
- Provedeny drobné opravy v překladu
- Přidán soubor "Default.fav" obsahující body "Práce" a "Domů" - dosud se zobrazovalo jako "Work" a "Home"
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Lobo1978 v 15.6.2008, 21:46

Super, díky moc :palec:
Lobo1978
 
Příspěvky: 6
Registrován: 3.2.2008, 22:21

Re: Polská Automapa

Příspěvekod jaja001 v 27.6.2008, 16:35

nedari se mi zprovoznit radary.zip, navigace mi je stale neukazuje, ani je nevyhledam ... uz jsem zkousel vse mozne, nakopirovat je do rootu programu, adresare poi, adresare s daty a nic ... nastaveni zobrazovani radaru mam, ale nikde nejsou, ani ve zprave poi je nedohledam ... co delam spatne ? dekuju (verze.05)
jaja001
 
Příspěvky: 3
Registrován: 27.6.2008, 16:32

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Docent v 27.6.2008, 22:46

Problém bude nejspíš v tom, že tahle navigace žádný soubor radary.zip nepoužívá :zed: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Polská Automapa

Příspěvekod jaja001 v 27.6.2008, 22:58

nerozumim ... v radary.zip byly wav - upozorneni, bmp - ikony a uam - data radaru a ty soubory se maji nekam dat, ne ? nebo to mam chapat tak, ze verze 5.0.5 to neumi ? dik docu

edit: taxem na to prisel, uf, ony se ty soubory uam museji ve sprave poi naimportovat, uz to facha
jaja001
 
Příspěvky: 3
Registrován: 27.6.2008, 16:32

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Docent v 27.6.2008, 23:15

No výborně, ale ty soubory už jsou trochu staré, stáhni si odsud aktuální radary pro Automapu, zkonvertuj je do uam (odkaz na ten konvertor je někde tady v diskusi) a naimportuj. Staré je třeba nejdřív vymazat, aby ti nezůstaly ty, které byly zrušeny.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Polská Automapa

Příspěvekod jaja001 v 27.6.2008, 23:24

zrovna jsem se na to chystal, ten odkaz na konvertor na webu jsem tu nasel, jen jsem do ted nevedel, co s tema uam souborama, diky a dobrou ...
jaja001
 
Příspěvky: 3
Registrován: 27.6.2008, 16:32

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Docent v 31.7.2008, 8:10

Automapa dospěla do verze 5.10, přehled změn a novinek zde.
Bohužel začínám mít pocit, že Poláci jsou paka - zatímco s češtinou, jak mně tvrdili, zatím nepočítají, v této verzi je možno používat klávesnici s cyrilicí a řeckou abecedou. Patrně jsou názoru, že si tento produkt pořídí víc Řeků než Čechů :( .

Byl změněn formát POI, názvy kategorií jsou v samostatných souborech, a kupodivu jsou tam soubory s češtinou a slovenštinou, jenže se na ně nedá dostat jiným způsobem, než že se ten český přejmenuje na polský...

Mno, takže jsem zjistil, že ten soubor s českými názvy kategorií má prapůvod v tom, co překládal tuším godz a já to pak ještě mírně upravoval... A polští hoši si to pak ještě kapánek upravili k obrazu svému, takže např. místo "Přírodní rezervace" je tam "Kulturní rezervace" :grin: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Docent v 3.8.2008, 0:31

Že by blýskání na lepší časy?

Od poloviny srpna má být v prodeji PNA FreeWAY RS založené na Automapě, prodávat to má firma Modecom a ta má, světe div se, stránky i v češtině (alespoň teda částečně :usmev: ). Tak proto jsou ve verzi Automapa 5.10 soubory s českými a slovenskými názvy kategorií POI?

Nezbývá než dočkat času jako Husák klasu, aneb uvidíme, jak povídal slepej hluchýmu :mrk: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Docent v 8.8.2008, 19:35

Takže do verze 5.10 se mně povedlo propašovat i českou klávesnici, byť ne zcela úplnou, ale pro psaní POI postačuje. Vše je kompletně v češtině, bohužel z http://www.linguatec.de zmizela možnost ukládat soubory, takže úpravy hlasu zatím nebudou, leda až našetřím 49 € na plnou verzi :hmm: .

am_keyboard.png
Česká klávesnice
am_keyboard.png (35.22 KiB) Zobrazeno 8024 krát


am_menu.png
Menu
am_menu.png (76.29 KiB) Zobrazeno 25646 krát


am_poi.png
Názvy POI
am_poi.png (43.09 KiB) Zobrazeno 8035 krát
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Docent v 12.8.2008, 23:40

Na webu výrobce je verze 5.1.1, podle diskuzního fóra obsahuje češtinu a slovenštinu, a to interface, klávesnici i hlasy. Nevím, kdo to dělal, české názvy POI byly už v 5.1.0, jak jsem tady psal, a bylo tam pár pietschovin (třeba "Kulturní rezervace" místo "Přírodní rezervace") a nepřesností, takže uvidíme, jak povídal slepej hluchýmu...

Jdu to stáhnout, 1,24 GB přes CDMA bude zajímavé :( .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Docent v 13.8.2008, 10:06

Takže staženo (1,29 GB instalačka - mapy se nezměnily, ale je to nutný stáhnout celý, neexistuje jen upgrade programu!!!), nainstalováno a jenom prolétnuto: komplet čeština včetně průběhu instalace, 2 české hlasy - Radky a Zdeněk. Moje Milena se mně zdá lepší, ale to bude možná věc vkusu - Liška v Dynavixu se mně taky nelíbí a někteří jsou z něj unešeni...

Pitomosti v POI bohužel zůstaly - Městská stráž, Kulturní rezervace...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Polská Automapa

Příspěvekod sa-001 v 28.8.2008, 14:51

Nainštaloval som Automapu 5.1.1 /618/ program ide v slovenčine aj pri inštalácii, potom som tam nakopíroval mapu europy a po nabehnutí programu mi vypíše, že mapa nenačítaná , dám načítať mapu a píšemi žeje špatne nainštalovaná alebo zaregistrovaná, má niekto funkčnú verziu 5.1.1 , alebo poradte ako nato. Predtým verzia 5.0.5 šla v pohode /ale len v polštine/.
Dík.
sa-001
 
Příspěvky: 3
Registrován: 24.8.2008, 2:35

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní navigace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků