informace o doprave z ČR do TT nebo iGo přes GPRS?

Off Topics...

Re: informace o doprave z ČR do TT nebo iGo přes GPRS?

Příspěvekod vasin v 23.10.2007, 9:04

No ona tu možnost PDA a TMC-RDS je .... ale zatím mě přijde jako dražší http://www.nakupni-dum.cz/navilock-bt-313-rdstmc/f-5-s-5-dp-69220/

Používáte někdo tuhle potvoru, nebo jí podobnou? Má někdo zkušenosti? Nerad bych se v případě zájmu spálil.
HTC Touch Pro2, MicroSD 8GB, iGO2008
Uživatelský avatar
vasin
 
Příspěvky: 186
Registrován: 25.9.2006, 15:29
Bydliště: Holice v Čechách

Re: informace o doprave z ČR do TT nebo iGo přes GPRS?

Příspěvekod Mudrunka v 23.10.2007, 12:15

vasin píše:No ona tu možnost PDA a TMC-RDS je .... ale zatím mě přijde jako dražší http://www.nakupni-dum.cz/navilock-bt-313-rdstmc/f-5-s-5-dp-69220/
Používáte někdo tuhle potvoru, nebo jí podobnou? Má někdo zkušenosti? Nerad bych se v případě zájmu spálil.

Ano, danou potvoru používám již skoro rok a půl a pohoda. Funguje k plně spokojenosti, což se však nedá říci o TMC/RDS u nás a částečně ani o způsobu řešení dané problematiky u i-GO.
HW: Samsung Omnia i900
SW: Route66; iGO 8; TT 7.450 a na staré mašině NAVIGON 6.2 + POI Warner3; AutoMapa; ViaGPS 1.5; Dynavix 7 v.2.3 ČR
Uživatelský avatar
Mudrunka
 
Příspěvky: 92
Registrován: 18.3.2007, 22:21

Re: informace o doprave z ČR do TT nebo iGo přes GPRS?

Příspěvekod vasin v 23.10.2007, 15:19

Aha a muzes mi treba pomoci SZ .. nebo nejakeho vlakna u iGO rict v cem je problem jak tyhle potvory s iGo tak s RDS/TMC ?

dikes
HTC Touch Pro2, MicroSD 8GB, iGO2008
Uživatelský avatar
vasin
 
Příspěvky: 186
Registrován: 25.9.2006, 15:29
Bydliště: Holice v Čechách

Re: informace o doprave z ČR do TT nebo iGo přes GPRS?

Příspěvekod Mudrunka v 24.10.2007, 10:23

to vasin:
no nevím proč přes SZ i když souhlasím, že je to trochu OT. Ale ono je OT celé toto vlákno, asi mělo být umístěno někde v sekci TMC. Takže doufám, že mě admini nebudou pranýřovat……., případně sami vlákno přemístí tak, kam patří (tím pochopitelně nemám na mysli určitá místa).

NaviLock BT-313 RDS/TMC
v zásadě se jedná o bezproblémou mašinu s SiRF Star III, tedy GPS část je dostatečně citlivá a bezproblémová. RDS je plně funkční, problémem je však, a to se týká snad všech TMC/RDS přijímačů, nižší citlivost tuneru. Jde o to, že je v tomu dodáván jako anténa kus bílého drátu s 2 přísavkami, který kromě toho, že je na černé palubní desce značně ošklivý nedodává přijímači vždy dostatečně silný signál. Chce si to pohrát s umístěním, takže to nakonec funguje, lépe však buďto napojit na anténu autorádia (např. odbočovačem signálu od Navigonu – drahá varianta), nebo tomu zařídit samostatnou anténu. Např., já mám na předním skle aktivní nalepovací anténu a spokojenost.

Spolupráce NaviLock BT-313 RDS/TMC s navigačními softy
Mám to otestováno v praxi s 3 softy (Navigon 5.2 a 6.2, i-GO a Dynavix). Se všemi funguje bez nejmenšího zaváhání a pokud k nějaké kolizi dojde, je vždy na vině příslušný soft. Např.
Dynavix – chyba programu, který v souboru, kde se jednotlivé události ukládají, prošlé nemaže tak, že velikost daného souboru neustále nekontrolovaně roste do takové velikosti, že v určitých podmínkách to TMC „zazdí“, případně způsobí pád celého programu
i-GO – tam tyto problémy nejsou. Stává se však občas, že TMC „nenaběhne korektně“. Zatím se mě to do takového stavu podařilo dostat např., pokud jsem před tím měl spuštěný jiný nav. soft, hrál jsem si s i-GO s odpojenou GPS apod. Jelikož se mě to u ostatních softů zatím nestalo domnívám se, že na vině je i-GO. Jediná obrana je po nastartování programu a kliknutí GPS skočit do TMC událostí a zjistit stav. Pokud tam nějaké události již jsou, nebo nahoře je povídání, tuším, TMC kanál dostupný a hlavně FM frekvence „přeskakují“, je vše v pořádku. Chybný stav je signalizován:
1. Pokud je tam napsáno „Neznámá stanice“ a FM frekvence je většinou 0,0
2. Místo do seznamu událostí se člověk dostane do formuláře, kde se píše, tuším, TMC není dostupné a port je nastaven na nesmyslnou hodnotu
3. dtto jako 2, ale je tam nastaven správný port
Pokud se jedná o 3, stačí zadat „Ověřit port“, pokud 1 nebo 2 je nejjednodušší GPS/RDS přijímač vypnout a zase zapnout. Ještě se mě nestalo, aby daný postup nepomohl, taktéž, aby se problém opakoval dokud neprovedu, viz. výše.

Užití TMC u i-GO
Jedná se o funkční polotovar, svou logikou shodný s tím, co praktikuje Dynavix. Je možné jenom umožnit nebo zakázat automatický přepočet trasy, přitom nikdo neví v jakých případech a jak se program zachová. Je možné jít do seznamu událostí, zobrazit si na mapě, a to je vše. TMC na trase s možností určit, co a jak, ani náhodou. Zobrazování na mapě displeje je však OK a v případě problémů jde tedy zařídit změnu trasy jinak, ale je to uživatelsky značně problémové. Minimální řešení by bylo to, co je u Navigonu – no uvidíme co přinese neustále odkládaná verze 8, ale jsem v tomto směru pesimista.

TMC/RDS
V zásadě se dá říci, že to není na 100 % nikde, svou podstatou ani být nemůže. No a u nás (CZ)je to bída a utrpení, největší problémy jsou např.
1. kompletnost, včasnost a aktuálnost daných informací – stav nevyhovující
2. lokalizační tabulky – stav, podle mého názoru, postupně se zlepšující, ale při známém přístupu výrobce i-GO k mapám u nás, kdy v některých těch aktualizacích, kdy jsou aktualizováni snad všichni, akorát my máme ofiko mapu 2006.01, netřeba komentáře. Problémem totiž je to, že poskytovatel služby pochopitelně pracuje se poslední verzí těchto tabulek.
3. přístup poskytovatele služby k danému problému, tedy k bezplatné službě. Např. u Navigonu se mě některé události zobrazovaly „protisměrně“. Vždy jsem si myslel, že je to jeho problém, až jsem jej skoro přestal používat. Až jsem, nevím už na jakém webu, chytil informaci, že dtto problém má i Velký Tomík. Zapojil jsem se do diskuze a zjistil, že náš poskytovatel RDS/TMC udělal nějaký upgrade systému a od té doby to tak u nás funguje s tím, že problém je složitější o to, že některé nav. softy se s tím poprat umí, některé ne. A ani to tomu poskytovateli snad nevadí….

Takže zakončím, u nás se zatím jedná o téměř nepoužitelnou záležitost, na západ a jih od Rozvadova velmi dobrá věc i ve fázi polotovaru užitém v i-GO. Ale jsem optimista.
HW: Samsung Omnia i900
SW: Route66; iGO 8; TT 7.450 a na staré mašině NAVIGON 6.2 + POI Warner3; AutoMapa; ViaGPS 1.5; Dynavix 7 v.2.3 ČR
Uživatelský avatar
Mudrunka
 
Příspěvky: 92
Registrován: 18.3.2007, 22:21

Re: informace o doprave z ČR do TT nebo iGo přes GPRS?

Příspěvekod vasin v 24.10.2007, 10:42

Jů ty máš ale spisovatlský střevo ;) díky moc za vyčerpávající informace. Je mi jasné, že za těchto podmínek nemá smysl zatím tenhle přijímač pořizovat. Zatím by to byly zbytečně uložené peníze a časem se určitě vyštění něco lepšího.

Díky
HTC Touch Pro2, MicroSD 8GB, iGO2008
Uživatelský avatar
vasin
 
Příspěvky: 186
Registrován: 25.9.2006, 15:29
Bydliště: Holice v Čechách

Předchozí

Zpět na Rady, Tipy, Zkušenosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků