dilema - jaký koupit model náhradou za starý TT

Vše o navigacích značky TomTom

dilema - jaký koupit model náhradou za starý TT

Příspěvekod petr85 v 29.5.2014, 14:43

Řeším dilema, které teď má zřejmě více lidí - jaký koupit model?

1) všechny kromě GO - nemají aktivní držák, mají integrovaný držák, takže k ničemu

2) GO 400/500/600/5000 mají spoustu nedodělků, jak jsem se dočetl v jejich tématu

3) GO 1005T kterou se mi podařilo sehnat poslední kus v Okay má jen 1 rok LIVE a není k ní RDS/TMC příslušenství.

4) když ne TomTom, tak co vzít od Garmina do 6000 a s doživotními mapami?

Otázka tedy je, jestli je šance, že se podaří aby TomTom dodělal novou řadu do podoby, kdy do ní jde nahrát vlastní hlas a POI? Pokud ano, tak by to hrálo pro koupi nových modelů (které by měly mít LIVE přes smartphone a zároveň zabudovaný RDS/TMC - je to tak?). Pokud nedodělají funkce, tak by byl celkem poklad ten poslední sehnaný 1005, ALE...

...mám srovnání s GO1005 někde z konce roku 2011 (bez LIVE). Zajímavé je, že když ji zapnu vedle toho kusu z Okay, tak ta moje stará má viditelně kvalitnější displej co do barev i ostrosti (ten displej je skutečně daleko méně ostrý!). A v balení není nabíječka s RDS/TMC přijímačem, ale jen klasický kabel. Takže za ty prachy docela průšvih a mám chuť jim to odnést zpátky a taky jim to zpátky odnesu, pokud najdu lepší alternativu.

Pro mně je požadovaný cíl koupit 2 navigace do firemních aut s aktivním držákem a lifetime mapami (pro střední evropu). Z nastalé situace jsem docela v šoku a bezradný. Takže díky všem za reakce.
petr85
 
Příspěvky: 8
Registrován: 13.6.2011, 13:54

Re: dilema - jaký koupit model v červnu 2014

Příspěvekod Gebič v 29.5.2014, 14:58

TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: dilema - jaký koupit model v červnu 2014

Příspěvekod Tonny v 29.5.2014, 15:26

Problém dost složitý,
protože ať koupíš co koupíš, vždy bude někdo nespokojený.
Je to o tom, že doposud žádný výrobce nevyrobil navi, která by vyhovovala všem a to, co daná navi umí může být pro konkretního uživatele nepodstatné, zatímco by uvítal jinou, pro něj důležitou funkci.
Asi ti neporadím, ale předpokládat, že TOMTOM naučí některé vyšší typy navigací nové funkce je zřejmě utopie - viz např. imlementace RDS-TMC, které z různých důvodů celkem nefunfuje, stejně tak služby LIVE dopravní zpravodajství, což je /coby placená služba/ katastrofa....

Mám velmi silný pocit, že doba, kdy veřejnost byla ochotna dát peníze za navigaci /ve smyslu krabička, elektronické zařízení/ pomalu končí.
Proč???
Protože to, co dnes umí navigace TOMTOM umí spousta free navigací, a bohužel, ač jsem byl ještě 3 roky nadšenec TomTom a propagátor této značky, dnes bych TOMTOM nikomu nedoporučil...

Osobně si myslím, že bude potřebné na některém serveru, kde se navi probírají otevřít diskusi na tema, com by měla umět takzvaně typická navigace.
Jak tak 6 let sleduji vývoj a diskuse, v podstatě všechno bylo vymyšleno, všechno někdy na na některém z typů existovlao, ale ne jako celek...

Vybrat navi, to je problém, který řeším cca 2 roky a sám nevím...
Je to hodně o osobních preferencích, o pocitu, o tom, zda "padne do ruky"...

Včera mne v odpolkedních hodinách okolnosti donutily jet "na otočku" do Prahy, odjezd v cca 15:45 z Hodonína, a měl jsem v autě navi TOMTOM GO 825 LIVE a telefon Huawei G510 s navigací WAZE - obě s online dopravním zpravodajstvím.
Kdo se včera pohyboval po D1 ví, že v Brně to bylo o ničem, u Velkého Meziříčí jakbysmet a že od cca 80. km do Prahy silný, místy přívalový déšť.
Nebudu rozepisovat, co a jak která navi indikovala, ale co se infa o provozu týká, vyhrála o třídu WAZE, co se projevu /rozuměj hlasitost, srozumitelnost/ vyhrál TOMTOM.
/Řešení malý tablet a WAZE bych bral, jak ale tablet umístit do vozu/.
Takže můj závěr, v současné době by mi vyhovovala "krabička TOMTOM" a v ní navi WAZE - což je zřejmě neřešitelné...

Malé OFFTOPIC -
DĚKUJI všem uživatelům WAZE, kteří včera mezi 16:00 a 19:00 na trase BRNO PRAHA velmi přesně informovali o kolonách, o nehodách, o zdržení, o dešti a mlze - když nic, tak jsem měl pocit sounáležitosti, pocit, že jsme schopni spolu komunikovat a navzájem si v kolonách dát informaci a že to tato navigace umožňuje....
Děkuji...
Kdyby takto, jako včera fungovalo info WAZE fungovala služba LIVE TOMTOM, pak jsme ochoten všechny ostatní nedodělky TOMTOMu odpustit...

Tema k diskusi:
CO BY MĚLA UMĚT dle tvého názoru navi, která by splňovala všechno, co od ní očekáváš a jakou cenu /pořizovací a případné platby za služby/ by jsi byl ochoten za tuto "ideální" navigaci zaplatit???
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: dilema - jaký koupit model v červnu 2014

Příspěvekod Gumídek v 29.5.2014, 15:58

Jak tablet umístit do auta ?? No přece na držák pro tablety...a ten můžeš za pomoci jiného držáku(např. Brodit) přidělat na palubku...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: dilema - jaký koupit model v červnu 2014

Příspěvekod petr85 v 29.5.2014, 16:14

Tonny: Jako soukromou mám Go 1005 s RDS/TMC a chtěl bych aby nová uměla alespoň tolik, co moje, tedy uživatelské POI a hlas od Godyho. Jinak spokojenost. Bohužel mám teda verzi bez lifetime a jen se 4GB paměti, jinak by byla pro mně bez chyby.

Shrnuto:
- možnost vlastních POI (benzínky podle značek, pošty, bankomaty atd. tady z POI.cz)
- možnost nahrát hlas od Godyho (prostě nejlepší parťák na cesty)
- aktivní držák (jako prevence zničení držáku a podpora prevence krádeže)
- lifetime mapy (ale aby skutečně všechny obsažené mapy měly tuto aktualizaci, ne jen česko)
- RDS/TMC i v případě, že to má nějakou formu LIVE (tj. nebýt nucen k odběru předplatného LIVE)
petr85
 
Příspěvky: 8
Registrován: 13.6.2011, 13:54

Re: dilema - jaký koupit model v červnu 2014

Příspěvekod Tonny v 8.1.2015, 8:58

V souvislosti s poruchou mé GO LIVE 825

jsem napsal na HELP, kde jsem vypsal své požadavky na navi, co by měla určitě umět a bych v ní rád měl.
Poslali mi odpověď, že si mám koupit řadu GO 5000.
Zároveň napsali, co z mých požadavků navi neumí - překvapuje mne, že model, který popisují - cituji: "Je to nejnovější typ zařízení od TomTomu" neumí podle jejich sdělení např. toto:
- v češtině upozornění na nastavené body zájmu /poi/
- možnost použít body poi s cizích zdrojů, typicky z www.poi.cz
- možnost nastavení upozornění na poi /i na poi z vnějších zdrojů/
- on-line vyhledávání poi

Některé věci z tohoto uměla už asi 6 let stará ONE XL, jiné zase umí GO 825 LIVE, ale "nejvyšší model" to neumí...
Tak nevím, pokud se mi navi nepodaří opravit, do čeho půjdu...

Poznámka:
ŠLO BY TEMA PŘEJMENOVAT a škrtnout "v červnu 2014"?
Zřejmě nás bude víc, co řešíme jakou navi a toto je celkem dobré tema a nadčasové, nejen červen 2014
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: dilema - jaký koupit model náhradou za starý TT

Příspěvekod Tonny v 17.1.2015, 11:01

Když čtu ve vedlejším vlákně viewtopic.php?f=3&t=4720#p51829 a kolem toho nahoru i dolů -
jak zase "vylepšili" MapShare, tak pro mne je TOMTOM jasně umírajíci značka.

Kopiruji, protože to sem patří:
Já už jsem se rozhodl. Vzhledem k tomu, ze ma navi je amatérský neopravitelna, a Tom tom chce za opravu 105 Euro, tak s navi jako s krabickou dočasně končím. Navi mi funguje, ale nejde mi aktualizovat, ani nahrát poi, takže ji budu ppoužívat než umře paralelně s Waze.
A budu věřit, že se výrobci navi vzpamatuji a že se obrazně vrátí cca 3 roky zpět, kdy ještě navi semtam fungovaly a že vyrobí navi, která bude vyhovovat a umět to, co v minulosti spolehlivě fungovalo.
Mám úmysl nspsat na Help a oznámit jim, že po cca sedmi letech pouzivani mi Tom tom není schopen nabídnout navi, která by uměla to, co předchozí, takzvaně zastaralé typy.

Omluva za vyjímečné tapetování, ale sem to patří více...

Po cca dvoudením zkoumámí různých modelů TOMTOM a jiných značek /kde mám ale málo informací, prostě je neznám podrobně/ jsem zatím dospěl k výše uvedenému názoru.
Zatím není navi, která by mi vyhovovala, protože na každé mi chybí něco, co předchozí model uměl...
A dát cca 5-8k za něco, co z mého pohledu funguje pouze napůl považuji za nevhodnou investici.

Zatím mi stačí Waze + dožívající a za nesmyslný peníz /105 Euro/ opravitelná GO LIVE 825 a TOMTOM ztratil zákazníka.

Z mé strany HOWG na tema TOMTOM - není o čem diskutovat - už jsme zde asi tak milionkrát řekli, že TOMTOM si jede ve vlastní linii a na názory potencionálních nebo stávajících uživatelů zvysoka se.. - kašle.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: dilema - jaký koupit model náhradou za starý TT

Příspěvekod Tonny v 18.1.2015, 9:05

Takže už ani na HELP nenapíšu...
Jak už jsem psal, mám na navi poškozený microUSB konektor a navi se nepřipojí k počítači.
/Firma nemůže použít standardní rovný konektor na obyčejný datový kabel, musí dát konektor do místa, kde je nutné použít pravoúhlý konektor, a kde je při odpadnutí navi ze skla namáhán na ohyb tak, že se dříve nebo později vylomí.
Na staré ONE XL když se tohle stalo, tak konektor nebyl namáhán na ohyb, ale pouze na tah - holt pánové inženýři.../

A bez tohoto připojení mi aplikace MYDrive neumožní dostat se k historii mých dotazů k historii a mé komunikace s Help firmy TOMTOM.

Jak se zdá, tato firma, která ještě 5 let zpět byla schopna vyrobit uživatelsky nejpříjemnější navigaci se utopila ve svých marketingových "inovacích" a v rámci toho naprosto opustila zákazníka.
Absolutní nezájem o názory a připomínky uživatelů - není reagováno doslova na nic...
Vyrábí paskvily, které neumí to, co uměla navi před 5-ti lety - viz namátkou ONE Xl staré generace.

Co si myslet o způsobu, jakým "vylepšují" nové typy navigací - vzpomínám namátkou na RDS TMC,
kdy řádně fungující indikaci připojení novým navcore "povýšili" na paskvil, který ukazoval připojeno, i když byla navi dávno mimo signál,
nebo na degradaci průjezdných bodů - čím dál méně,
nebo na potíže se službou LIVE, /R35 Kocourovec - Velký Újezd, kdy 6 měsíců trvalo, než přestali indikovat neexistující uzavírku a spoustu jiných, např přes 3 hodiny uzavřená D1 a LIVE to neuměla indikovat, spousta indikací u úsek vedle /Holešov, Bystřice pod Hostýnem - popsáno zde na serveru podorobně/
nebo poslední "skvělou úpravu" MapShare, kdy se uživatelem provedená oprava neprojeví...

A spousta dalších věcí, na které si momentálně nevzpomenu, ale které jsou zde v diskusi v různých vláknech dost podrobně popsány.

No prostě "vývoj a inovace" jako prase!!!!!

A to vůbec raději nevzpomínám na 5 let komunkace s Help, kdy se vymlouvali, přeposílali technikům, dávali na vědomí do centrály a co?
Obvykle lejno nejlejnovatější, největší a trvalé, bez možnosti obejít nebo překročit.... a oprava žádná, protože oni /Help/ nic, oni nemají jinou možnost, to firma atd....
A stížnost - nutno v angličtině do Holandie, nebyli schopni ani přeposlt e-mail!!!!!
A to, že mi smazali 2 roky komunikace v rámci "přesunu do archivu" jsme zde také uváděl...
Help jako kráva, bez vnitřní komunikace s firmou, když už je argumenty a odkazováním na proběhlou komunikaci dotalčíš do bodu, kdy chybu musí přiznat - tak to celé za dva roky zpět smažou - HELP o ničem, který zametá neschopnost svou i firmy!!!!

TOMTOM dolsova posral co se posrat dalo a tímto se veřejně omlouvám všem,
kterým jsem v období před 4-5 lety zpět velmi vehementně doporučoval pořídit si právě navi TOMTOM.

Mýlil jsme se,
když jsem na základě tehdejších úspěchů navigací TOMTOM věřil, že firma půjde vpřed.
Zatím jde firma do kopru a konstatuji, že dnes si navi TOMTOM koupí pouze člověk, který o problematice a možnostech navi nic neví, protože pouhým porovnámím 3-5 let starých modelů s dnešními nutně musí dospět k názoru, že navi TOMTOM toho "umí" čím dál míň a je čím dál dražší.

8500 Kč a více je cena za vyšší modely a to zákazník neví, že co mu čirou náhodou na navi funguje může být novým navcore kdykoli přepsáno tak, že ta funkce zmizne a nebude...
No není to skvělý marketingový tah firmy, jak tahat z lidí peníze?
A vrchol všeho je, když za výměnu microUSB konektoru, který stojí cca stovku Kč chtěji 105 Euro za opravu!!!!

TOMTOM pohřbil sám sebe a ode mne tato firma už nedostane ani halíř.

Dnes je spousta free navi zdarma a firma, která si nechce uvědomit, že "krabička" navigace by měla umět více, měla by nabízet něco, co by zákazníka přesvědčilo, že své peníze investuje do něčeho, co dá přidanou hodnotu funkcí nebo služeb než free navi v mobilu.
Pokud tento fakt firma nepřijme, pak možná bude mít zákazníky - neznalé, kterým stačí navi z bodu A do bodu B.
Ale za takouvou navi nemusím dát 8000, to zvládne mobil za 2,5.
A firma by měla vědět, že člověk, který se v daném segmentu orientuje si jejich výrobek více nezakoupí.
Protože zjistí, že je to paskvil, hračka, která v některých případech neumí ani to, co uměly 5 let staré modely - a to se jedná a nejvyšší typy firmy TOMOTOM...
TOMTOM nikdy více!!!!!
Jsem znechucen a je mi líto peněz, kterými jsem kdysi TOMTOM podpořil koupí jejich výrobku..

05. 01. 2015 02:22 odp.
Číslo Vašeho případu xxxxxx-xxxxxx.
Na tento e-mail lze odpovědět pouze pomocí webových stránek společnosti TomTom nebo pomocí odkazu na konci e-mailu.
Dla Vašeho popisu můžu Vam doporučit navigace řady GO 5000. Je to nejnovější typ zařízení od TomTomu. Jenže některé věci jí chybí:

- v češtině upozornění na nastavené body zájmu /poi/
- možnost použít body poi s cizích zdrojů, typicky z www.poi.cz
- možnost nastavení upozornění na poi /i na poi z vnějších zdrojů/
- on-line vyhledávání poi
- on-line vyhledávání čerpacích stanic.

Jíne možností jsou dostupne v teto navigací. Níže Vám posílam odkaz ohledně GO 5000:
http://www.gpscentrum.cz/index.php?page ... tab=1&ref=
V případě jakýchkoliv dalších dotazů nebo připomínek neváhejte a obraťte prosím se na naši podporu. Můžete nás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky na čísle (ČR) +420 23 90 00 491, (SR) +421 26 86 22 002. Jsme Vám k dispozici od pondělí do pátku od 9:00 do 16:00. Děkujeme Vám za výběr našich výrobků. Jsme přesvědčení o tom, že TomTom Vám ukáže tu nejlepší cestu.
S přátelským pozdravem
Bartosz Wolak
Tým zákaznické podpory TomTom
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: dilema - jaký koupit model náhradou za starý TT

Příspěvekod ClonyXXL v 29.1.2015, 18:15

"V případě jakýchkoliv dalších dotazů nebo připomínek neváhejte a obraťte prosím se na naši podporu." :mad2: :chlamani: :lol1: :zed:
Tak neváhej a směle kontaktuj !
Nebo ......... tady u rybníčka máme takovou skvělou, starou, dutou vrbu! Tam můžeš kontaktovat koho se ti zlíbí!
Výsledek bude stejný :jupi:
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
 
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 13:07

Re: dilema - jaký koupit model náhradou za starý TT

Příspěvekod čelda v 9.2.2015, 13:06

No konečně je nás více a více.....já už s nima skončil dávno a používám Navitel na 5" MT.....sic není tak uživatelsky přívětivý jako byl TT ale prozměnu mi najde i strom v lese...a než vlezu do auta tak mám adresu(vč.jakéhokoliv čísla) komplet zadanou a vyrážím.....
Tak pro mě je TT...v :pulka:
Tomtom GO 610 Lifetime traffic via smartfone v9.70
VW T5 2.5TDi 96kW,6kv.
Uživatelský avatar
čelda
 
Příspěvky: 73
Registrován: 21.5.2008, 5:09

Re: dilema - jaký koupit model náhradou za starý TT

Příspěvekod ClonyXXL v 13.2.2015, 19:20

A jak jsi teda celkově spokojený s tím Navitelem?
Zkusil jsem se po něm podívat (ani jsem netušil že existuje), dokonce jsem zjistil že existuje i pro iPad a iPhone - super. Ale když jsem si pročetl hodnocení, tak naprostá většina spokojena vůbec není :zamysl:
Ještě dokonce čtu, že mapy si můžu koupit buď na měsíc, nebo na rok. Hm, a za rok jako znova, jo?
Evropa za 36 éček, ČR + SR 14 éček. No já teda nevím, ale mě se to zase tak skvělé cenově nezdá. Ba naopak.
Sygic Europe + Russia jsem koupil ve slevě za 17 éček, Tomtom Europe za 70 éček a mám je tzv. navždy - aktualizace map 4x ročně. Všechno píšu o cenách pro iPad a iPhone. Navíc si to můžu nainstalovat na 5 iHraček.
Tak nějak začínám mít po chuti :-(
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
 
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 13:07

Re: dilema - jaký koupit model náhradou za starý TT

Příspěvekod Tonny v 17.2.2015, 11:22

Pro ty, kteří uvažují nad změnou značky a pro které je nutností mít dopravní zpravodajství jeden tip:
http://www.garmin.cz/aktualne/nove-prod ... -skve.html
Osobně stále čekám, jak se situace na trhu navigací bude dále vyvíjet.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: dilema - jaký koupit model náhradou za starý TT

Příspěvekod kops v 14.6.2015, 16:22

zdravím všechny,
mám letitou navi TT ONE a přemýšlím o změněn, protože tato babička už nějak nestíhá poslední mapy a vůbec, své si odsloužila.
chtěl jsem zůstat u TT, protože jejich mapy mně vyhovují a taky i způsob navigování, oproti jiným ukecaným nevigacím, které mluví až moc a proto mě znepokojují zdejší reakce na nové TT.

a proto mám několik otázek:

1) našel jsem TT GO 50 ale nejsem moudrý z držáku, je zde uvedený integrovaný, ale jinde jsem ho u stejného typu nenanšel. myslel jsem, že GO 50 ho má a START 50 má svůj click držák.. je tomu tak, nebo je opravdu na stránkách v odkazu chyba?
http://www.palmpc.cz/tom-tom-go-50-europe-lifetime/

2) jaký je rozdíl mezi TT Go 50 a TT START 50?

3) pokud je v odkazu v bodě 1. chyba, je integrovaný držák na nějaké navigaci ve stejné cenové hladiny jako GO 50?
tato se mi docela líbí a 5" mi bohatě stačí.

děkuji za odpovědi a omlouvám se, pokud něco tady již padlo v odpovědích, nenašel jsem to..
kops
 
Příspěvky: 6
Registrován: 20.7.2007, 11:41

Re: dilema - jaký koupit model náhradou za starý TT

Příspěvekod Gumídek v 14.6.2015, 17:01

V tomto e-shopu (http://www.palmpc.cz/) proboha nic nekupuj...Kamarád si tam objednal navigaci, přišla mu stará, obouchaná navigace, a řešil to přes půl roku, až když si vypátral majitele a odchytl ho fyzicky, tak mu vrátil peníze...před tím půl roku slibů...
Tento e-shop má už asi šestého majitele...Nakupuj u prověřených e-shopů...a na netu o nich nejsou příznivé recenze...
Jinak jsem trochu hledal a našel fotku, kde je ten držák velmi dobře vidět...
Zde :
TT GO 50.jpg
TT GO 50.jpg (18.87 KiB) Zobrazeno 10760 krát
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: dilema - jaký koupit model náhradou za starý TT

Příspěvekod kops v 14.6.2015, 20:01

díky za upozornění.
určitě bych bral u vyzkoušeného prodejce, byť za vyšší cenu.

ten obrázek, toho jsem se bál, že tam bude chyba :-( tento typ držáku, když se odepne, zůstává něco na zadní straně navigace?
a víš prosím v čem se liší ty typy navigací jak jsem psal?
kops
 
Příspěvky: 6
Registrován: 20.7.2007, 11:41

Další

Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron