Jakou dnes navigaci?

Vše o navigacích značky TomTom

Jakou dnes navigaci?

Příspěvekod zburget v 12.8.2020, 19:07

Zdravím vespolek!
Vím, že moje otázka je za milion a není na ni asi jednoduchá (jestli vůbec nějaká) odpověď.
Přečetl jsem si zde, co jsem mohl, a protože jsem doteď používal TomTom, tak svůj dotaz píšu sem. Ale asi bych ho mohl umístit skoro kamkoli.

Dodnes používám jednoho historického TomToma, bez baterky, dnes už bez aktualizací a už je v mapách tolik změn, že už se s tím nedá jezdit. Takže jsem se rozhodl ho vyměnit. A protože jsem dlouholetý spokojená TomTomák, tak jsem začal tím, že jsem si do mobilu stáhl TomTom GO na vyzkoušení. Ale zažil jsem, jako jsem tady četl hodněkrát, nemé zklamání. Všechno běhá hezky, rychle, s akceptovatelnou grafikou, ale…
Nezbytně nutně potřebuju, abych si do navigace mohl nahrát seznam vlastních POI. Nepotřebuju na ně upozorňovat, ale potřebuju na ně navigovat. A to i tak, že najít POI na trase nebo v mojí blízkosti. Mám auto na CNG, takže vyhledání benzínek na trase je mi na prd. Mám z poi.cz stažený .ov2 se seznamem CNG stanic, ale dokážu ho do aplikace dostat pouze jako "Moje místa".
Pochopil jsem správně, že do "Bodů zájmu" už svoje body zájmu nedostanu a nebo existuje nějaká možnost, jao toho docílit?
Když hledám ve vestavěných POI, dá se někde vyfiltrovat kategorie, která mě zajímá nebo to vždycky nabízí ten enpoužitelný pel mel všeho, co v těch vestavěných POI je?
Je to v nových HW navigacích stejně tak debilně, jako v té mobilní TomTom aplikaci nebo jsou tam nějaké rozdíly?

Našel jsem na internetu několik návodů, jak k těm vlastním POI (v androidí aplikaci) přiřadit vlastní ikonky, ale nedokázal jsem to zprovoznit. Je to proto, že to nejde a nebo jen něco dělám blbě? Jak je to v HW navigacích?

A teď ta zásadní otázka - Jakou dnes navigaci? Má smysl (má nějakou výhodu) pořídit HW navigaci a nebo mají mobilní aplikace stejnou funkčnost (co se týče algoritmu výpočtu trasy, správy POI, ovládání apod.)?
Je na tom něco líp než TomTom? Mám jen několik požadavků - potřebuju, aby to mělo off-line mapy s č.p. (nechci, aby mi to žralo zbytečně data), aby to mělo použitelné dopravní info a umělo to na základě toho přepočítat trasu a abych si do toho mohl nahrát vlastni POI (a čert vem ikonky). Mimochodem - současně mám v tel. off-line mapy od Seznamu, ale jejich navigace je výborně použitelná pro turistiku, rozhodně ne pro auto.
zburget
 
Příspěvky: 2
Registrován: 5.8.2011, 20:56

Re: Jakou dnes navigaci?

Příspěvekod stanley.68 v 13.8.2020, 21:27

Používám GO v mobilu a zatím 90% spokojenost.Je o fous lepší než Sygic. Obě mají problém občas najít nějakou adresu,ale trasy volí tomtom lépe.Navíc má výhodu s vytvořením vlastních tras v pc přes MyDrive.Mapy jdou sice offline ale kvůli provozu,nehodám či uzavírkám je lepší být online.Spotřeba dat není tak hrozná.Když je tomtom s vyhledáváním v koncích,tak použiju google mapy ,ale ty jsou komplet online.Asi jsem kvůli potřebě dat moc nepomohl... :zamysl:
Tomtom VIA 52
Garmin 660 FM v šuplíku
stanley.68
 
Příspěvky: 52
Registrován: 17.6.2008, 20:36
Bydliště: Liberecko

Re: Jakou dnes navigaci?

Příspěvekod konf14 v 14.8.2020, 6:38

Co se týká vlastních bodů, tak do Garmina můžu zadat cokoli. Vlastní názvy, vlastní ikony, vlastní hlášky. Soubory GPX se dají editovat v obyčejném Notepadu nebo pro větší pohodlí třeba v Excelu.
Do cíle dovede vždy, pouze občas více nebo méně blbějším způsobem.
I když mohu mluvit jen za řadu nuvi-která se už neprodává. Ale třeba tu novou řadu Drive ještě nezablokovali... :koul:
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Jakou dnes navigaci?

Příspěvekod zburget v 17.8.2020, 13:50

stanley.68: Drobná spotřeba dat mi nevadí - dopravní informace toho asi nesežerou tolik, co stahování mapových podkladů.

konf14: Díky za info, s Garminem žádné zkušenosti zatím nemám. zkusím počkat, jestli ještě někdo dá info k té nové řadě, případně se za nějkou chvíli zeptám přímo ve fóru Garmina.
zburget
 
Příspěvky: 2
Registrován: 5.8.2011, 20:56


Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron