Vše kolem vkládání a mazání radarů

Pravidla fóra

Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.
Téma uzamknuto

Re: Nový radar v Praze Dejvicích??

20.2.2011, 9:51

Jen bych upřesnil, rychlost můžou ovlivňovat, tedy mají na výběr 30, 40 ,50... Tak na to pozor... :silis:

Re: Nový radar v Praze Dejvicích??

20.2.2011, 10:00

Ok, ale v tom případě u něj musí být dopravní značka s možností variability rychlosti. Ale jak tohle budeme zadávat ??? Mezi stacionáry ano, ale co rychlost ??? Zatím to zkusím takto - jukněte do stacionárů....A napište, co vy na to...U radarů, před kterými bude značka měnící variabilně povolenou rychlost bych zadával tu nejmenší, která tam bývá.....

Re: Nový radar v Praze Dejvicích??

20.2.2011, 10:36

souhlasim, podle meho tam stejne z 90% bude ona "tragicka" 30...

Re: Nový radar v Praze Dejvicích??

22.2.2011, 18:56

Tak jsem na žádost Gumajze provedl místní šetření.
Přibyla kamera a pravděpodobně detektor pohybu přímo nad přechodem (viz foto), a dále elektronická svítící tabule upozorňující na přechod. Ve vozovce nejsou stopy po instalaci indukčních smyček.
Působí to na mne dojmem, že se jedná o sledování vozidel a dání přednosti chodcům na přechodu (byl tam nedávno smrťák). Systém, který je upevněný na sloupu (viz začátek tohoto vlákna), je namířen přímo na jízdní pruhy na přechodu (zebře). Na sloupu nad přechodem je ta nová instalace a další kamery jsou namířeny na přechod zezadu (od Vítězného náměstí). Vše je propojeno vrchním vedením po sloupech.
Obdobný systém se pravděpodobně připravuje na stejném přechodu v opačné straně (směrem k Vítěznému náměstí). Je tam již obdobným způsobem roztahaná kabeláž.
Celý systém pravděpodobně zatím nefunguje. Strávil jsem okukováním cca 10min. Za celou dobu se ani jednou nespustila při přecházení chodců světelná značka přechod IP6 ani nezablikalo přisvětlení při nedání přednosti chodci.

Pro neznalé místab - http://www.mapy.cz/#mm=F@sa=s@st=s@ssq= ... 99791@z=18
Přílohy
dejvice.jpg
dejvice.jpg (117.68 KiB) Zobrazeno 8109 krát

Re: Nový radar v Praze Dejvicích??

23.2.2011, 0:19

Jen mne vůbec nenapadá, kam ho dáme, až začne fungovat....

Re: Nový radar v Praze Dejvicích??

23.2.2011, 0:57

Patrně nezbyde nic jiného, než založit novou kategorii CZ-Radary_prechody, nebo CZ-Radary_ostatni :zamysl:

Re: Nový radar v Praze Dejvicích??

11.4.2011, 18:16

Takže téma můžeme zamknout. Kdyby byly nějaké novinky atd, napiště SZ a já téma odemknu...

Re: Nový radar v Praze Dejvicích??

19.9.2011, 18:24

Pro informaci. Dnes jsem šel kolem, byl dobudován stejný systém v opačném směru. Tj. od Náměstí Svobody na Vítězné náměstí. Hlídá to stejný přechod. Jedna kamera snímá vozidla zezadu, dvě zpředu, jedna přechod zhora.

Re: Nový radar v Praze Dejvicích??

19.9.2011, 20:25

Zase jsi mně předběhl...Celou dobu to sleduju, říkám si, až to dodělaj, tak to tu ohlásím, a nic...Ne, teď vážně, přesně tak, dodělali to. Zde to má fakt význam, spousta lidí tady lítá jak blázen, a na tom přechodu se fakt nedá přejít. Ale zase z druhé strany, co má za logiku, že je přechod, který nemá signalizaci, a o 40 metrů dál je další přechod, kde je semafor, kde je logika ??? Téma jsem odemkl, kdyby chtěl někdo něco dodat...

Re: Nový radar v Praze Dejvicích??

20.9.2011, 0:38

Právě to jsem chtěl napsat, tam je na asi tak 200m celkem 5 přechodů pro chodce (no labůžo), z toho jsou 2 nebo dokonce už 3 se semaforama, tenhle "idiotskej" s kamerama, a pak ten přímo u kulaťáku. Osobně se domnívám, že bezpečnost silničního provozu lze zlepšit nejen buzerací řidičů, ale i také výchovou chodců - ale 'cajta, co by pokutoval přecházení na červenou, nebo kousek od přechodu, nebo přebíhání sprintem bez rozhlídnutí - takovýho jsem za svůj život ještě nepotkal - zato těch co "pomáhají" řidičům jsou mraky.

Re: Nový radar v Praze Dejvicích??

20.9.2011, 8:52

Zastanu se policajtů. Například na Proseku chytají chodce přebíhající na červenou, nebo v Letňanech u metra...Na těchto dvou místech velmi často. Ale pravda je, že je to spíše vyjímka....Spíš jdou policajti po řidičích..

Re: Nový radar v Praze Dejvicích??

20.9.2011, 22:01

Na náměstí I. P. Pavlova x Sokolská jdou po chodcích, co jdou mimo přechod skoro denně. Nedávno (byl jsem toho svědkem) dokonce tak, že jim začal zdrhat, hodili ho hubou na zeď a už jen chybělo, aby vytáhli kvér a zastřelili ho na místě :pistol:

Re: Nový radar v Praze Dejvicích??

10.10.2011, 15:27

Zdravim.
tak ten za kulatakem me asi pred mesicem blejsknul. Tak jsem o kus dal zastavil a sel se podivat co to dela?!
Blejskalo to prakticky kazde auto co projelo. Tak jsem zkusil usek znovu projet a to skoro tricitkou a zase me to blejsklo.
Jedna se zrejme o usekovy radar co to az nasledne vyhodnoti a pripadne smaze.

Vcera vecer jsem jel Stresovickou dolu do centra a u te zastavky me to blesklo taky. Daval jsem si pozor a na tacho jsem mel 40km/h. Auto predemnou to neblejsko. Je tam ctyricitka. Treba to bleska jen nesympaticky auta. :-)

Re: Nový radar v Praze Dejvicích??

11.10.2011, 11:19

Ten na Střešovické má tzv. proměnnou rychlost, je mezi stacionárama. A to, o čem mluvíš není žádný úsekáč, protože to ba musel mít také druhý díl úsekáče...Přečti si diskuzi výše....opravdu hlídá jen ten přechod...

Re: Nový radar v Praze Dejvicích??

30.1.2012, 12:43

Téma tedy zamykám, kdyby někdo chtěl odemknout, tak přes SZ...Děkuji...
Téma uzamknuto