TT XL2 IQR - pár dotazů

Vše o navigacích značky TomTom

TT XL2 IQR - pár dotazů

Příspěvekod Hirogen v 14.8.2013, 8:50

Dobrý den všem!
Zakoupil jsem navigaci v názvu tématu. Verze NavCore je 900.4602. Nenapadlo mě, že některé funkce budou v porovnání s předchozí GPS horší, přestože se jednalo o velmi starou navigaci (MIO MAP 3.2)
1 - Zadám trasu z domova například do Prahy. Jelikož do Prahy cestu znám, GPS jsem vždy vypnul tlačítkem a před Prahou pouze zapnul. GPS mi sama přepočítala trasu a pokračovala. Nyní musím zadat "Naplánovat trasu" a poté se mě to ještě zeptá, jerstli chci použít poslední naplánovanou. To už se ale musím soustředit na další úkony, když řídím.
2 - Pokud parkuji mimo silnici, TT mi ohlásí, že jsem mimo dosažitelnou oblast a nedovolí mi dokončit plánování trasy. Předešlá GPS mě pouze upozornila, ale jakmile jsem najel na silnici, okamžitě se "chytla" a přepočítala správnou trasu. Tady musím nejdříve najet na silnici a teprve poté naplánovat trasu.
3 - Pokud jedu například do Chorvatska a chci objet slovinskou dálnici, mohl jsem si zadat několik průjezdních bodů, tady mohu pouze jeden a jakmile zaám další, upozorní mě, že stávající přepíše a udělá to.
Problém předešlé byl v zastaralosti. Byl v ní WinCE 3. Pro MIO MAP 3.2 jsou poslední mapy z přelomu 2008/9. Poté byl vývoj zastaven. Novější MIO MAP do něj nahrát nešlo, protože to zase běželo jen pod novějšími WinCE. Takže koupě nové byla nutnost. Třetí bod jsem schopen překousnout, ale ty první dva chápu jako absolutní základ funkcí.
Ptám se:
Je možné to nějak vyřešit, například nahráním nového NavCore, jakého a jak?
Pokud ne, jaká GPS splní to, co požaduji?
Děkuji!
Hirogen
 
Příspěvky: 4
Registrován: 2.8.2010, 13:48

Re: TT XL2 IQR - pár dotazů

Příspěvekod kubesmarta v 15.8.2013, 12:48

Ahoj, to co uvádíš jako NC je číslo mapy.
K bodu 1. Pokud si naplánuješ trasu, v průběhu navi vypneš, posléze někde před koncem zapneš, stačí dát navigovat na poslední cíl, pokud se Ti sama nechytne. K bodu 2. To jsem tak nějak nepochopil, to se Ti jedná o to, že máš naplánovanou trasu, zajedeš na parkoviště a navi vypustí tuto hlášku? Pokud ano, normálně by Ti měla po návratu na silnici pokračovat v navigování. Mě se teda toto nestalo, u TT mám i pomalu lesní cesty, pokud je ofiko parkoviště, tak je braný jako cesta. Pokud se jedná o to, že Ti toto dělá při plánování trasy, pokud jsi najetý mimo cestu, tak dej připravit trasu A/B, kde místo startu je aktuální pozice a místo dojezdu je to, co potřebuješ. K bodu 3. Těch průjezdních bodů se mě zdá, že máš nějak málo. Ale pokud si chceš udělat itinerář s více průjezdnými body, udělej si trasu v programu Tyre, kde jich můžeš mít třeba 100, zná i čp. a funguje suprově. Pak si ho někde v PC uložíš a po připojení TT ho nakopíruješ do paměti, kde si ho pak zvolíš, tedy pokud tvoje NC podporuje tuto službu.
Pokud máš vše origo, po připojení k TTH by Ti to mohlo, ale nemusí nabídnout poslední ofiko verzi NC pro tuto navi.
TOM TOM GO 750 TRAFFIC 2 GB + 4GB SDHC 4, NC 9. 475, Europe_2GB_900_4602, BOOT 5.5259
Uživatelský avatar
kubesmarta
 
Příspěvky: 27
Registrován: 19.4.2010, 15:30
Bydliště: Litomyšl

Re: TT XL2 IQR - pár dotazů

Příspěvekod Hirogen v 15.8.2013, 21:08

1 - jasně že zadám na poslední naplánovanou trasu, ale předchozí navigace to udělala automaticky. Mohl jsem se plně věnovat řízení
2 - konkrétní příklad. Z Vysočiny jsem přijel do zoo Větrovy. Sem jsem se nechal navádět jen do Větrov, pka na parkoviště jsem zajel podle značek. Parkoviště ve Větrovech je mimo dosažitelnou oblast, tzn. navigace s ním neumí počítat. Po prohlídce zoo jsem chtěl jet na zámek Hluboká. Navigace mě odmítala naplánovat cestu (prostě to nešlo dokončit), protože podle ní jsem byl mimo dosažitelnou oblast. Musel jsem nejdříve zajet do uliček a pak znova naplánovat trasu. Přitom 7 let stará navigace plánování normálně dokončila, pouze nenaváděla a až jsem zajel na silnici, začala navádět.
3 - vyzkouším. Oprava NC ofiko nepomohla, neb je to asi záměrně osekané.
Hirogen
 
Příspěvky: 4
Registrován: 2.8.2010, 13:48

Re: TT XL2 IQR - pár dotazů

Příspěvekod Tonny v 15.8.2013, 21:30

Není problém v tom, že jsi nepřijel až do cíle cesty a tedy v navi zůstala nedokončená předchozí trasa?
Zkus v tomto případě smazat trasu a pak by mělo jít normálně navigovat na z místa, kde se právě nacházíš.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: TT XL2 IQR - pár dotazů

Příspěvekod vrána v 16.8.2013, 13:33

Pokud to dobře chápu, tak navi odmítá naplánovat trasu, pokud se aktuální pozice nachází mimo vozovku? :zamysl:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: TT XL2 IQR - pár dotazů

Příspěvekod Hirogen v 16.8.2013, 21:33

tonny - ne, v tom problém není
vrána - ano, to e přesně ono
Znovu jsem procházel nastavení a nic k tomuto tématu tam není. Pokud jsi ale mimo signál, pouze se zeptá, zdali má čekat na signál, nebo použít poslední známou pozici. Pokud poslední známá pozice byla na vozovce - čili vypnu na parkovišti před barákem a zalezu domů - doma normálně naplánuji trasu, kterou po nalezení vozovky průběžně přepočítá.
Zkusím ještě zavolat na podporu TT, co mi k tomu řeknou.
Hirogen
 
Příspěvky: 4
Registrován: 2.8.2010, 13:48


Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 12 návštevníků