Veřejný přístup k Internetu

Off Topics...

Veřejný přístup k Internetu

Příspěvekod Jirásek v 11.10.2007, 19:12

Několikrát jsem v poslední době při svých cestách využil služeb veřejných knihoven (Městské, Obecní, Místní a pod.) pro přístup k Internetu. Free wifi připojení či Internetové kavárny nejsou všude a knihovny většinou mají pro veřejnost jedno PC s přístupem na Internet. A za slušnou cenu (okolo 1 Kč/min). Vyjde to levněji než GPRS.
S úspěchem jsem například využil tento týden v Náchodě a v Novém Městě n. Metují, předtím v Liberci. Vyřídil jsem poštu, kouknul na POI.CZ .... :usmev: Mohu jenom doporučit, navíc tu máme Milanovu kategorii BZ CZ-knihovny.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Veřejný přístup k Internetu

Příspěvekod Docent v 11.10.2007, 20:20

PC s Internetem mívají i v Informačních centrech... Třeba v Hluboké nad Vltavou rovnou 4 kousky, a při mé návštěvě u žádného ani noha... Kdyby TomTom neměl to přiblblé omezení délky POI na 63 znaků, to by se nechalo doplnit informací, jéje :jupi: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Veřejný přístup k Internetu

Příspěvekod Gumídek v 11.10.2007, 21:43

Měl bych pro tebe řešení. ;) Místo neustálého nadávání na Tom Tom,ho vyměň za něco jiného.V životě to tak funguje ....když mi něco nevyhovuje,tak mám dvě možnosti. :zamysl: 1.Zbavit se toho,co mi vadí. 2.Smířit se stím,co mi vadí.....Neustálé nadávání ti fakt nepomůže.....Anebo se nech zaměstnat u Tom Toma a máš šanci to změnit přímo u zdroje. :pc:
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Veřejný přístup k Internetu

Příspěvekod freewall v 11.10.2007, 22:10

:palce:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Veřejný přístup k Internetu

Příspěvekod Docent v 12.10.2007, 0:04

Gumajz píše:Místo neustálého nadávání na Tom Tom,ho vyměň za něco jiného.

Děkuju za radu, už se stalo :blee: . Jenže co se týče POI, je mně ta rada k hov..., vímež? Anžto poi.cz je děláno (zatím, doufejme), na TomToma, takže POI se oříznou na 63 znaky atd... Takže já aspoň zvýhodním uživatele iGO tím, že budu zadávat znaky s diakritikou a je mně srdečně jedno, že TomTom místo nich zobrazí čínský znak pro papriku :mad: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Veřejný přístup k Internetu

Příspěvekod MilanSu v 12.10.2007, 8:48

Ono nejde jenom o TomToma, ale i o další navigace (GARMIN). Bohužel se tenkrát Cyril s Metudom asi více břinkli a sekli tam ty háčky.
Takže se už holt budeme muset smířit s tím, že s češtinou jsou a budou i nadále na PC problémy.
To Docent - přeju příjemné doplňování diakritiky do cca 18000 záznamů, jejichž jsi správcem. Ono zase prosazovat jednu navigaci oproti všem ostatním je nefér. každá navigace má svá + a -, ale hlavní podstatu navigace vidím v tom, že dojedu kam potřebuju.
Takže zatím doporučuji i nadále používat záznamy bez diakritiky (respektive bez háčků), ono teď doplňovat diakritiku do xx záznamů si nedovedu vůbec představit a než mít něco tak a něco tak :KO:
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
MilanSu
 
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 17:40
Bydliště: Sušice

Re: Veřejný přístup k Internetu

Příspěvekod Jirásek v 12.10.2007, 9:40

Nechtěl jsem se vměšovat do debay, ale dva postřehy:
1. Jak je obvyklé (a asi se s tím nedá nic dělat ;) ), debata sklouzal někam jinam. Ale to chápu, mám stejné tendence. I když nyní se budu muset snažit dávat si pozor :oops:
2. Souhlasím s Milanem. Po zkušenostech již raději nepoužívám u BZ diaktriku vůbec, alespoň to není zmatené. Navíc jsem si všiml, že mnoho lidí nepoužívá diaktriku ani v příspěvcích zde na fóru.

Až tato debata utichne, pokusím se to trochu popřesouvat :blee:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Veřejný přístup k Internetu

Příspěvekod Docent v 12.10.2007, 10:22

S tím doplněním češtiny zas až takový problém není, někde jsem uváděl odkaz na makro "Začešti" do Wordu... Umí učit se slova, která nezná, a protože v POI jde o názvy měst a ulic, které se pořád opakuji, netrvá to rozhodně tak dlouho, jako kdyby člověk doplňoval znaménka růčo...
A zaměnit diakritiku při generování by (údajně, jak jsem se někde dočetl) taky neměl být problém, např. makro pro Excel je poměrně jednoduché a zvládne to naprosto bleskově.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Veřejný přístup k Internetu

Příspěvekod MilanSu v 12.10.2007, 11:59

Odčestit samozřejmě není problém, ale pořád se motá diskuse ohledně češtiny, ale pořád si myslím, že pokud rozdíl mezi BZ v češtině a bez cestiny není na úkor srozumitelnosti, tak v tom nevidím zas až takový problém, maximálně vizuální. Pokud někdo nepochopí o které město se jedná když tam nejsou háčky, tak to je pak špatné.

A tím končím svoji diskusi o češtině.
Uvádějte zde co se týká názvu vlákna
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
MilanSu
 
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 17:40
Bydliště: Sušice

Re: Veřejný přístup k Internetu

Příspěvekod freewall v 12.10.2007, 12:57

Nevim o cem se tu hadate - na netu je zcela bezne psat zejmena maily takhle - a to kvuli ruznemu kodovani, aby to pak druhy to nemel v cinstine - až tady se snažím psát česky, aby mi někdo neříkal, abych se naučil česky, jako jsem to už zažil (ne tady).

Takže bych se přimlouval za to, aby to bylo přijatelné pro všechny - názor "Mně je to jedno, "tomáci" ať tam třeba mají rozsypaný čaj, mně je to fuk ap." by seděl nějakému pubescentovi dnešní doby, ale docente tobě už je přeci pár pátků, ne ?
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Veřejný přístup k Internetu

Příspěvekod Jirásek v 12.10.2007, 13:10

Z moci úřední :blee: - tady o diaktrice dost! Pokud chce někdo na toto téma diskutovat (to se samozřejmě nezakazuje), založte nové vlákno s výstižným názvem.
Děkuji
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Veřejný přístup k Internetu

Příspěvekod Henry v 12.10.2007, 13:32

V diskuzi o diakritice v názvech pokračujte zde: viewtopic.php?f=6&t=965
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice


Zpět na Rady, Tipy, Zkušenosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků