Mapy NAVTEQ tragédie

Vše o navigacích značky Navigon

Mapy NAVTEQ tragédie

Příspěvekod jirka.budejovice v 6.6.2011, 14:55

Zdravím všechny majitele Navigonů. Už jsem se těšil na nové mapy, které mají jako vždy zpoždění a stejně jsem zjistil, že až je vydají, tak je nechci ani vidět.
Je fajn, že NAVTEQ aktualizuje mapy, ale nechápu proč do nich zanáší nové dálnice, ještě když jsou ve výstavbě, dokonce, když se ještě ani nestaví. To je tak těžké zjistit, zda je komunikace hotová?!!!
Vím jeden příklad z ČR a jeden ze Slovinska.... i když v Chorvatsku to bude asi podobné, vzledem k tomu, že dálnici pozastavili.
Když se podíváte na www.navteq.com, zjistíte, že už tam ty chytráci mají dálnici z Veselí nad Lužnicí do Tábora, která se staví a rozhodně brzy nebude.... ! Nejsem blbej, abych nevěděl kudy jet, ale když si zadám třeba trasu z ČB do Liberce, navigace hned bude čas trasy počítat vhledem k dálnici a tím pádem čas bude nereálnej.
Ve Slovinsku je konec dálnice směrem do HR v Ptuji a na stránkách NAVTEQu už je opět dálnice z Ptuje až na Chorvatskou hranici!! Dálnice být už sice měla, ale díky pozastaveným dotacím od EU ani nezačla výstavba, takže je reálné, že budeme mít tuto kravinu v navigaci pár let !

Přesně tohle bylo i s Pražským okuhem, které NAVTEQ zanesl do map cca půl roku až rok (už si nepamatuji) dopředu.
Nedovedu si představit, že koupím mapy a pak přijedu do Prahy a koukám na to teta.

Vím, že s tím asi nic neuděláme, spíš chci upozornit, aby jste zbytečně nekupovali nové mapy a pak nebyli naštvaní.

Psát na Navigon nemá asi cenu, už jsem tam měl jeden dotaz jeden a odepsali mi dost nekonkrétně, takže si nedělám iluze, že by se tím někdo zabýval a hlavně o tom přece musí vědět, jestli tam nejsou úplní tataři. Takže asi tak.

Teoreticky je možné, že to ještě v q2/2011 nebude, jde o to, kdy dostal Navigon od Navtequ podklady, ale moc si nedělám iluze.
Takže uvidíme.
Pěkný den :koul:
jirka.budejovice
 
Příspěvky: 26
Registrován: 6.3.2009, 10:11

Re: Mapy NAVTEQ tragédie

Příspěvekod mila-p v 6.6.2011, 16:52

Vidíš, to je zase opačný extrém. My co máme mapy Teleatlasu zase kolikrát marně čekáme až nějakou ulici, nebo dálnici po 2 letech konečně přidají, nebo opraví :shock3:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
mila-p
 
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 23:05
Bydliště: Praha 8

Re: Mapy NAVTEQ tragédie

Příspěvekod ClonyXXL v 6.6.2011, 23:28

Já fakt nevím pánové, ale to by se fakt jeden picnul.
Absolutně nechápu jejich logiku. Místo aby to měli nachystané a v momentě, kdy se to otevře, tak vydali nové mapy, tak to tam fláknout, však ono to někdy té aktuálnosti dojde. Za pár let třeba..........
Naopak třeba RDS-TMC funguje všude jinde (na západě) jen ne v Česku, čísla popisná a čísla orientační zase máme JENOM v Česku, takové "profesní osvědčení" pro řidiče z povolání máme taky jenom v Česku, po čem prd, to je v Česku první. Ale to jsme poněkud odbočili.
Ale s těmi mapami - asi bude nejlepší, když si založíme SVOJI firmu a budeme třetím výrobcem map. Nechápu, co tam dotyční celé roky dělají .............. asi jen berou prachy a kalí vodu. Však u Navigonu mám mapy předplacené na dva roky, tak VO CO GO? Kdyby tam jeden člověk pro jeden stát jen dolaďoval to, co uživatelé napíší, asi by to bylo úplně někde jinde. Ale mám bohužel pocit, že na uživatele se docela z vysoka s...e. Vždyť oni (uživatelé) nemají páru o tom, jak se to dělá, tak co nám do toho budou kecat. Dobře je, že se po jejich skvělé práci dostaneme s přehledem a pohodlně např. ke hnoji (doslova), jak se mi stalo někde u Tábora.
Obecně bych řekl, že to je v podstatě škaredý monopol, a různí výrobci navi pak od nich slavnostně kupují ZAJÍCE V PYTLI. :pulka: :KO: :zed: :lol1:
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
 
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 13:07

Re: Mapy NAVTEQ tragédie

Příspěvekod Scorpio_cz v 7.6.2011, 0:01

TeleAtlas = TomTom (a chlapci v Holandsku asi často u práce pokuřují kdovíco a podle toho vypadají výsledky)
NavTEQ = Nokia (a těm prudce padá prodej Symbian telefonů, takže mají úplně jiný starosti než ladit mapy)

A uživatel si pak může vybrat jeden z výšeuvedených zázraků, a věřit že ho dovede k cíli - těžká volba :zamysl:
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: Mapy NAVTEQ tragédie

Příspěvekod ClonyXXL v 7.6.2011, 9:53

No, Nokia to má chvíli, což o to, ale koupili to včetně zaměstnanců, a ti jedou v zajetých kolejích. Nejspíš je to jako u nás na firmě - chtějí to jen NĚJAK DOKLEPAT do důchodu. Mimochodem - nevím, nač to kupovali, když na to míní prdět.

Ale třeba takový Navigon - se mi líbí, jak pořád přicházejí s novými vylepšeními. Třeba 3D budovy, varování před prudkými zatáčkami, navádění do jízdních pruhů, směrové tabule ............. atd atd. SUPER! Ale pokud tyhle vychytávky chcete někdy zahlídnout, budete si muset zajet 500 až 1500 km - jinak to prostě nezahlídnete. Fakt super vychytávky. :?: :?: :?:
Já bych řekl.............. vychytávky ANO - ALE VŠUDE! Jinak nic!
A než budete chtít lákat na vychytávky, V PRVNÍ ŘADĚ si vychytejte mapy samotné! Ty jsou určitě důležitější! Pak třeba nebudou Němci jezdit po české dálnici v protisměru!

Jak píše mila-p - jak dlouho by tak asi mohla trvat oprava jedné ulice v mapě, která je už zanesená, ALE JE TO JEDNOSMĚRKA??? Myslím, že na základě reakce uživatelů, kteří jim zadarmo dají vědět, by to mělo trvat tak do 1 minuty. Ale chlapci to přece musí napřed ověřit, takže než tam pošlou někoho na služební cestu, a co to bude pro boha stát??? Raděj počkáme, jestli toho náhodou nebude třeba i víc, ejhle, prý tam přibyl ještě kruháč, .............. no raděj ještě počkáme, teď se staví kruháče u kdejaké vrby, jistě jich bude víc ......... no počkáme.
Vy máte předplacené mapy na dva roky?????????????? Víte kolik takových kruháčů a míst čekajících "až toho bude víc" je??????????
Jste asi spadli z dubu, ne? Nebo z jahody????
A už vůbec nechápu, když je nějaká ulice v mapách už několik let, jak je možné, že se v nových mapách prostě ztratí! To taky někdo ověřoval???
STRAŠNĚ MOC BY MĚ ZAJÍMALO JEJICH VYSVĚTLENÍ. Ale oni mají s druhou firmou monopol, tak co by se zabývali nějakým třeba Českem, co většina zaměstnanců oněch firem ani netuší, kde to je.
A jedni do svých map přidají tohle, druzí zase něco jiného, a když chcete mít všechno (tedy ty dvě věci jenom), kupte si navi od obou firem! My vyděláme oba. A VO TO GO.
:nositka:
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
 
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 13:07

Re: Mapy NAVTEQ tragédie

Příspěvekod ClonyXXL v 7.6.2011, 10:00

Hmmm, teď jsem kouknul na navteq.com, koukám na to, no ....... zadal jsem jen Tábor (abych se kouknul, o čem psal jirka z prvního příspěvku). Zkuste si to schválně. Mě to našlo 6 koncentračních táborů ............

No nicméně, asi jsem guma já, protože já se na těch jejich stránkách vůbec neorientuji, natož abych byl schopen tvrdit, že tam je ona dálnice. Vidím tam dvě téměř souběžné cesty, jedna má označení E55 / 3 v modrém, a tá druhá E55 / 3 v červeném. Jestli je některá z nich "uzavřená" asi neumím opět vyčíst. Jsem guma, pošlete mi návod. Dík.
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
 
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 13:07

Re: Mapy NAVTEQ tragédie

Příspěvekod jirka.budejovice v 8.6.2011, 8:16

Taky jsi nejsem úplně jistý, že to bude na 100% už teď v mapách, když je to červeně. Když zadám cestu třeba z ČB do Tábora, zatím to tu dálnici IGNORUJE, takže možná to v mapách pro Navigon ještě nebude. Ale přesně takhle to bylo tenkrát s tím Pražským okruhem. Myslím, ž u nich to funguje tak, že pokud se někde objeví, že se bude stavět silnice, zjistí kdy by měla být otevřená a prostě jí v tom termínu zakreslí, ať je stavba hotová nebo ne. Ale necháme se překvapit, třeba se pochlapí a bude to v pořádku.
jirka.budejovice
 
