neuloží se mi upozornění

Vše o navigacích značky TomTom

neuloží se mi upozornění

Příspěvekod devico v 4.9.2007, 13:31

Mám TomTom v PDA, když si chci uložit upozornění na BZ nebo změnit "domů" nebo "oblíbené", jde to, ale při vypnutí se to vymaže a při opětovném zapnutí to musím zadávat znovu. Kdyby se našel někdo, kdo by mi uměl poradit, prosím dost srozumitelně, abych to pochopil i já :D . Dík.
devico
 
Příspěvky: 7
Registrován: 4.9.2007, 13:25

Re: neuloží se mi upozornění

Příspěvekod Jirásek v 4.9.2007, 13:55

Předpokládám že máš mapy uložené na SD kartě. V tom případě je rada jednoduchá - ve většině případů, torufnu si tvrdit 90%, se jedná o zamknutou kartu. Odemkni si ji.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: neuloží se mi upozornění

Příspěvekod devico v 4.9.2007, 15:17

Dík za radu, ale já jsem bohužel v těch zbývajících 10 procentech. S tím čudlíkem na zamykání jsem to zkoušel v obou polohách a neuložilo se to zase
devico
 
Příspěvky: 7
Registrován: 4.9.2007, 13:25

Re: neuloží se mi upozornění

Příspěvekod Jirásek v 4.9.2007, 15:39

No, předpokládám že jsi zkoušel na kartu zapsat něco jiného a že jsi byl úspěšný (třeba přes čtečku karet).
Na ce4you.cz se řešil obdobný problém. Ukázalo se, že ten "vypínáček" byl blbý a karta byla zamknutá i v poloze "odemčeno". Dotyčný musel přepínáček hodně natvrdo dorazit do polohy odemčeno. Pak mne ještě napadá jedna věc. Ukončuješ TomToma přes menu - vypnutí? Nebo schazuješ aplikaci jiným způsobem (nevím jaké PDA používáš)?
Jinak mne už nic nenapadá :cry:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: neuloží se mi upozornění

Příspěvekod devico v 6.9.2007, 10:06

Tak jsem konečně zkusil uložit něco na kartu z jiného PDA a bohužel to vypadá, že karta je zapnutá a je v pořádku. TomTom vypinám normálně zmáčknutím "Ukončit aplikaci" a právě při tom mi to zmizí. Pokud nechám TomTom zapnutý a vypnu celé PDA, při opětovném zapnutí je všechno v pořádku, takže nějakým chybným nastavením PDA to asi nebude. Tak nevím...... :cry:
devico
 
Příspěvky: 7
Registrován: 4.9.2007, 13:25

Re: neuloží se mi upozornění

Příspěvekod Jirásek v 6.9.2007, 10:46

Promiň, jenom pro upřesnění - ukončuješ zmačknutím HW tlačítka na PDA (ukončit aplikaci = "sestřelit aplikaci"), nebo používáš ukončení z menu aplikace TomTom (kliknutí/tpnutí na ikonu Ukončit (nebo jak se to přesně jmenuje, asi třetí obrazovka, červené kolečko)?
Pokud ukončíš aplikaci zmačknutím HW tlačítka, může být program "sestřelen" bez možnosti uložení dat.

Jinak již opravdu nevím. Buhužel jsi nenapsal to základní, jaké PDA používáš a s jakou verzí TT. Možná by poradili majitelé stejného PDA.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: neuloží se mi upozornění

Příspěvekod devico v 6.9.2007, 12:11

Ukončuju v menu TomTom, kliknutím na tu červenou šipku. Používám PDA Blue Media BM-6280, koupeno u Conrada v Německu.Fungovalo mi to normálně, ale v létě na dovolené se mi totálně vybila baterka a vymazal se program ovládající TomTom. Po dovolené mi tam stejný člověk znovu nainstaloval ten program, už to zkoušel i odinstalovat a nainstalovat znovu, ale proč nejde na kartu zapisovat, na to nepřišel. Pořád se to po ukončení vrací do původní podoby, neuloží se ani "Domů" nebo "Oblíbené", možná i další věci nejdou. Jinak vše funguje normálně. TomTom mám verzi 6000 (asi :D )
devico
 
Příspěvky: 7
Registrován: 4.9.2007, 13:25

Re: neuloží se mi upozornění

Příspěvekod imaster v 6.9.2007, 12:27

Možná by stálo zato zkusit zrušit u všech souborů TT atributy archive, system, pouze pro čtení.
Pokud víš do kterých souborů se mají změny zapisovat, tak pouze u nich.
Jednou se mi totiž u mého MDA Vario stalo, že po vybití baterky a pádu systému, mi win mobile nastavily na kartě náhodně u některých souborů tyto atributy.
Peugeot 206 1.1i 2004
TomTom GO 910(Apl. 8.204 ), RDS-TMC , Maps Western and Central Europe 815.2003

imaster@seznam.cz
Uživatelský avatar
imaster
 
Příspěvky: 254
Registrován: 28.5.2007, 20:53
Bydliště: Ostrava

Re: neuloží se mi upozornění

Příspěvekod Jirásek v 6.9.2007, 12:37

Nejsem si jist na 100%, ale mám pocit, že se jedná o soubor MapSettins.cfg ve složce s mapou. Tam by se to mělo ukládat.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: neuloží se mi upozornění

Příspěvekod MilanSu v 6.9.2007, 13:00

Jak uvádí Jirásek MapSettings.cfg je tuším od verze 6, předtím to byl soubor, který se jmenoval stejně jako mapa (příponu už si nevzpomínám, ale tuším taky cfg)
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Uživatelský avatar
MilanSu
 
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 17:40
Bydliště: Sušice

Re: neuloží se mi upozornění

Příspěvekod devico v 6.9.2007, 20:51

Děkuju všem za rady, ale tohle už je na mě moc složitě, musím počkat, až se vrátí dětičky z prázdnin a snad svému starému otci poradí :grin: Sám se do toho hrabat nechci,abych to neshodil úplně. Jestli se ještě udělá hezky, rád bych si na pár dní zajel na motorce na Gross Glockner a protože takhle pozdě už asi nikoho s sebou neseženu, tak aby tam se mnou jel alespoň ten Miloš. Ještě jednou dík.
devico
 
Příspěvky: 7
Registrován: 4.9.2007, 13:25


Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků