Vše o navigacích značky Navigon
Odeslat odpověď

Špatný čas v Navigonu 4350

10.11.2010, 8:48

Moc zdravím

můžete mi prosím poradit, kde se nastavuje čas na navigaci, rsp. jestli se vůbec dá nastavit a co s tím?
Navigace se mi chová, jako by bylo o hodinu víc, dnes mi tedy psala dojezd napriklad v 9:00, za 15 minut, přestoze bylo 7:45.

Díky za radu

Simona

Re: Špatný čas v Navigonu 4350

10.11.2010, 21:53

Nevím jak Navigon 4350, ale u Garmin nüvi 200 se nastavuje čas tímto způsobem. Ze základní obrazovky ťuknu na čas vpravo nahoře(obr.1): naskočí obrazovka(obr.2):dále postupně navolím časový formát(obr.3):časovou zónu(obr.4): a přechod na letní čas(obr.5). Samotný čas jako takový se nenastavuje, protože se nastaví sám jakmile je přístroj na družicích.
Přílohy
Nastavení času.jpg
Nastavení času.jpg (47.38 KiB) Zobrazeno 2579 krát

Re: Špatný čas v Navigonu 4350

11.11.2010, 8:17

V Navigonech lze nastavit jen formát času. Čas i časové pásmo včetně letního času si nastavuje automaticky po detekci GPS. Po HW resetu u N4310 se mi ale občas stávalo, že po detekci GPS se nastaví čas, ale detekce letní/zimní čas zjistí později (třeba po dalších 15 minutách). U N40 jsem si toho zatím nevšiml. Možná je to nějaká chyba v navigacích x3xx. Autodetekce a časové pásmo se asi nechá nastavit v konfiguračním souboru ApplicationSettings.xml, ale nezkoušel jsem to.
Odeslat odpověď