Příspěvky: 26
Registrován: 6.3.2009, 10:11

Re: Mapy NAVTEQ tragédie

Příspěvekod ClonyXXL v 8.6.2011, 10:56

No já když naplánuji trasu z ČB, tak 1. musím dát třeba Miličín, protože Tábor mě to nachází pořád kdesi u Opavy (tak jak tedy vlastně zadáváš Tábor? PSČ se mi hledat nechce).
A za 2. - já tedy vůbec nic červeně nevidím. S trasou je trasa modrá, jinak šedé, bez trasy všechno šedé. Tak jak to děláš? Nebo že by mi nesvítila červená na displeji??? :mad2:
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
 
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 13:07

Re: Mapy NAVTEQ tragédie

Příspěvekod jirka.budejovice v 9.6.2011, 12:09

Když jsem dával Tábor, psal jsem za něj Czech republic a našlo ho to. Ale taky jsem to zkoušel na Miličín a dálnici to zatím fakt ignoruje, tak uvidíme. Jinak tou červenou barvou bylo v místě nové dálnice označeno číslo komunikace. Ale když jsem koukal na D1, tak ta je taky červeně, takže to je označení, že to je dálnice a ne že silnice zatím nefunguje.
jirka.budejovice
 
Příspěvky: 26
Registrován: 6.3.2009, 10:11

Re: Mapy NAVTEQ tragédie

Příspěvekod ClonyXXL v 9.6.2011, 19:28

No právě - je to jen červené označení čísla silnice, nic víc.
A já dával taky Tábor, Czech republic, pokaždé kdesi u Opavy. Ten správný ani náhodou.
No, ale sečteno podtrženo, tvá prvotní zpráva byla spíše zprávou poplašnou, co?
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
 
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 13:07

Re: Mapy NAVTEQ tragédie

Příspěvekod jirka.budejovice v 13.6.2011, 7:50

Tím si nejsem jistej, jestli je poplašná. to se uvidí, až vyjdou nové mapy. Dám sem pak info. Ale Pražský okruh byl v mapách o pár měsíců dříve, než byl otevřený.
jirka.budejovice
 
Příspěvky: 26
Registrován: 6.3.2009, 10:11

Re: Mapy NAVTEQ tragédie

Příspěvekod HoJo v 14.6.2011, 19:04

Úsek dálnice je zakreslený i ve verzi Q1, nenavádí to na něj.
Ještě dotaz: když mi mapa na jejich webu ukazuje správnou trasu a navigace ji nenabídne ani v jedné variantě a naviguje po lesních pěšinkách, v čem může být problém?
HoJo
 
Příspěvky: 41
Registrován: 15.5.2009, 22:43

Re: Mapy NAVTEQ tragédie

Příspěvekod ClonyXXL v 15.6.2011, 7:16

Pokud máš asi na mysli "jejich web" ten Navteq, tak to je nejspíš jedna věc, a druhá věc je plánování trasy Navigonem. Spíš asi ten může za naplánování trasy podle jistých (mě neznámých) kritérií.
Předpokládám, že máš zatrženou volbu "Vyhýbat se nezpevněným a účelovým komunikacím" nebo jak přesně to tam je.
Můžeš zveřejnit konkrétní trasu? Jak bude chvíle, zkusil bych na to mrknout - ale spíš asi ze zajímavosti, radu ti nejspíš nedám.
Předpokládám, že jsi taky zkoušel v nastavení měnit typ trasy - rychlá, krátká, ....... VŽDY to vyhodí tři naprosto jiné trasy.
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
 
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 13:07

Re: Mapy NAVTEQ tragédie

Příspěvekod HoJo v 15.6.2011, 18:01

Jojo, myslel jsem vyhledání trasy na stránkách Navtequ a navigací Navigon (8310). Konkrétní trasa je Olomouc - Velké Vrbno, používám to jako test zda se u ní zlepšilo navigování s novými mapami. Již jsem tu o tom nepovedeném navigování psal. Vždy to navádí do Ostružné a z Ostružné přes hory-doly-černý les do Velkého Vrbna. Místní a účelové komunikace mám vyhýbat se, je jedno jestli je to rychlá, optimální... trasa. Je toho víc (těch seků s naváděním - kolikrát různé vyhlídkové okružní výlety místo přímé trasy...). Když jsme tam jeli lyžovat, tak to i cestou posílalo kamsi do lesa. Mám obavy, jestli to nemám nějakou vadu, protože co mi kolikrát Navigon nabízí...
HoJo
 
Příspěvky: 41
Registrován: 15.5.2009, 22:43

Re: Mapy NAVTEQ tragédie

Příspěvekod prying v 15.6.2011, 19:02

To maj skoro všechny navigace nějakou svou oblíbenou úchylku. Mě to zas nenajde cestu z Děčína do Jičína. Zásadně mě to tlačí na Liberec a nechce akceptovat cestu přes Mimoň. Zřejmě je priorita vyšší třídy silnice nadřazena vzdálenosti. Je to ale možná dáno, že spoustu cest jedeš podle zkušeností, které ta navi prostě nemá. A pak přemýšlíš, kudy tě to vede po cestách, kde jsi poprvé. :zamysl:
prying
 
Příspěvky: 10
Registrován: 1.8.2009, 21:32

Další

Zpět na Navigon

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron