Obnova uložených míst po aktualizaci software

Vše o navigacích značky Navigon

Obnova uložených míst po aktualizaci software

Postby racer.007 on 18.5.2012, 11:25

Aktualizoval jsem software v navigaci Navigon PL70 na vyšší verzi. Vše proběhlo korektně. Před přehráním SW jsem, samozřejmě, provedl full zálohu navigace.
Vše funguje tak jak má, ovšem, samozřejmě, kromě nastavení jsem přišel o veškerá uložená místa. Nemáte někdo tušení který soubor ze zálohy je třeba přetáhnout do navigace abych místa obnovil? Pokud to tedy vůbec lze... :zed:
racer.007
 
Posts: 2
Joined: 18.5.2012, 11:19

Re: Obnova uložených míst po aktualizaci software

Postby Zubr on 21.5.2012, 9:04

Navigon standardně ukládá uložené trasy a vlastní POI do vyhrazené partišny "MN Settings". Trasy jsou v podsložce Routes a POI jsou v souboru Favorites.store. "MN Settings" je ale neviditelný z PC a nezálohuje se !! Je to pěkně debilní, ale jde to snadno obejít. Jednou z možností je použít unlock. Z něj je pak složka MN Settings dostupná a obsah jde zálohovat třeba na kartu..
Další možností je přesunout MN Settings do interní paměti viditelné z PC. Tato pamět se interně jmenuje "/My Flash Disk" a z PC je viditelná jako "Navigon"
Postup úpravy:
1) Navigaci připojíme k PC a v interní paměti (disk "Navigon") vytvoříme složku „MN Settings“.
2) Pomocí libovolného textového editoru otevřeme soubor \NAVIGON\Settings\ApplicationSettingsPathes.xml" a nahradíme všechny „/MN Settings“ za „/My Flash Disk/MN Settings“. Takže např. řádek „<UserSettings>/MN Settings</UserSettings>“ se tím změní na „<UserSettings>/My Flash Disk/MN Settings</UserSettings>“
3) Navigaci odpojíme od PC a provedeme HW reset
Po této úpravě se budou ukládat trasy a POI do paměti, která je z PC viditelná a tím se dá zálohovat.
Zubr
 
Posts: 60
Joined: 12.8.2009, 8:48

Re: Obnova uložených míst po aktualizaci software

Postby racer.007 on 21.5.2012, 12:50

Jinými slovy, uložená místa, která jsem měl v navigaci před upgradem SW, jsou díky tomu, že jsem spoléhal na standardní zálohu, definitivně fuč :cry:
Napříště budu tedy moudřejší a nebudu bezvýhradně věřit aktualizačnímu systému Navigonu. Moc díky za radu - při další aktualizaci se bude hodit :koul:
racer.007
 
Posts: 2
Joined: 18.5.2012, 11:19

Re: Obnova uložených míst po aktualizaci software

Postby Zubr on 24.5.2012, 8:37

Přesně tak, upgreadem FW nebo HW resetem se zlikviduje obsah partišny MN Settings. Uprav ten konfigurační soubor. Nově vytvořená složka MN Settings se při upgreadu nebo HW resetu nemaže. Jen se upgreadem obnoví původní stav souboru ApplicationSettingsPathes.xml. Pak je ho tedy nutné znovu upravit.
Zubr
 
Posts: 60
Joined: 12.8.2009, 8:48


Return to Navigon

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron