POI do Sygic Mobile

Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...

Moderátor: eidz

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Aer v 7.3.2014, 22:23

Aktualizace POI pro Sygic nefunguje a nikdo k tomu není schopen nic říct. Já měl podobný dotaz už loni viz. strana 14 ze dne 20.7.2013, tak odpověď nečekej. Jediná možnost je stáhnout si POI v jiném formátu a ručně upravit do *.txt a pak převést v Rupi Convertoru.
Aer
 
Příspěvky: 16
Registrován: 19.1.2013, 13:05

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Henry v 9.3.2014, 23:05

TXT soubory pro RUPI by se již měly aktualizovat.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod kaasik v 20.3.2014, 15:36

Protože se mi nepodařilo rozchodit originální aplikaci od Sygicu Sygic Rupi Convertor (na počítači s Winddows7 ani Windows8.1) na převod POI z .txt do .rupi, tak jsem pohledal a používám následující postup:

- stáhnout si z POI.cz soubor určený pro Sygic Aura 2 ("Stáhnout rupi pro Sygic Aura 2") - výsledkem bude soubor s příponou .txt
- stáhnout si z POI.cz ikonu pro tento tento soubor stiskem LEVÉHO tlačítka ma myši
- z textového souboru s body zájmu odstranit diakritiku (např. přez http://textmod.pavucina.com/odstraneni- ... yqJz4U09Bl)
- výsledný soubor přejmenovat na "něco rozumného.txt" např. CZ_LPG.txt
- ikonu přejmenovat na "něco stejného.bmp" např. CZ_LPG.bmp
- do telefonu nainstalovat z Google "Obchod Play" aplikaci RupiManager (cena cca 25Kč, free verze umí jen 10 záznamů)
- v RupiManageru v telefonu nastavit vstupní a výstupní adresář pro převod, nastavení nechat na Pipe a RupiManager ukončit
- do vstupního adresáře pro převod v telefonu nakopírovat z PC soubor .txt (ten zbavený diakritiky)
- spustit v telefonu RupiManager, vybrat zobrazený .txt soubor a potvrdit import (zobrazí se jednotlivé POI)
- přesunout se na následující obrazovku (obrazovku s POI "odsunout" doleva)
- stisknout "Export in RUPI format" a potvrdit (dojde k exportu do .rupi)
- ve výstupním adresáři v telefonu si přejmenovat tento nový soubor (umazat z něj z prostředka ".exp")
- tento soubor s příponou .rupi a soubor s příponou .bmp (např. CZ_LPG.rupi a CZ_LPG.bmp) v telefonu překopírovat do adresáře Sygic\Maps\import (pokud adresář import chybí, tak ho napřed vytvořit)
- spustit aplikaci Sygic, ta oznámí, že jsou připraveny POI k importu do aplikace, potvrdit souhlas a je hotovo
- na závěr v aplikaci Sygic povolit zobrazování techto bodů

Protože už jsem trochu starší ročník a angličtinou moc nevládnu, tak jsem popisoval i názvy tlačítek a tenhle "návod" udělal co nejpodrobnější.

Snad pomůže i někomu dalšímu :mrk:
kaasik
 
Příspěvky: 1
Registrován: 29.5.2008, 15:48

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Aer v 29.3.2014, 14:06

Obrázek
Problém je v NET.Framework a MS Visual C++. Obojí přeinstalovat.
Nainstaluj si postupně ze stránek Microsoft

1.Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable Package (x86)
2.Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package (x86)
3.Microsoft Visual C++ 2005 Service Pack 1 Redistributable Package ATL Security Update
4.Microsoft Visual C++ 2005 Service Pack 1 Redistributable Package MFC Security Update

Kód: Select All
http://www.microsoft.com/en-ca/download/details.aspx?id=3387
 http://www.microsoft.com/en-ca/download/details.aspx?id=5638
 http://www.microsoft.com/en-ca/download/details.aspx?id=14431
 http://www.microsoft.com/en-ca/download/details.aspx?id=26347
Aer
 
Příspěvky: 16
Registrován: 19.1.2013, 13:05

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod *MC* v 30.3.2014, 0:14

Mě to na Win8 jede normálně konvertit. Kdo má zájem, tak tady v příloze radary a kontroly hotové. Stačí nakopírovat do složky Import rozbalený rar.
Přílohy
poi.rar
(80.8 KiB) 1736 krát
Sygic Aura HTC
Uživatelský avatar
*MC*
 
Příspěvky: 247
Registrován: 21.1.2007, 20:20
Bydliště: PRAHA VÝCHOD

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod qikso5 v 19.4.2014, 8:40

cawte
potreboval by som pomoct s prevodou kml do upi do sygica

potreboval by som previest vyse 4000bodov z googlu do sygicu.
skusal som tu uz vela spominanych navodou a bud mi to nejde naimportovat alebo to naimportujem a aj sa mi to pekne zobrazi v bodoch zaujmu ale ked dam navigovat na dany bod tak mi vypne celeho sygica.
Skusal som aj konvertor z tadeto kml do upi tusim a cez ten mi to previedlo dal som do sygica a z 3000bodov mi do mobilu dalo asi len 300 a taktiez sa vypina sygic ked dam navygovat na ten bod
neviete mi niekto proadit co by s tym mohlo byt ? alebo ako nato ?
dakujem
qikso5
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18.4.2014, 20:57

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Jirásek v 21.4.2014, 18:11

Zdravím.
Asi by bylo vhodné uvést, na jakém zařízení je Sygic provozován. Ono naimportovaných 3000 BZ může být pěkná zátěž pro HW.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod qikso5 v 21.4.2014, 21:10

samsung galaxyx SII :usmev:
qikso5
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18.4.2014, 20:57

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod qikso5 v 21.4.2014, 21:18

ale keby to nezvladal HW tak mi staci naimportovat aj cca 500ks ale aby tam vsetky boli. vedel by som si ich vyselektovat
qikso5
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18.4.2014, 20:57

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod code v 4.9.2014, 15:07

Mám naprosto totožný problém jak dva uživatelé pode mnou. Jiné body jdou krásně importovat. Při importu
LPG Čerpací stanice (číslo 368) se Sygic 14.3.2 (telefon Galaxy Note2) zeptá:
Byla zjištěna nová databáze bodu zájmu. Chcete ji nyná importovat? Dám OK

A pak Sygic napíše v průbehu improtu došlo k chybě..

Zkoušel jsem i oddělat diakritiku, ale nic nepomohlo.
Poradíte někdo? Díky.

Tragi píše:Taky mi nefunguje import EU LPG, zkusil jsem návod od rossiniho a je to pořád stejné. Ostatní POI, jsou v pohodě.
Poradíte mi prosím co s tím?
Díky!



optimas píše:Tak chlapi jak je to s těmi EU LPG. Pořád mi to nejde zprovoznit. Mám nainstalované všechny mapy a v importu mě pořád zůstává ikona EU LPG i když je ve formátu 22x22x8. Zkoušel jsem i jinou ikonku co je u CZ LPG a stím stejným výsledkem. Ostatní POI body fungují jen tenhle POI bod EU LPG nechce fungovat
code
 
Příspěvky: 6
Registrován: 19.3.2006, 12:39

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod optimas v 2.11.2014, 12:03

code: zkoušel jsi tenhle postup? http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=7&t=1464&start=30
Jedna věc k tvému postu co jsi napsal dával jsi za příklad můj a kolegy co máme problém, ale ty máš úplně jiný problém. My měli problém s EU LPG a tam je zapotřebí mít nainstalovanou celou Evropu res. EU, ale ty máš problém s LPG v ČR a to je podstatně jiný problém.
optimas
 
Příspěvky: 13
Registrován: 15.8.2011, 18:15

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod petrys44 v 13.11.2014, 12:01

POI jsem tam dostal pomocí placené aplikace (25Kč) RupiManager. Na mapě jsou, ovšem kde nastavit zvukové upozornění, nutné třeba pro radary.
petrys44
 
Příspěvky: 1
Registrován: 29.2.2008, 11:38

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod lipe v 9.12.2014, 20:04

Tahle funkce "zmizela" při vydání nové verze s inovovaným grafickým rozhraním. Psal jsem koncem října na podporu, proč to zmizelo, jejich odpověď byla : "Ďakujeme za kontaktovanie technickej podpory Sygic. V prvom rade sa chcem v mene spoločnosti ospravedlniť za spôsobené problémy. Toto nastavenie zatiaľ nie je implelmentované, neustále dopĺňamé funkcionalitu aplikácie."
Asi by jim měl poslat mail každý, kdo to používá, pak by možná reagovali.

POI jsem tam dostal pomocí placené aplikace (25Kč) RupiManager. Na mapě jsou, ovšem kde nastavit zvukové upozornění, nutné třeba pro radary.
lipe
 
Příspěvky: 2
Registrován: 7.7.2006, 13:03

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Suky v 9.12.2014, 22:16

Já jim napsal email s výčtem chybějících funkcí, chyb a zprasení ovládání a bez jakéhokoliv konkrétního komentáře jsem dostal link na stažení staré verze...
Suky
 
Příspěvky: 63
Registrován: 13.8.2006, 15:32

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod kulicka v 16.12.2014, 2:44

Není to poprvé a bohužel asi ani naposled,kdy tahle parta vydala rannou alpha verzi jako ostrou,přičemž kromě v podstatě nulové práce s vlastními POI,prý občas nejdou i základní navigační záležitosti. To si snad nedovolil ani Microsoft ;(
Přes RupiManager jsem do Sygic POI dostal,nicméně třeba smazat už je není jak. Teda kromě ručního smazání ve filemanageru,jenže to se nejprve musí vyšpiónit,který fajl k čemu patří.

No doporučil jsem Sygic spoustě lidí,několika zařídil i zakoupení licence,ale teď jo všichni hojně opouštějí,několik si už dokonce koupilo navigační krabičku s TOM TOMem.

Mě to na SG NOTE II s origo android 4.4.2 zatím běhá docela dobře,ale ty zmizelé funkce mě pěkně s*erou.
Uživatelský avatar
kulicka
 
Příspěvky: 9
Registrován: 17.2.2007, 18:20

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní navigace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron