Vše o navigacích značky TomTom
Odeslat odpověď

nejde nastartovat

7.4.2011, 17:31

Mám takový malý problém, nejde mi nastartovat TomTom one XL. Nejhorší na tom je že ani PC mi ji po připojení nenajde, baterka je úplně nová a kontrolka na nabíjení svítí ( to jediné asi funguje :-( ), je již po záruce. Nevíte někdo co s tím? Všem předem děkuji za jakoukoli radu.

Re: nejde nastartovat

7.4.2011, 21:24

No asi by to chtělo zjistit, jestli to má někde Reset -
"To reset your ONE XL, use a straightened paper clip, or something similar, to push the reset button. The reset button is next to the memory card slot on the bottom of your ONE XL. Then turn your ONE XL on."

Re: nejde nastartovat

19.6.2011, 9:15

Dobrý den.

Moje dcera provedla nějakou aktualizaci navigace Tom Tom ONE XL podle návodu který zasílám níže a má prý tento problém.
Píše toto:

"K tomu ještě všechny aktulizace přes TomTom home, které byly k dispozici, proběhl i restart přes TomTom home, ale stejně to nepomohlo. Zapne se, proběhne výběr jazyka, nastavení kilometrů, hodin, ovládání (jakou rukou se bude ovládat obrazovka), dostaneme se až k výběru hlasu a na něm se to zasekne. Buď se vypne sama (a opět se sama zapne), nebo je třeba ji vypnout ručně, ale většinou to trvá a pak se sekne úplně na začátku, kdy se na displeji objeví nápis TomTom.
"

A zde je ten návod podle kterého postupovala:


Tak je to navigace TomTom XL, postup byl tento, dělala jsme ho dvakrát:



1. Připojte zařízení k počítači a přes 'Tento počítač' klikněte na vyměnitelný disk TomTom.
Na vyměnitelném disku prosím vyhledejte složku s mapou (pravděpodobně to bude Eastern Europe, Central and Eastern Europe nebo Western and Central Europe, označte ji a zkopírujte na volné místo ve Vašem počítači.

Pokud máte GO920, GO930 GO940 nebo GO950 nezapomeňte si také zkopírovat mapu Ameriky. Mapu ameriky zkopírujte stejně jako Vaši mapu evropy. Mapa ameriky se v navigace jmenuje north america. Po ukončení kopírování můžete pokračovat.

2. Pro naformátování disku si otevřete 'Tento počítač' a klikněte prosím pravým tlačítkem myši na vyměnitelný disk TomTom, vyberte 'NAFORMÁTOVAT' a následně formátovaní pomocí FAT 32. Klikněte na spustit. Systém windows Vám oznámí, že všechna data na disku budou odstraněna. Klikněte na Ano.

3. Dále prosím odstraňte složku 'Downloads' - otevřete DokumentyTomTomHomeDownloads (složku Downloads odstraňte také z Koše).
Pozn: Pokud nemáte TomTom Home nainstalovaný v počítači stáhnout jej můžete zde:
http://download.tomtom.com/sweet/applic ... latest.exe
4. Spusťte program 'TomTom Home' a klikněte na 'Aktualizuj (GO, One, XL, Start)', ukáže se 'Aplication for...' a ostatní položky, které je potřeba nainstalovat do zařízení.
5. Překopírujte složku s mapou uloženou na počítači (v bodu 1) zpět do zařízení přes 'Tento počítač' - vyměnitelný disk TomTom
(internal memory)
6. V posledním kroku bezpečne odpojte zařízení od počítače a vyzkoušejte zařízení. Nyní by mělo být vše v pořádku.


Nemohl by mi, prosím, někdo poradit jak tuto závadu odstranit?
Díky.

Re: nejde nastartovat

19.6.2011, 10:37

Vždy když se mi kousl TomTom, tak jsem jej restartoval - to jste zkoušeli? Buď držet hlavní VYP/ZAP tlačítko přístroje 15s, nebo mají některé přístroje vespod u mini USB malou dírku - v ní krátce stisknout např. narovnanou kanc. sponkou spínač a znovu TT normálně zapnout. Pokud ani to nepomůže, projel bych po zformátování FAT32 (viz. váš popis výše) paměť ještě jednou prográmkem ClearFlash http://uk.support.tomtom.com/app/answers/detail/a_id/6178/~/clear-flash-tool
od TomTomu, pak připojit přes TTHome, natáhnout NavCore a pak mapy ze zálohy - to mi vždy pomohlo. Je to tu popsáno už mockrát a jako vždy UPOZORŇUJI: Před každým "experimentem" VŠE ZAZÁLOHOVAT DO PC A MAPY PŘEDEVŠÍM!!!

Re: nejde nastartovat

19.6.2011, 11:57

Bohužel tato navigace reset tlačítko nemá.
Restartujre se pouze tím dlouhým přidržením on/off tlačítka.
Ale vyzkouším ten prográmek na vyčištění paměti.
To pak budu muset opět aktualizovat přes podporu TomTom (trvá to hrozně dlouho), nebo stačí zpět vrátit zálohu z PC ?

Re: nejde nastartovat

19.6.2011, 13:41

To je jedno....Ale tento program je potřeba občas použíti při normálním provozu, a v té chvíli se nic nemaže, on jen vyčistí flas paměť, a navigace pak běhá v pohodě....Jen varuji všechny, použitím tohoto programu se pozná nelegální mapa. Protože po tomto programu přestane být nelegální mapa viditelná.....

Re: nejde nastartovat

19.6.2011, 14:03

Myslím že tam jsou pouze legální mapy. To se nakonec asi pozná :-)

Re: nejde nastartovat

19.6.2011, 15:24

Tak se vyzkoušel postup podle rady mila-p ale bohužel navigace momentálně stále nejde.
Dokonce po spuštění ani nenabídne nastavení, takže těžko říci co jí chybí.
Já to řeším s dcerou na dálku, ale prý večer navigaci přinese abych se na ni mrknul.
Obávám se že je s ní asi amen.

Re: nejde nastartovat

19.6.2011, 22:21

Tak mám tu navigaci doma.
Je to TomTom XL - (4EG0.001.01) Canada 310 a má 2GB
Po restartu se TomTom startuje (docela dlouho to trvá), pak si mohu vybrat jazyk, mám klepnout na libovolné místo na obrazovce, následuje výběr pro pravou nebo levou ruku, nastavení km nebo míle, formát času a pak nastavení času a dostanu se do nastavení hlasu. Je možno vybírat z několika hlasů a u všech funguje i Test.
Po výběru jakéhokoliv hlasu se po nakliknutí Vybrat po chvilce navigace restartuje a celý proces se opakuje.
Mapy tam jsou legální - Western_and_Central_Europe_2GB verze 725.1915.
Zálohu jsem si pro jistotu před pokusy udělal.
Sám zítra vyzkouším opět postup podle zde uvedeného návodu a pak napíši jak jsem dopadl.

Re: nejde nastartovat

19.6.2011, 23:58

Podle mého názoru je poškozený některý ze souborů mapy.
K restartu dojde, když TT NavCORE načítá mapu.
Samozřejmě se mohu mýlit :zamysl:

Ještě by mohl být poškozený mapsettings.cfg.
Ten je navigace schopná vytvořit znova.
Zkuste mapsettings.cfg (po zazálohování do počítače) v navi v adresáři mapy smazat a navi restatovat.

Re: nejde nastartovat

20.6.2011, 0:24

Bude poškozený některý ze souborů mapy. Proto se při načítání mapy sekne....A to je celkem průšvih....Pokud není není udělaná záloha nepoškozené mapy, tak je to na koupi nové mapy.....

Re: nejde nastartovat

20.6.2011, 12:41

Pokud se nějak razantně aktualizoval NavCORE, mohlo se teoreticky stát že si nerozumí s mapsettings.cfg.
Pokud smazání mapsettings.cfg nepomůže, je (jak už píšu nahoře) nejpravděpodobnější poškození mapového souboru.
Vzhledem ke stáří zmíněné mapy bych si myslel, že koupě nové mapy není vůbec od věci - ale to je na zvážení majitele.

Re: nejde nastartovat

20.6.2011, 12:45

Já bych to vyřešil také koupí nové mapy. Jaké, to už je na uživateli....

Re: nejde nastartovat

20.6.2011, 16:07

Tak jsem problém vyřešil tím, že jsem dal normální formátování paměti (ne rychlé), do navigace jsem dal NC 8.417 a po vrácení zálohované mapy navigace normálně najela, takže jsem moc rád že to jde.
Připojil jsem se přes TomTom Home a ještě jsem aktualizoval vše co mi bylo nabídnuto.
Přidal jsem ještě nějaké ty hlasy a POI a snad už bude klid.
Ovšem v čem vlastně byla závada rozhodně nevím.
Že by v tom původním NC ?

Re: nejde nastartovat

20.6.2011, 16:15

V tom případě je můj odhad že se NC (možná aktualizované) nedohodlo s mapsettings.cfg.
Na PDA se mi to stalo jednou nebo tak, že po upgrade Navcore nerozumněla nová verze starému mapsettings.cfg.
To se pak děly stejně podivuhoné věci jako Vám.

Ještě je pak druhá varianta, že se Navcore nedařilo soubor mapsettings.dat správně zapsat (chyba na FS/FLASH).
To by pak vysvětlovalo že plný formát paměti přístroje to vyřešil, ale quick format (který vlastně neformátuje) ne.

Že to bylo něco kolem mapsettings.cfg hádám podle toho, že se navi vždycky znova a znova ptala na jazyk,
tedy nedošlo ke korektnímu zápisu souboru - tak či onak.
Odeslat odpověď