RADARY vs Dalnice v CR

Off Topics...

RADARY vs Dalnice v CR

Příspěvekod the_jackal v 23.10.2007, 23:56

V zadnem pripade nechci opakovat tema "radary ve svodidlech apod. !!

Tak jsem procetl par stranek a hledal neco o novych radarech na dalnicich.
Z nekolika diskuzi jsem byl malinko v obraze ale najednou jsem zase zjistil ze vsechno je jinak. Nektere diskuze jsou podle mne zmatecne pro uzivatele a tak se Vas vsech ptam :

MÁME UŽ OVĚŘENÉ RADARY NA DÁLNICÍCH V ČESKÉ REPUBLICE ?

Dnes jsem totiz koukal ze "BAHARIS" aktualizoval ve stacionarnich radarech jeden na D1 ([S130] Dunice 72km D1) a to mi malinko vyrazilo dech ...
Jezdim tudy dost casto a priznam se ze nejakych 130 mne casto netankuje.

Tak jak je to teda ?
GSM: Nokia N96 8MP miniSD 8 Gb, Bluetooth
CAR: Škoda Octavia II RS combi
GPS: TomTom 920, Mapy : "Aktualizace 06/2009"
Využívám služby TT plus.
Uživatelský avatar
the_jackal
 
Příspěvky: 32
Registrován: 24.9.2007, 23:56
Bydliště: Praha

Re: RADARY vs Dalnice v CR

Příspěvekod Jirásek v 24.10.2007, 8:15

Také mne to zarazilo. Korespondoval jsem s FerdouXXL (spolusprávce této kategorie), zda nejde o chybku (navíc tam byli původně ujeté souřadnice mimo vozovku). Ferda tvrdí, že se jedná opravdu o stacionární radary namontované na mýtných branách. Objevuje se to prý i na dalších dálnicích.
Určitě se k tomu vyjádří. Vydržte.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: RADARY vs Dalnice v CR

Příspěvekod Henry v 24.10.2007, 9:53

Pokud by tam stacionární radar byl (kdo zainvestuje do tohoto serveru a testne to? :jupi: ), tak by to byla záležitost dopravní policie nebo dálniční policie? Neví to někdo?
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: RADARY vs Dalnice v CR

Příspěvekod the_jackal v 24.10.2007, 20:18

V pripade stacionarniho radaru se jedna o prestupek proti bezpecnosti silnicniho provozu jehoz posouzeni plne spada do sfery sluzby dopravni Policie prislusne krajske spravy PCR. V pripade postoupeni prestupku ke spravnimu rizeni dle zakona tento nasledne resi odbor dopravy mistne prislusneho obecniho uradu dle bydliste majitele vozidla. Než to ale dorazi nekam k Hornimu Benesovu tak si v klidu jeste Henry par pokut nasbiras :-)
Mne spis zajima jestli ty radary na dalnicich jsou nebo ne.

Dneska jsem jel po nove casti D8 (Rozvadov - Plzen - Praha) a u jednoho tunelu na mne TT zacal hulakat "POZOR RADAR".
Udelalo se mi z toho spatne a tak jsem usoudil, ze nemohu dale pokracovat v ceste v souladu s pravidly silnicniho zakona a vozidlo jsem odstavil u krajnice. Mezitim co jsem zvazoval jak ze slozite situace, tak jsem koukal kde ten radar teda je kdyz mne v nem navic utvrzovala velka svitici tabule s napisem RADAR ! PROBIHA MERENI RYCHLOSTI.

Pote co jsem nasel v okoli jen klasicke bezpecnostni kamery, se mi najednou udelalo dobre a tak jsem mohl pokracovat v jizde. (Asi zarazeny prdy nebo co :pulka: )
Vzpomel jsem si na zakon ukladajici povinnost upozornit na stacionarni radar oznacenim a tak jsem se pro jistotu dival jeste ZA timto oznacenim na tabuli. Nic, jen proste klasicke otocne bezpecnostni kamery z obou stran zajistujici monitoring provozu v tomto malem tunelu (narizeni EU). Doufam teda ze se mi zase nekde nebude delat spatne a nebo ze nejsem slepej. Tak kde je tedas chyba ? :pistol:
GSM: Nokia N96 8MP miniSD 8 Gb, Bluetooth
CAR: Škoda Octavia II RS combi
GPS: TomTom 920, Mapy : "Aktualizace 06/2009"
Využívám služby TT plus.
Uživatelský avatar
the_jackal
 
Příspěvky: 32
Registrován: 24.9.2007, 23:56
Bydliště: Praha

Re: RADARY vs Dalnice v CR

Příspěvekod freewall v 24.10.2007, 21:17

To The_Jackal
Takže jsem byl ubezpečen odborníky, že jediné známé měření je právě v tom tunelu - říká se mu vrch Valík - resp. tunel pod vrchem Valík za Plzní.

O tom zmiňovaném úseku na D1 mi nikdo nebyl schopen zodpovědně odpovědět :nastvany:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: RADARY vs Dalnice v CR

Příspěvekod Gumídek v 25.10.2007, 5:57

Přesně tak.Na úsekové měření ve Valíku jsem upozorňoval už před drahnou dobou.Kolega za něj zaplatil pokutu cca před půl rokem....Ta D1 ????? Nikdo neví.Policie tvrdí,že tam žádný stacionár není.A pokud na dálnicích něco prý bude,tak mobilní radar,anebo výhledově úsekové měření za použití technologií mýtných bran.Tam je ale problém-nepatří státu,ale soukromému subjektu.....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: RADARY vs Dalnice v CR

Příspěvekod Ivo v 21.11.2007, 7:54

Zase někdo dal stacionáry na D1 (položky 18552 a 18553) a dokonce je v popisu, že jsou na mýtných branách. Může to někdo potvrdit? Podle mě je to blbost...
TomTom GO 600 | aplikace: 15.301 | mapa: Europe v951.6592 (05/2015)
TomTom Rider 400 | aplikace: 15.302 | mapa: Europe v950.6566 (05/2015)
Tomtom GO 730 Traffic + SDHC A-Data 4GB class 6 | aplikace: 9.510; boot: 5.5259 | mapa: Europe v. 910.4892
Uživatelský avatar
Ivo
 
Příspěvky: 351
Registrován: 9.10.2005, 15:46

Re: RADARY vs Dalnice v CR

Příspěvekod Jirásek v 21.11.2007, 8:59

Nedávno jsem si přečetl článek (bohužel si nepamatuji v kterém listu), vyjádření od Kapsche, v tomto smyslu:
V žádném případě nedochází na mýtných branách k měření rychlosti. Kapsch však používá pro kontrolu placení mýtného dodatečný kontrolní systém, který instaluje na mýtné brány vybavené pouze mikrovlnným snímačem. Někteří řidiči to mohou považovat za "radar". Tato zařízení (kamerový kontrolní systém i s nočním snímáním) je namontováno na bránu jen krátkodobě. Po určitém čase je přemístěno na jiný úsek. Je to obrana proti řidičům, kteří si u "jednoduchých bran" zakrývají Premid jednotky.
Veškeré úvahy o nejrůznějších radarech na mýtných branách jsou proto dle Kapsche neopodstatněné. Docházelo by prý k porušování zákona. Zatím. Co bude za rok či více ....
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: RADARY vs Dalnice v CR

Příspěvekod Crusy v 21.11.2007, 9:07

No když to vemu s nadhledem,tak to některé ogary alespon parkrát donutí mrknout na tachák... :palce: .Jinak sem o víkendu jel 2 krát UL - Praha a všiml si,že na některejch mítnejch branách asi opravdu jsou radary,na některých se zřejmně připravujou.Jinak o tom někde psali a bylo to i v TV,že by do budoucna měli mítnice být používány k měření. :cry:
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Uživatelský avatar
Crusy
 
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 13:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: RADARY vs Dalnice v CR

Příspěvekod Jirásek v 21.11.2007, 9:17

O možnosti využití mýtných bran a celého systému pro úsekové měření rychlosti se psalo a tady již i diskutovalo. Zatím tuto možnost nelze z právního hlediska využít (smluvní ujednání s Kapschem, soukromý subjekt atd.) A ty krátkodobě montované kontrolní systémy prý opravdu mohou navodit dojem "radarů". Ale není tomu tak.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: RADARY vs Dalnice v CR

