GPS satelity restartovaly svůj čas

Off Topics...

GPS satelity restartovaly svůj čas

Příspěvekod stst2 v 7.4.2019, 14:00

Prý ode dneška můžou nějak zlobit navigace. Nevím, jak dalece je tato informace pravdivá, každý s ní naložte podle vlastního uvážení.

Máte-li kupříkladu starší navigaci, nebo jiné zařízení s GPS, může se například stát, že se mu restartuje čas do „tovární“ podoby nebo bude k lokačním údajům dávat chybné časové značky. Hrozbu problémů můžete snížit aktualizací firmware.

https://www.idnes.cz/technet/technika/g ... chnika_nyv
stst2
 
Příspěvky: 120
Registrován: 17.9.2016, 9:04

Re: GPS satelity restartovaly svůj čas

Příspěvekod diablo v 25.6.2019, 14:06

Měl někdo z vás opravdu problém s časem resetování zařízení nebo to byla fáma? Zajímalo by mě, jestli byly tyto hrozby potvrzeny ...
diablo
 
Příspěvky: 1
Registrován: 25.6.2019, 14:03

Re: GPS satelity restartovaly svůj čas

Příspěvekod stst2 v 26.6.2019, 18:52

Já ne a další zprávy na toto téma jsem nezachytil. Upřímně řečeno, celá zpráva působí typem univerzální předpovědi počasí :"když nebude pršet, tak bude hezky". Sichrují se tím, že použili sousloví "starší navigaci", ale už nedodali jak starší. Takže je nelze nařknout z šíření poplašné zprávy...
:usmev:
stst2
 
Příspěvky: 120
Registrován: 17.9.2016, 9:04

Re: GPS satelity restartovaly svůj čas

Příspěvekod Gumídek v 29.6.2019, 21:52

Já jen vím, že u starších Tomtomů prý je nějaký problém. Ale nevím jaký. Jak už ho dlouho nepoužívám, tak netuším. Možná se to týkalo snad toho, že nelze nastavit čas, aby zůstal....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na Rady, Tipy, Zkušenosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron