nejde nastartovat

Vše o navigacích značky TomTom

Re: nejde nastartovat

Příspěvekod Kema v 20.6.2011, 16:30

Mám odloženou tu původní paměť, takže v tom by se asi dalo ledacos vyšťourat.

Já bych byl také pro aktualizovat mapy pro tuto navigaci, ale jak jsem tak koukal, žádná novější verze mapy Západní a Centrální Evropy se do paměti asi nevejde. A jelikož majitel této navigace cestuje služebně po celé Evropě, tak se bez této mapy neobejde.
Kema
 
Příspěvky: 32
Registrován: 29.2.2008, 20:45

Re: nejde nastartovat

Příspěvekod Gumídek v 20.6.2011, 18:48

Má to slot na kartu ???? Jestli ano, tak vše na kartu a použít kartu od 4GB výše....Ale 4GB stačí. Pokud možno vyšší rychlost čtení, ale dne sje class 6 už normální karta a ta naprosrto stačí. Vše umístíme na kartu a koupíme novou mapu, která se na kartu naprosto v pohodě vejde...Já to mám u sebe vyřešeno stejně..Paměť přístroje 2GB a už třetí mapa přesáhla 2Gb, takže je ště předtím jsem vše hodil na kartu, a paměť přístroje celou vymazal....A vše je ok...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: nejde nastartovat

Příspěvekod Kema v 20.6.2011, 19:04

Bohužel tento model rozšiřující kartu nemá :-(
Kema
 
Příspěvky: 32
Registrován: 29.2.2008, 20:45

Re: nejde nastartovat

Příspěvekod bolo365 v 20.6.2011, 19:36

Pokud majitel cestuje opravdu po celé evropě od frantíků až po Chorvatsko, tak je nejvyšší čas koupit krabičku novou, dokud řada x50 je k mání. Cca za 4500 Kč se dá koupit GO 750 i s dvouletou aktualizací map.......
TT XL IQ, Navcore 9.061,Central and Eastern Europe 865.3245,
Uživatelský avatar
bolo365
 
Příspěvky: 111
Registrován: 28.2.2009, 17:56

Re: nejde nastartovat

Příspěvekod Gumídek v 21.6.2011, 6:56

Jestliže nemá slot na kartu a paměť jen 2GB a majitel jezdí po Evropě, tak nechápu, proč si nekoupil vyšší typ...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: nejde nastartovat

Příspěvekod Tonny v 21.6.2011, 8:33

O kompatibilitě mapsettings.cfg s verzí mapy jsem tu psal už dříve v jiných vláknech v souvislosti s novými verzemi map. Doporučované přepsání tohoto souboru pro zachování posledních cílů a oblíbených starší verzí z navigace sice funguje, ale mohou se vyskytnout potíže.
U mne např. nefungovalo "Vyhnout se části trasy" nebo "Vyhnout se objížďce".
Na mapě daný úsek sice zčervenal, ale navi to ignorovala a navigovala stále v původní trase.
Stejně tak /a to už je v tomto vlákně OFF TOPIC, sorry/ se mi neosvědčilo žádné "jiné" navcore - vždy se navi chovala nestardardně. Proto mám pouze standardní aktualizace z TOMTOMHOME a za tohoto předpokladu se dá za jistých okolností /nutné použít hlavu !!!/ podle navi jezdit.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: nejde nastartovat

Příspěvekod Scorpio_cz v 21.6.2011, 9:28

Gumajz píše:Jestliže nemá slot na kartu a paměť jen 2GB a majitel jezdí po Evropě, tak nechápu, proč si nekoupil vyšší typ...


Nechci být rýpal, ale není to tak dávno co paměť 2GB na mapu Evropy stačila.
A mapa 725.1915 už pamatuje pěkných pár pátků ... odhadem je to rok 2008 nebo tak nějak.
Takže v době kdy to bylo kupovaný 2GB stačilo a nebyla ani žádná informace o tom že by to stačit nemělo.

Neschopnost (nebo neochota) TT udělat bezešvou mapu Evropy i pro starší navigace je až zarážející.
Přímo se podbízí myšlenka, zda to nesouvisí se snahou přimět zákazníky koupit "zbytečně" nový HW.

Životnost HW Navi by klidně mohla být 4-6 let, ale takhle se dá snadno "srazit" na méně než 3 roky.
A vidina penízků za prodej nového HW dokáže někdy zatemnit výrobci navi úsudek :zamysl:.
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: nejde nastartovat

Příspěvekod jakataka v 21.6.2011, 23:11

Mám stejný, podobný problém. Včera jsem se snažil aktualizovat navigaci přes tomtom home a při stahování mapového podkladu mi vyskočila hláška, že se aktualizace nemohla provést. Podíval jsem se tedy v kterém kroku je problém a zjistil jsem, že si navigace vytvořila 3 nové adresáře v kterých jsou vždy další dvě složky. Tyto složky jsou nazvány něco jako: (+ ´*.,§) a podobně. Nedá se s nima nijak pracovat a navigace nepracuje. Po zapnutí zahraje jenom melodii, kterou jsem nikdy dříve neslyšel a zůstane vyset na obrazovce jako by chtěla připojit k PC. Plu na ní bliká veliký křížek. Dál se s ní nedá nic dělat. Nechápu jak může aktualizace vydaná přímo společností TT ohrozit chod přístroje. Dál mě štve, že mám taky navigaci, která má 2G paměti a žádný rozšiřující slot. Pak si má člověk aktualizovat mapy, když se tam nevejdou. Jsem naštvaný na prodejce, že mě neupozornil a jsem naštvaný na sebe, že jsem takový osel, který věřil kamarádovi v obchodě. Kdyby vás napadlo jak něco udělat s mojí GPS, dejte mi prosím vědět. Restart nefunguje. Po dlouhém zmáčknutí start tlačítka se mi ukážou nějaké řádky, jako když startuje bios na PC. Dál už nic nedělá... :zamysl:
jakataka
 
Příspěvky: 2
Registrován: 21.6.2011, 22:59

Re: nejde nastartovat

Příspěvekod vrána v 22.6.2011, 7:32

Obzvláště u TT mám silný dojem, že mají zatemněný mozek už hodně dlouho... :pistol: :pistol:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: nejde nastartovat

Příspěvekod kardzali v 22.6.2011, 20:59

dobry den mam prosbu koupil jsem si navigaci tomtom one IQ routers ze zastavarny byli tam stare mapy tak jsem tam chtel dat nove pres TTHOME jsem vse zalohoval a zkusil nainstalovat nove to neslo tak jsem dal obnoveni zalohy a furt mi to hazi chybu tak jsenm dal naformatovat navigaci a ted kdyz ji pustim tak mi blika cerveny kriz a pres TTHOME nemuzu delat nic ani obnovu zalohy ani koupit mapu co ma delat dekuji
kardzali
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21.6.2011, 9:37

Re: nejde nastartovat

Příspěvekod eugen v 24.7.2011, 9:28

Zdravím,
včera ráno jsem si nechal aktualizovat navigaci TOMTOM XXL IQ ROUTES. Udělal jsem tedy postup viz. KEMA. A stejně pořád nefunguje. Nejhorší je, že dělám autodopravu a bez navigace jsem ztracený. Takže prosím o pomoc. Popřípadě nějaký postup. Diky
eugen
 
Příspěvky: 2
Registrován: 24.7.2011, 9:14

Re: nejde nastartovat

Příspěvekod Gumídek v 24.7.2011, 13:27

Pro Kardzali : Nové mapy se kupují. Aktualizace se týká jen stávající mapy v navigaci. Zaktualizují se opravy map....To je vše...Ale to je na dlouhé vysvětlování. Pročti si vlákno týkající se TomTomů...je to příliš obsáhlé na to, abych zde vše psal znovu...
Krom toho, je potřeba vždy uvádět typ navigace atd. TomTom již vydal mnoho navigací podobných či stejných názvů, takže je vždy potřeba toto uvést, aby se dalo radit. Rada : dejte si do podpisu, co máte za zařízení atd. A pak to při každém dotazu nemusíte vypisovat. Ulehčíte si komunikaci, a těm co se vám snaží poradit ušetříte dotazy....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: nejde nastartovat

Příspěvekod eugen v 6.8.2011, 10:24

Zdravím,
jak jsem psal v předešlém příspěvku. Měl jsem problém s TT XXL IQ, kdy po aktualizaci v TT Home mi následně přestala fungovat. Jsem tedy dal navi reklamovat. Vrátila se po 8 dnech, včetně cesty. To mne rozhodně velice překvapilo a potěšilo. Timto bych chtěl tedy pochválit spol. TT a jejich rekl. postupy. Avšak, mi bylo řečeno. Že přístroj se zablokovat SW po nespravném zacházení. Tudíž stahování aktualizace. Což jsem jen s těží pochopil. V každém případě jsem poučený a spokojený.
Všem doporučuji TT.
eugen
 
Příspěvky: 2
Registrován: 24.7.2011, 9:14

Re: nejde nastartovat

Příspěvekod Gebič v 6.8.2011, 21:42

to mi prijde nejaky divny, jak muze zkolabovat SW? Tak preci zformatuji, clear flash a znova nahraji... A nemusim to reklamovat.... ::prav::
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: nejde nastartovat

Příspěvekod LittleZedd v 28.3.2013, 10:05

Ahoj mám úplně stejný problém. Mám:

DeviceName=TomTom XL (IQ routes)
DeviceVersionHW=XL
RamDiskVersion=20120927
BootLoaderVersion=55274
LinuxVersion=842337
ApplicationVersionVersionNumber=9465
ApplicationVersion=1074274.2

Původní verze navcore byla:
ApplicationVersionVersionNumber=9151
ApplicationVersion=605385.2

Zasekla se a pořád dokola se restartovala. Přes TTHome jsem aktualizoval na nový navcore 9.465 nepomohlo. Nakonec jsem vyzkoušel úplně všechno výše zmiňované. Včetně smazání mapsetting.cfg
Formát disku (full) ne rychlý, clear flash. Natažení nového Navcore 9.465 přímo z TTHome a dostal jsem se k nastavení času pak pád a znovu restart. Podotýkám, že jsem nepřetahoval mapy, ale zkoušel jsem navigaci bez nich se stejným výsledkem (takže mapasettingem to nebude).
Zkouška s mapou a odmazaným mapsetting (Central_and_Eastern_Europe 875.... navigace koupená s touto verzí map) se stejným výsledkem.
Má někdo ještě nějakýjiný typ nebo budu muset skutečně reklamovat?
Díky všem
LittleZedd
 
Příspěvky: 2
Registrován: 27.3.2013, 14:19

PředchozíDalší

Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron