Vše o navigacích značky TomTom
Odeslat odpověď

10.8.2006, 10:54

To libor_m : napsal jsi to naprosto presne, jasne a srozumitelne(to snad uz musi pochopit kazdy .... :D, pokud ne, tak je pro nej asi PDA navic s navigaci, zbytecny luxus...) , tak jen doufam, ze dotazy typu "TT ukazuje trhane", "Jak vytvorit POI.DAT" ... uz zbytecne nebudou zaplnovat diskusi

10.8.2006, 11:24

MMMMM píše:http://img150.imageshack.us/my.php?image=chybaio9.jpg

Nejde otevřít
Stáhni si aktuální verzi Abobe Reader.

TO Milan_Su: Jo, taky se mi to líbí :lol:

Sopuřadnice POI?

20.8.2006, 21:23

Dobrý den, dá se nějak získat soubor s názvy POI a jejich souřadnice, jedná se mi jmenovitě o "Radary_všechny" a jejich souřadnice. Poslední TomTom One umožnuje vytvořit kategorii POI a tam vložit příslušné jednotlivé POI. Už jsem si tam vložil nějaké, ale získávat souřadnice přes mapu je dost zdlouhavé. Nebo je možno použít nějaký jednoduší způsob?
Děkuji za odpověď a zdravím.
rovel

22.8.2006, 21:40

MilanSu píše:Tak jsem udelal PoiCZ.dat ze stavajicich kategorii na online.poi.
Co kde jak najdete na www.pcmzdy.cz/temp/Poilst.pdf (i poznamky jak by bylo asi treba slucovat kategorie), vytvoreny soubor je na www.pcmzdy.cz/temp/PoiCZ.dat
Prejmenujte Vas puvodni POI.DAT na treba POITT.DAT a nakopirujte misto nej POICZ.DAt a prejmenujte na POI.DAT
Navigaci zdar


Prosim Vas, odstrante tento prispevek, nebo aktualizujte odkazy, hlasi ze:
Požadovaný dokument nebyl nalezen...

Diky

24.8.2006, 0:53

Odkaz jsem umistoval na nas firemni server, v dobe kdy to bylo aktualni. Dnes je k dispozici podrobny manual od Libora_m na tvorbu POI.DAT a navic nemam ani cas neustale aktualizovat POICZ.DAT a davat na nas server. Je samozrejme mozne prispevek odstranit ...

25.8.2006, 18:32

To libor_m, nějak mi to PDFko s návodem na vytvoření vlastního POI.DAT nejde stáhnout. Po klepnutí na odkaz "Stáhnout" se mi otevře jen prázdná stránka a nic se neděje. Zkoušel jsem i otevření do nového okna a naprosto to samé (používám IE6). Při volbě "Uložit cíl jako..." mi to uloží aktuální stránku z fóra. Co dělám blbě :?: Nebo je chybka někde jinde? :cry: :cry: :cry:
Díky.

26.8.2006, 18:11

Omlouvám se, normálně to fungovalo, ale je pravda, že teď je někde nějaká chybka. Podívám se na to a pak dám vědět.

5.10.2006, 0:50

Jako laik by jsem mel technicky dotaz: Kdyz si napriklad zadam v PoiEditu stahnout POI v .dat, objevi se mi .dat soubory kazde kategorie zvlast. Da se potom nejakym programkem tyto vybrane soubory sloucit, aniz by jsem si musel vytvaret POI.dat v Pearlu? Anebo jsem uplne mimo misu? :lol:

Prosim vas, jeste by jsem potreboval vedet v jakem editoru a v cem to ulozit, aby mi vznikl soubor .lst . Pak se pokusim laborovat na svem POI.dat.
Jen tak se mne nezbavite... :lol:

5.10.2006, 9:14

Jsi úplně mimo mísu. Přes POIEdit to stahuj jako OV2 soubor.

DAT soubory nejsou slučovat. Jak na lst soubor je popsáno v návodu na první straně v PDF dokumentu. Teď nějak zlobí stahování, ale brzy to bude určitě OK. Pokud to nevydržíš, tak mi pošli SZ s Tvým mailem a já Ti ho pošlu.

8.10.2006, 16:55

možná mám blbou otázku, ale když si vyexportuju online.poi.cz (např. přes POIEdit), tak tam nemám všechny BZ, jako když si rozbalím standardní POI.dat. Myslím tím například na poi.cz nejsou vůbec Hotely,Lékarny,.... ale v POI.DAT jsou.

Co se stane, když si vytvořím poi.lst z online.poi.cz (neobsahující hotely apod.) a z něj vytvořím POI.DAT? Zmizí mi seznam hotelů z TT? Asi ano, že?
V tom případě by bylo asi ideální, kdybych vyextrahoval vše z POI.dat a přidal k tomu BZ z poi.cz, upravil poil.lst a udělal z toho kompletní POI.dat.

V tom případě ale poruším licenční podmínky...

Takže, jak to děláte vy?
máte poi.dat bez hotelů, lékáren, zubařů, doktorů... nebo jsem já pako?

9.10.2006, 3:16

Můžeš to dělat třeba jako MilanSu, který má soubor POI.DAT a POICZ.DAT a dávkově tyto soubory přejmenovává dle potřeby, tím licenční podmínky zůstanou zachovány.


Jinak jsem znovuzprovoznil stahování příloh, takže i to "pédeefko" s návodem by již mělo jít stáhnout. Zároveň jsem pro nově registrované přidal nutnost opsat kontrolní kód, abych zabránil robotům spamovat toto fórum. Doufám, že se na mě Rossini nebude kvůli tomu zlobit, když tak mu tu občas něco napište anglicky, aby si měl s kým povídat :mrgreen: :P :mrgreen: :wink:

Dotaz k vytvoreni Poi.dat - chybova hlaska

18.10.2006, 9:59

Ahoj,

pri vytvareni vlastniho poi.dat souboru mi to u nekterych *.ov2 souboru hlasi tuto chybu:
Use of uninitialized value in pattern match (m//) at create_ttpoi.pl line 979 .
Unknown extension format for CZ-Fastfood_sloucene.ov2 at create_ttpoi.pl line 979 .
Tuto chybu mi to hazi i u slouceny benzinek, naopak napriklad aquaparky mi prochazi bez problemu.
Nesetkali jste se jiz nahodou s touto chybou?
Diky za info a porady
Hezky den

19.10.2006, 18:34

Henry píše:Můžeš to dělat třeba jako MilanSu, který má soubor POI.DAT a POICZ.DAT a dávkově tyto soubory přejmenovává dle potřeby, tím licenční podmínky zůstanou zachovány.


ale tím jsi mi neodpověděl na otázku nebo to nechápu...
Když si vytvořím vlastní POICZ.DAT, tak mi jde právě o to, že se mi smažou všechny ostatní BZ, které nejsou na poi.cz (hotely, lékárny, apod.) - nebo ne?

19.10.2006, 21:39

TO chemopetrol: projdi si znovu názvy kategorií v OV2 souborech a v poi.lst. Porovnej to, někde asi budeš mít v poi.lst překlep. A máš názvy souborů bez diakritiky?

TO wakan: TT používá vždy jen jeden soubor a to ten, co je pojmenovaný POI.DAT. Jiný "nevidí". Ano, používám POI.DAT bez zubařů atd. Bylo by velmi namáhavé ručně extrahovat české poi z orig. souboru, navíc by to odporovalo licenčním podmínkám, takže i kdybych si s tím dal tu práci, na online.poi.cz to rozhodně nevystavím. Další stinná stránka je ta, že v poslední době letí jedna novější verze map, které obsahují CZ, za druhou, takže sotva bych se s tím dobabral, je tu nová verze mapy, kde je zasí o něco více českých poi.

19.10.2006, 22:25

takže jsi mi potvrdil, čeho jsem se bál...
buď mohu mít jen CZ POI, tj. bez standardních BZ (hotely, lékárny, ...) nebo standardní POI, ale bez českých aktuálních BZ...
Díky
Odeslat odpověď