Příspěvekod Ivo v 21.11.2007, 14:55

Crusy: A jak tak za jizdy poznas podle oka radar? ;)
TomTom GO 600 | aplikace: 15.301 | mapa: Europe v951.6592 (05/2015)
TomTom Rider 400 | aplikace: 15.302 | mapa: Europe v950.6566 (05/2015)
Tomtom GO 730 Traffic + SDHC A-Data 4GB class 6 | aplikace: 9.510; boot: 5.5259 | mapa: Europe v. 910.4892
Uživatelský avatar
Ivo
 
Příspěvky: 351
Registrován: 9.10.2005, 15:46

Re: RADARY vs Dalnice v CR

Příspěvekod Crusy v 21.11.2007, 19:10

Hmmm to je ono...psal jsem to slovíčko ASI !!!Jsou to takový ty krabice s dvěma čočkama a na něktrerých jsou kamery jako u nás ve městě co jsou k měření používaný...Jinak bys nás mohl tedy poučit jak poznat 100% radary,když mě už chytáš za slovo.. :palec:
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Uživatelský avatar
Crusy
 
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 13:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: RADARY vs Dalnice v CR

Příspěvekod Jirásek v 21.11.2007, 20:45

Tak jsem trochu googloval, obdobný článek jsem našel - TADY Myslím si, že přidávat do radarů neověřené stacionární radary - kamery mýtných bran je zbytečné.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: RADARY vs Dalnice v CR

Příspěvekod vaculcik v 21.11.2007, 21:42

Motám se kolem mýtných bran (ne pod vlivem...). Po zhlédnutí diskuse bych se chtěl k tomu vyjádřit. Nevím o tom, že na žádné mýtné bráně je namontován klasický radar (zatím je to majetek fy Kapsch). Technicky je ale zde možno namontovat cokoli. Policie montuje stacionární radary na jiné konstrukce (třeba na osvětlení nebo do svodidel apod.)
Jsou dva typy mýtných bran: mýtná brána (má na sobě pouze DSRC antény) a kontrolní brána (enforcement toll station) ta má na sobě kromě DSRC antény (k odečtení mýtné částky) ještě laserový scanner a dva druhy kamer (pro každý jízdní pruh a pohledovou - boční). Laserový scanner dělá několik věcí najednou, např. měří výšku a délku vozidla a měří okamžitou rychlost vozidla. V Rakousku byla rychlost vozidel (třeba i z několika kontrolních bran za sebou) předávána policii, ale pro protesty i poslanců to bylo zakázáno. Na obyčejné mýtné brány se náhodně montuje přenosná kontrolní brána (označována jako PES) pro odchycení tzv. hopperů, kteří se snaží zneužít tento systém. Nesrovnalosti na kontrolních mýtných branách (třeba i špatně přečtené písmenko na registrační značce) u vozidel nad 12t jsou zaznamenány vč. fotografie a odeslány do validačního centra. Přestupky jsou hlášeny na celní správu a ta zahajuje nějaké stíhání.
Trochu do budoucna: Od r. 2009 budou platit mýtné i vozidla s hmotností 3,5 tuny a výše (dosud od 12 t). Od 1.1.2008 měly být zpoplatněny některé silnice I. třídy (pro vozidla nad 12 t), ale to se již do konce roku 2007 nestihne. Jde o komunikace, kde je předpoklad, že v tomto směru povede dálnice nebo rychlostní silnice a ve směrech na hraniční přechody. Cca 1/2 kamiónů je totiž ze zahraničí a naší zemí jen projíždí. V dalších letech (nejdříve od r. 2010) se počítá s variantou, že místo dálniční známky bude i na osobních vozidlech PREMID jednotka (tzv. OBU) a zaplatí se roční poplatek (nebo týdenní či měsíční).
Garmin Oregon 550
vaculcik
 
Příspěvky: 6
Registrován: 25.10.2007, 13:11
Bydliště: Praha 10 - Vršovice

Re: RADARY vs Dalnice v CR

Příspěvekod Crusy v 22.11.2007, 6:06

Odkaz od Jiráska a článek od vaculíka mi přinesl nové poznání...Díky. :?: :?:
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Uživatelský avatar
Crusy
 
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 13:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Další

Zpět na Rady, Tipy, Zkušenosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron