TomTom GO LIVE 1005 HDT EU LIFETIME

Vše o navigacích značky TomTom

TomTom GO LIVE 1005 HDT EU LIFETIME

Příspěvekod brunilda v 30.1.2013, 8:30

Dobrý den, rozhoduji se pro tuto navigaci...popřípadě o třídu levnější která má LIVE pouze na jeden a né tři roky.
Máte někdo zkušenost popřípadě myslítesi že je to dobrá volba pro navigaci pro časté cesty jak po ČR tak Evropě....Zdali člověk využije efektivně vše co tahle navigace umí. LIVE . Nebavím se o číslech popisných, to si myslím že je banální věc. Velice děkuji za poznatky.
brunilda
 
Příspěvky: 2
Registrován: 30.1.2013, 8:26

Re: TomTom GO LIVE 1005 HDT EU LIFETIME

Příspěvekod haiso v 4.2.2013, 23:01

měl bych také několik dotazů pro 1005:
1) pokud je verze s 8Gb interní pamětí má již vždy možnost vložit microSD kartu ?
2) umožňuje plánování tras s průjezdními plánovanými body? Více jak jeden? Kolik bodů?
3) Umožňuje uložení naplánovaných tras?
Typ 1005 M a typ 1005 HDT dle ofiko webu se liší pouze HD Traffic funkcí že? Mám Garmina a dříve jsem měl TomTom na WinMobile 6 ...a byl lepší v plánováná tras takže chci zpět TomToma ale jen pokud splnuje body viz výše
Uživatelský avatar
haiso
 
Příspěvky: 11
Registrován: 29.1.2012, 11:44
Bydliště: Střední Čechy

Re: TomTom GO LIVE 1005 HDT EU LIFETIME

Příspěvekod brunilda v 5.2.2013, 20:25

To jsou zajímavé postřehy ale myslím si že rozdíl mezi M a HDT je ve službě LIVE 1 a 3 roky zdarma....
brunilda
 
Příspěvky: 2
Registrován: 30.1.2013, 8:26

Re: TomTom GO LIVE 1005 HDT EU LIFETIME

Příspěvekod honey72 v 10.2.2013, 17:52

přesně tak. Jinak jsou to naprosto totožné výrobky. Také jsem nad tím dlouho dumal, než jsem to koupil :-)
TomTom GO 5000, dříve TomTom GO 1005 LIVE, ještě dříve GO 730 T, předtím MIO MOOV 370 a jako první MIO 250
Uživatelský avatar
honey72
 
Příspěvky: 16
Registrován: 5.12.2008, 18:51

Re: TomTom GO LIVE 1005 HDT EU LIFETIME

Příspěvekod honey72 v 10.2.2013, 18:26

haiso píše:měl bych také několik dotazů pro 1005:
1) pokud je verze s 8Gb interní pamětí má již vždy možnost vložit microSD kartu ?
2) umožňuje plánování tras s průjezdními plánovanými body? Více jak jeden? Kolik bodů?
3) Umožňuje uložení naplánovaných tras?
Typ 1005 M a typ 1005 HDT dle ofiko webu se liší pouze HD Traffic funkcí že? Mám Garmina a dříve jsem měl TomTom na WinMobile 6 ...a byl lepší v plánováná tras takže chci zpět TomToma ale jen pokud splnuje body viz výše


Odpovědi jsou:
1) tohle je těžké zodpovědět už z důvodu, že i výrobce tam píše o kartě jen u některých typů, ale které to jsou a jak je poznám, už ne. Stejně tak to mají opsané i prodejci. Takže já jsem dlouho hledal, až jsem našel prodejnu, kde tvrdili, že tam ta karta dát lze. Riskl jsem to s tím, že kdyžtak jim to kvůli lhaní vrátím. A povedlo se. To, že tam slot na kartu je jsem zjistil až po pár dnech, protože slot je nenápadný, nikde na něho není upozorněno (v návodu ani na přístroji). Strčil jsem tam kartičku a bál se, že někam zapadne dovnitř, ale je to o.k. Akorát nevím, jak velká kpacita tam může být. Dal jsem tam 16GB, Chtělo to po mě hned kartu zformátovat, ale měl jsem na ní něco důležitého, takže jsem jí zatím vytáhnul zpět. Pro info přístroj má vnitřní paměť 8GB. Po zformátování karty v menu nic nového nepřibylo. Pouze při aktualizacích přes počítač to už ukazuje stav paměti vnitřní a na kartě, ale nepřišel jsem na to, k čemu mi paměť na kartě zatím je, nelze nijak ovlivňovat výběr kam to uložit.

2) nejprve jsem se lekl, že ne, což by byl důvod k vrácení. Bez toho se neobejdu. Ve staré navigaci jsem toto musel řešit přes menu "příprava itineráře" a v GO 1005 toto menu chybí, což mě ranila mrtvice. Ale pak jsem zjistil, že oproti staré navigaci lze navolit více než jeden průjezdní bod, což mi padl kámen ze srdce. :haha: Ale pozor. Bohužel jen 3 !!!! což je při dlouhé cestě třeba k moři docela důležité.

3)to jsem zatím nezjistil. Připadá mi však, že asi ne. I to, že když máte spuštěnu navigaci (navolenu trasu), nemohu spustit tlačítko prohlížení mapy, ale jen prohlížení trasy, mi docela vadí. Což nakonec vyjde skoro nastejno, ale proč to tam tak trapně je, že? :(

M a HDT je stejný typ, ale liší se délkou služeb LIVE zdarma. Jinak ničím.
Naposledy upravil honey72 dne 10.2.2013, 19:00, celkově upraveno 1
TomTom GO 5000, dříve TomTom GO 1005 LIVE, ještě dříve GO 730 T, předtím MIO MOOV 370 a jako první MIO 250
Uživatelský avatar
honey72
 
Příspěvky: 16
Registrován: 5.12.2008, 18:51

Re: TomTom GO LIVE 1005 HDT EU LIFETIME

Příspěvekod honey72 v 10.2.2013, 18:33

brunilda píše:Dobrý den, rozhoduji se pro tuto navigaci...popřípadě o třídu levnější která má LIVE pouze na jeden a né tři roky.
Máte někdo zkušenost popřípadě myslítesi že je to dobrá volba pro navigaci pro časté cesty jak po ČR tak Evropě....Zdali člověk využije efektivně vše co tahle navigace umí. LIVE . Nebavím se o číslech popisných, to si myslím že je banální věc. Velice děkuji za poznatky.


Stačí koupit tu s LIVE na jeden rok a za rok uvidíte, jestli si služby prodloužíte nebo ne. Pravdou je, že si na služby LIVE velice rychle člověk zvykne :usmev: Hlavně to počasí (z internetu to stáhne vždy aktuální předpověď v místě kde se právě nacházíte, v místě cíle nebo v místě které si zvolíte) a ještě vám to slečna v navigaci pěkně přečte až na týden dopředu.
TomTom GO 5000, dříve TomTom GO 1005 LIVE, ještě dříve GO 730 T, předtím MIO MOOV 370 a jako první MIO 250
Uživatelský avatar
honey72
 
Příspěvky: 16
Registrován: 5.12.2008, 18:51


Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron