Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.

Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Příspěvekod Gumídek v 22.6.2009, 12:40

Omlouvám se všem, ale dostal jsem opět Soukromou zprávu typu, že je nutné uveřejnit plánovaná místa měření, které uveřejňují MP, a kde prý hodlají měřit. Zdá se mi to jako informace zbytečná, a popravdě řečeno, ještě do kategorie mobilní radary toto vkládat, tak to dopadne tak, že bude navigace řvát každých sto metrů a kategorie se naprosto mine účinkem. Jenže když jsem toto sdělil uživateli fóra ondrej.slavik, tak mne stále bombarduje žádostmi, že to chce, je to nutné, neobejde se bez toho atd.....Takže zde máte jeho návrh, a nějakým způsobem zareagujte. Děkuji !!!
mám takové tušení, že to je ze zákona informace, kterou musí MP poskytnout.
A pak tím, že je přístupná na internetu, tak se dostane odkaz i mezi lidi.
Ten jsem ti taky proto poslal.
Možná by stálo za to, vytvořit ucelený celorepublikový seznam takto oficiálně zveřejněných informací i s individuální instalací do Garmina.
Ať si to tam kdo chce nahraje.
Informace by se daly asi s výhodou obstarat od lidí, kteří jsou aktivní v jednotlivých městech, resp regionech, at to nemusíš hledat sám. To by byla oblbovačka.
...... I naše MP tuto informaci musela zveřejnit oficiálně, v našem plátku.

Zkus prosím vytvořit anketu, resp oslovit forum, jestli je zájem o takovýto seznam seznamů.
Já budu první, nebo klidně až po tobě druhý, kdo se v hlasování přiklání k ANO.
Přiznám se bez mučení, že nemám na to, abych moderoval takovouto anketu.

... vím, že asi nebudeš zastáncem tohoto řešení, ale co je jednou oficiální seznam, tak to platí. A pak se nemůže nikdo z řidičů divit a teoreticky se vymlouvat na to, že tam jsou za bukem schovaný .....a měřej.
A tím by se zároveň vyřadila spousta neoficiálních míst z duplicity.

Já osobně, když někam jedu, tak mám Garmina sebou a podvědomě dám nohu z plynu, když na mě " ZUZANA " začne pípat. A pak teprv koukám, co se děje.
Nejsem z těch, co by si pamatovali všechna místa, kde se něco děje.
Na to mám právě Zuzanu. A spoléhám na ni.

Dost mě nadzvedlo, když provedli sloučení celé jižní spojky od Barrandovského mostu, až na Spořilov.
Tedy nenadzvedlo mě, že to provedli, ale jak to provedli.
Běžnej řidč, po minutí kamer přidá, a u Krčského zámečku už neví, že ho změřej ještě jednou a pak mu to spočítají navíc jako bonus dohromady, protože značka konec je až na tom Spořilově.
Já sám jsem už musel několikrát utíkat zbytečne ze spojky, protože jsem prostě jel moc rychle. Ale naštěstí jim utečeš, když si to uvědomíš, že je to past. Tam by měla být průběžná značka u každého nájezdu, že se měří. Ona tam sice je, ale je viditelná jen pro ty, co najíždějí.
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Příspěvekod Docent v 22.6.2009, 13:08

Průměrně inteligentní cvičená opice značku o měření vidí, mírně nadprůměrně inteligentní opice dokonce jezdí tak, aby neplatila pokutu za rychlou jízdu. BTW pokutu za rychlou jízdu jsem v životě neplatil :grin: . To tady za chvíli budeme mít kategorii STOPek, semaforů (už se o ně někdo pokoušel), už tady máme kategorii informativních měřičů rychlosti (*** holt je nevidí, potřebuje, aby mu u toho kvičela navigace)...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Příspěvekod Henry v 22.6.2009, 15:45

Souhlasím s Docentem, ale ten OFF-TOPIC o tom, "jak kdo má jezdit" je zbytečný - jen to vede k flamewaru - to v tomto vlákně nechci vidět. Na druhou stranu zde tedy existuje kategorie se světelnýma tabulema "CZ-Info_rychlost" a vadí to někomu???

Takže ať si uživatelé vytvoří novou kategorii třeba "CZ-MP_oficialni_mista_mereni" a ta může být zveřejněna. Integrace do "klasických" radarů je nesmysl.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Příspěvekod Gumídek v 22.6.2009, 16:17

Ale to je to, co jsem dotyčnému odpověděl. Ale na to reagoval tím, že on tomu nerozumí, a chce aby to bylo v radarech. Proto jsem to umístil sem. Pokaždé jsem se mu snažil rozumně vysvětlit pro a proti, on s tím souhlasil ( !! ). Ale zanedlouho přišla opět SZ, a opět se mne snažil přesvědčit, abych to zařídil já. Poslední rozhovor proběhl tak, že jsem mu poradil, aby si udělal kategorii místa měření" a také se o ni staral. To ale prý nechce, je to příliš složité atd atd....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Příspěvekod freewall v 22.6.2009, 20:58

Prosím tě a to bude ta nová kategorie "Ptačí radary" (nebo Kosí radary... nebo pro mne nesrozumitelné Kos_radary) - chápu, že jsou to nějaké odpadové radary, které kdysi byly a už nejsou nebo co to bude ?
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Příspěvekod Kozelsky v 22.6.2009, 22:22

No dle me by to nemelo byt ani nahodou v RADARECH MOBILNICH (nektere by se dublovaly, protoze meri hodne na stejnych mistech jak kdysi). Je to jak pise DOCENT. Jedine at se udela samostatna nova kategorie, ale ja ji nebudu chtit ani do ni nebudu prispivat. Ty znacky ohlasujici mereni jsou velke jako VRATA a jsou dostatecne v predstihu mereni (zatim). Takze jedine ze by zacali merit na hranici znacky, tak pak by to bylo k necemu.
TomTom GO930T
Kozelsky
 
Příspěvky: 285
Registrován: 17.8.2007, 16:11

Re: Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Příspěvekod Docent v 22.6.2009, 23:10

To freewall: To má zřejmě být "Koš radary"... Protože jednou někdo zadá radar, pak ho někdo jiný chce smáznout, pak zas někdo přijde na to, že tam ten radar je... Tak aby se radar jen dal do koše a pak zase zpět a nemusel se zadávat znovu.

Jinak fakt nechci rozpoutávat flameware, ale někteří jedinci zřejmě mají potíže se sledováním silničního provozu, takže bych navrhoval ještě tyto kategorie:

Prechody pro chodce
Semafory na krizovatkach
Semafory u prechodu pro chodce
Krizovatky s prednosti zprava
Krizovatky se STOPkou
Cedule zacatek obce
Cedule konec obce

Momentálně mne nic jiného nenapadá, ale jistě se najdou experti, kterým dělá při řízení problémy další 100+1 věc, takže by ji rádi měli v navigaci. Tož do toho, chalani...

To kozelsky: :palec: .
Taky jsem nepřispěl a nepřispěju jediným POI do kategorie Informační měření, nebo jak se to jmenuje. Jestliže na někoho cedule z dálky bliká, svítí červeně atd. a on přesto jede jako idiot, tak je idiot a pochybuju, že mu pomůže příslušná kategorie v navigaci.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Příspěvekod Crusy v 23.6.2009, 6:29

Ale jo..Jestli si to někdo chce udělat,tak ať si to udělá.Nikdo nikoho nenutí to stahovat.Je to stejnej případ jako "Policejní kontroly".. Taky dobrý pro to,aby člověk věděl,že tam někde na trase bejvaj,tak si sehnal na tu jízdu trojůhelník atd.Tam kde nebejvaj......Jak říkám,pokud to někdo chce,povolme mu to..... :zamysl:
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Uživatelský avatar
Crusy
 
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 13:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Příspěvekod freewall v 23.6.2009, 6:58

Docent píše:To freewall: To má zřejmě být "Koš radary"...



Jasně díky.... to bylo pro odlehčení :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Příspěvekod Gumídek v 23.6.2009, 7:38

Pravdu díš, Docente, ten udělal pro kontrolu Henry. Stalo se nám totiž, že jsme vymazali radar, a někdo ho znova a znova zadával. A jelikož se vzhledem k obrovskému počtu "mobilních radarů" nedá toto uhlídat, udělal Henry koš na radary.....a já si tam mohu kontrolovat, jestli to není opět to samé....Nebo pokud odstraníme nějaký, byť i jen omylem, mohu ho vrátit...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Příspěvekod vilik v 23.6.2009, 8:05

Taky bych to viděl na samostatnou kategorii, pokud se jí někdo bude chtít ujmout. A stáhne si to ten, kdo bude mít zájem. V žádném případě bych to nepřidával k nějaké stávající. :usmev:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
vilik
 
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 17:26
Bydliště: Střední Čechy

Re: Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Příspěvekod ondrej.slavik v 24.6.2009, 22:31

Ahoj,
Chtěl bych v prvé řadě poděkovat Gumajzovi, že založil tuto sekci.
A už z prvních reakcí je patrno, že jsem byl zřejmě nepochopen.
Uznávám, že měnit něco co je zaběhnuté bývá složitější.

Tedy pokusím se znova stručně vysvětlit oč mi jde.

Jde mi o sjednocení pokud možno všech oficiálně oznámených míst měření MP.
A vzít je jako základ pro zmapování.
A tím dojde k zjednodušení.
Ač nebydlím v Praze, tak je tato často cílem mých cest.
A protože mnohdy nestíhám změny v dopravě, které jsou časté, tak mě GPS usnadňuje život.
A tak podle ní jezdím.
A je to O.K.

Ale například ten již mnou zmíněný měřený úsek Jižní spojky je dlouhý 5,5 km.
Protože je to defakto dálnice ve městě, a když je náhodou prázdná, tak to opravdu svádí k tomu tam přidat plyn.
A udělá to možná i průměrně vzdělaná opice, která má řidičák.
O jejich počtu se může každý z vás přesvědčit.
Stačí se podívat na statistiky, které jsou na internetu k dispozici.

Odkazy přikládám:
http://doprava.praha-mesto.cz/(5wavxd55jyaodz55f3zlr2e1)/default.aspx?ido=8085&sh=1506399931
http://doprava.praha-mesto.cz/(xlln2vzq0owv2rib4yymlrqs)/default.aspx?ido=7901&sh=-74891013

O velikosti cedulí, bych se nechtěl rozepisovat, ale když jsou schválně otočené a schované,tak aby nebyly z mého směru jízdy vidět?
Tak si tam schváně zajeďte a sami uvidíte, resp neuvidíte.

Až budu mít auto s omezovačem rychlosti, tak mi to bude fuk.

Mnoho dalších ulic v Praze, které jsou ve výčtu, je na tom podobně - proto tam taky jsou.
A GPS tam ukazuje třeba - vymyslím si "5 míst" -, kde se měří, resp. kde byla párkrát viděna MP s radarem.

No a právě proto jsem myslel, že by se označil celý úsek.
Ne jako úsekové měření, ale jako výstraha.
A tím pádem by vypadlo z databáze oněch 5 míst a v budoucnu i mnoho dalších, protože MP může měřit v tomto úseku kdekoliv jinde.

To, že by pak GPS upozorňovala po celou cestu je daň tomu, že ji používáme.
Generelně vzato, když už tuto možnost GPS nabízí, tak proč toho nevyužít.
Takové ty rady o tom, že se má jezdit podle pravidel, beru.
Ale s úsměvem.

V Praze a i v jiných větších městech se stejně nedá jezdit rychle, protože semafory jsou na hlavním tahu sfázované na rychlost.
Takže když jedu moc rychle, tak si stejně na dalším semaforu počkám.
A v menších městech už jsem se mnohde setkal s tím, že mají osazený radar na jen tak postaveném semaforu, a ten tam tu červenou hodí - pokud tedy jedu rychleji.
A tím mě zpomalí, takže se vyplatí jezdit slušně.

TAky by nemohlo docházet k tomu, že by byly pořád zadávány jednotlivé radary několikrát za sebou.

Otázka zní - Je možné zablokovat automaticky vznik duplicitních radarů?
Ať se to nemusí hlídat ručně?

A to jsme jen u MP.
Státní, ti mohou měřit kde se jim zamane a hlavně z nových motorek a z WW přímo za jízdy.

" Takže doporučuji - zrušit veškeré radarové body."
Ale o čem by se pak psalo, že?

Toliko na vysvětlenou.

Děkuji za pozornost.
Ondřej

P.S. V Dánsku jsem viděl označený "Přechod pro kachny".
A mysleli to vážně, když jsem se ptal.
ondrej.slavik
 
Příspěvky: 3
Registrován: 21.3.2008, 22:04

Re: Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Příspěvekod Docent v 24.6.2009, 23:13

ondrej.slavik píše:Až budu mít auto s omezovačem rychlosti, tak mi to bude fuk.

Kristepane... Pánové, myslete si o mně, co chcete, ale já už jsem prostě alergický na debily. Na debily, kteří netuší, co je to omezovač rychlosti, a přes obec jedou s vytlemenou držkou osmdesátkou, protože jim navigace jaksi nenahlásila, že je v blízkosti radar, takže by měli jaksi zvolnit a jet předepsanou padesátkou.
Prisámbaču, že tohle je můj poslední příspěvek k tématu radarů a dalším kategoriím, umožňujícím porušovat dopravní předpisy. A do těchto kategorií nadále odmítám přispívat. HOWGH.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Příspěvekod vrána v 24.6.2009, 23:42

A já myslel, že omezovač rychlosti bejvá tak na 250km/h, to by asi v obci nebylo k ničemu aj s navigací, ne?? :osli: Jo, tuhle třeba Colet Jaguar K/R40 má omezovač na 112 km/h, ale když von má 5 náprav a 44 tun a k tomu 2 motory a dohromady 1600 koní a maximálku 230, tak mu ten omezovač museli zkrouhnout, páč by to jinak asi neubrzdili :grin: . Pak je taky omezovač otáček, to je svinstvo, co mi neumožňuje u Fordky jet na jedničku dýl, jak dvě vteřiny :usmev: . No a pak je Tempomat, že jo :mrk: .

Jinak ale stále nějak nechápu, k čemu by to mělo bejt dobrý...
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Příspěvekod vrána v 24.6.2009, 23:47

Apropos... je jen dobře, že celej ten úsek JS je pod úsekovým měřením, jen bych ještě postavil jedny kamery před sjezd na D1, aby se z toho nedalo tak snadno vylhat. Jezdím tudy často a dějí se tam věci i pod "radarem". Není ani výjimkou vidět tam přebíhající šílence mezi pumpami u sjezdu na Krč...
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Další

Zpět na Radary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků