MyTomTom Vista 64bit - selhání instalace

Vše o navigacích značky TomTom

MyTomTom Vista 64bit - selhání instalace

Příspěvekod rumcajs_tr v 6.3.2013, 19:13

Ahoj, pořídil jsem si nový Go 1005 a při pokusu o onstalaci MyTomTom přes http://www.tomtom.com/getstarted se během instalace objeví chyba "Program DriverPreInstall64.exe přestal pracovat"... Co s tím? Mám podezření, že to souvisí s 64bit verzí windows.
Díky za rady.
Přílohy
MyTomTom.jpg
MyTomTom.jpg (34.98 KiB) Zobrazeno 5695 krát
rumcajs_tr
 
Příspěvky: 20
Registrován: 3.3.2013, 12:34

Re: MyTomTom Vista 64bit - selhání instalace

Příspěvekod Jirásek v 6.3.2013, 20:01

Já používám 64 bit wokna, legální 7 Home Premium, a nemám problém.
Pravda, Visty prý jsou "choulostivější".
Zkontroluj kompatibilitu - http://cz.support.tomtom.com/app/answer ... /related/1
Co antivir, firewall apod.?
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: MyTomTom Vista 64bit - selhání instalace

Příspěvekod rumcajs_tr v 6.3.2013, 20:16

Ahoj, v mém případě se jedná o Vista 64bit Home Premium OEM + SP2 (vše samozřejmě legální).
Nicméně problém vyřešen!
Chtělo by se mi napsat - Microsoft : TomTom ... 1 : 0

Instalace driveru od TomTom selhávala stále dokola a dokola. Program MyTomTom se sice nainstaloval (ikona), ale nenainstaloval se správně driver - viz chybová hláška.
Nakonec jsem ze zoufalství připojil navigaci a když vyskočilo takové to klasické microsoftí okno, hlásící, že hardware není správně nainstalován a volby nainstalování ovladače (z CD, z webu microsoft update,...) jsem totálně zoufalý náhodou klikl na volbu "Vyhledat ovladač na webu microsoft update" a on se opravdu našel, stáhl, nainstaloval a Go1005 se připojil !!!
Prostě mi to přijde, že TomTom má na svém webu součástí aplikace MyTomTom špatné drivery pro 64bit systémy a Microsoft to v tichosti opravil a umístil na svou služnu Microsoft Update. Jak jinak si vysvětlit, že originál ovladač přímo od TomTom nefunguje a ovladač od Microsoftu ano? To je poprvé, co mi Mirosoft nabídl lepší/funkčnější ovladače, než přímo výrobce HW, proto 1:0 pro Mirosoft :-)
Snad to někomu pomůže, pokud by řešil stejný problém.
rumcajs_tr
 
Příspěvky: 20
Registrován: 3.3.2013, 12:34

Re: MyTomTom Vista 64bit - selhání instalace

Příspěvekod Gumídek v 6.3.2013, 21:02

Mně na "sedmičkách", ale 32bit běží My TomTom v pohodě....Když aktualizuji novou řadu klientům...
Ale je pravda, že některé programy měly problémy na "sedmičkách" 64bit...
Dnes jsou již skoro všechny problémy vyřešeny....Ale programátoři TT mohli něco přehlédnout...
A Visty byly od začátku poměrně nestabilní operační systém, který ještě navíc počítače enormně zatěžoval, tak jestli to nesouvisí s touto nestabilitou, a to, že někdo mohl něco přehlédnout u Vist, tomu bych se vůbec nedivil.
Osobně sám řeknu, že všichni, kdo měli Visty(a že jich mezi mými přáteli, kolegy a klienty nebylo málo), tak jakmile mohli, tak zdrhli na "sedmičky", a byli úplně unešení...
A "sedmičky" OEM se dají sehnat poměrně levně-myslím legál....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: MyTomTom Vista 64bit - selhání instalace

Příspěvekod rumcajs_tr v 6.3.2013, 21:12

No to je fakt, ale vzhledem k tomu, že do roka budu řešit nový PC a tam půjdou nové OEM windows (7 nebo v tu dobu asi už spíš 8), tak už to s Vistama nějak doklepu. :-) Pořizoval jsem je s novým PC (kvůli 8GB RAM jsem musel jít do 64bit architektury) a tehdy ještě sedmičky na trhu nebyly... ale to už je na jiné téma...
Hlavně že TomTom chodí, už tam mám mapy z 02/2013, tuším, že je to v905 :-)
rumcajs_tr
 
Příspěvky: 20
Registrován: 3.3.2013, 12:34

Re: MyTomTom Vista 64bit - selhání instalace

Příspěvekod franik v 12.3.2013, 12:39

No tak včera nějak MyTomTom zlobil normálně jsem chtěl aktualizaci, kterou mě hlásil. Bohužel se nedaří přihlášení, normálně stále vyskakuje okno při zadávání hesla. 100% heslo správně dokonce jsem zkušebně odklikl zapomenuté heslo a zkusil zadat heslo nové a ani tehdy se učet nepřihlásil píše stále neplatné heslo mám to na W8 64bit. Setkal jste se s tím někdo?
franik
 
Příspěvky: 22
Registrován: 14.7.2012, 17:29

Re: MyTomTom Vista 64bit - selhání instalace

Příspěvekod franik v 13.3.2013, 9:11

Takže problém vyřešen, MyTomTom se nechtěl přihlašovat pod google chrome zkusil jsem IE a tam naběhne bez problémů. Zřejmě po poslední aktualizaci MTT se nedaří kompatibilita.
franik
 
Příspěvky: 22
Registrován: 14.7.2012, 17:29

Re: MyTomTom Vista 64bit - selhání instalace

Příspěvekod Gumídek v 13.3.2013, 12:04

Vidíš, já jsem kvůli tomuhle zase musel z IE na Chrome...To je paradox...No jo, je to občas duchařina... :usmev:
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: MyTomTom Vista 64bit - selhání instalace

Příspěvekod vrána v 14.3.2013, 22:17

Primárně jedu přes Operu, ale Chromej gůgl a Interfernet Exprdel tu mám pro jistotu taky. Občas se to hodí :-).
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10


Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků