Garmin Nuvi55-Nespoji se s PC/GarminExpress

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Garmin Nuvi55-Nespoji se s PC/GarminExpress

Příspěvekod Martas18 v 2.4.2023, 22:07

IMG_20230402_220113445.jpg
IMG_20230402_220113445.jpg (533.66 KiB) Zobrazeno 4267 krát
Zdravim.
Mam problem se svym Garminem Nuvi55 Lifetime.
Navigaci mam od leta 2015 funguje na jednicku, kazdeho ctvrt roku dostava updaty, respektive dostavala...ted se zda ze je s tim konec a mam podezreni na vyrobce tak trochu.
S pripojenim k notebooku a garmin express, nikdy nebyl sebemensi problem.
Naposledy jsem to delal a stahoval asi 1.5GB update pred dvema mesici priblizne.
Vcera jsem se chtel podivat zda neco GE nabizi, ale skoncil jsem na teto hlasce.....reinstall GE nepomohl, USB porty u NTB mam dva a jsou plne funkcni, kabel porad ten samy.
Dokonce jsem dal na "radu" a pouzil originalni od vyrobce, co byl v krabicce ale bez uspesne, pak jeste jeden co se mi doma povaluje ale totez.

Setkal jste se s tim nekdo?
Martas18
 
Příspěvky: 14
Registrován: 2.4.2023, 21:57

Re: Garmin Nuvi55-Nespoji se s PC/GarminExpress

Příspěvekod konf14 v 3.4.2023, 14:14

S tímhle konkrétně ne.
Mám taky "55", ale s ní není problém. Kdežto stará "42" se při prvním připojení z vypnutého stavu nejdřív jen zapne a začne pouze nabíjet (jako když ji v autě zapojím do autozástrčky) a teprve po vysunutí a opětovném zapojení kabelu do navigace (u toho nevyžaduje systémové odpojení a zůstává při tom nastartovaná) se připojí jako navigace a můžu aktualizovat mapu a nahrávat POI.
Takže doporučuji laborovat a zkoušet různé varianty.
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Garmin Nuvi55-Nespoji se s PC/GarminExpress

Příspěvekod Martas18 v 3.4.2023, 19:24

No v aute funguje na CL yastrcku jak ma a slape jak hodinky, ale doma se s PC uz pres mesic odmita spojit.
NAvigace je v programu Lifetime tedy dozivotni aktualizace predehranych map, v podminkach se pise ze ono "dozivotni", je mysleno zivotnost pristroje, ale roky uvedene nejsou.
Jsou dve moznosti, v USB konektoru odesel nejaky kontakt/pin, to mi pripada realne zadny ze tri kabelu navigaci nepripoji ani ten oroginalni dodany v krabicce.
Druha moznost a take realna, ze to timto zpusobem garmin zarizl umyslne...fakt nevim...
Martas18
 
Příspěvky: 14
Registrován: 2.4.2023, 21:57

Re: Garmin Nuvi55-Nespoji se s PC/GarminExpress

Příspěvekod Martas18 v 3.4.2023, 20:32

Udelal bych Hard Reset ale v navigaci kterou pouzivam jen v praci, mam mnoho oblibenych adres a ac zalohovane i v PC zpet bych je nemel jak dostAT
Martas18
 
Příspěvky: 14
Registrován: 2.4.2023, 21:57

Re: Garmin Nuvi55-Nespoji se s PC/GarminExpress

Příspěvekod konf14 v 3.4.2023, 21:29

Že Garmin "doživotní" aktualizace map zařízně úmyslně je vyzkoušený fakt. "42" před pár lety přestala atualizovat mapy. Po připojení přes GarminExpress vždy tvrdila, že žádné nové nejsou k dispozici (přitom "55" se aktualizovala vesele dál). Tak jsem do "42" nahrál cracklé mapy a po čase při připojení přes GarminExpress najednou nové aktualizace byly k dispozici. V těch cracklých mapách bylo asi nějaké časové razítko, které změnilo "životnost" přístroje a GarminExpress nepoznal, že už nemá nárok na aktualizaci.
Ale to neřeší problém s kabelem. Jak jsem psal, vychytal jsem něco podobného zkoušením - nebylo to hned.
Připojím ji vypnutou a tím se zapne a pouze nabíjí. Po vytažení a zastrčení se už ukáže v PC jako USB-disk a můžu na ni nahrávat.
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Garmin Nuvi55-Nespoji se s PC/GarminExpress

Příspěvekod Martas18 v 4.4.2023, 16:56

Hele moc dekuji ya tvuj cas, rozepisi to do podrobna.
Spojeni s PC nebo NTB od roku 2015 chodilo na jednicku stejne tak byla vzdy bezproblemova aktualizace map.Driv se to delalo jinak, ale uz par let je od vyrobce dostupna aplikace Garmin Express kterou povazuji za skvelou a perfektni.
Vse bylo v poradku do doby kdy jsem ccas 1-3mesice uz fakt nevim, stahl a instaloval update map a neceho dalsiho co se nabidlo.
V polozce Nastaveni/Mapa a vozidlo/my Maps, je uvedeno CN Europe NTU 2023.20 Central Region.
Veskere mapy jsou legalni, mohu dolozit fotografii krabicky v priloze
Po tomto updatu jsem uz navigaci nikdy k PC nezkousel pripojit, vim ze updaty chodi co cca. ctvrt roku.
Udelal jsem to nejak minuly tyden, vyskocila hlaska, po dlouhem hledani :chlamani: jsem nasel krabicku, z ni vitezne vylovil originalni kabel a myslel ze mam vyhrano...bohuzel....navi se nespoji jak s kabelem ktery leta pouzivam USB---miniUSB, tak s origo a ani tretim ktery jsem doma nasel.

Zvlastni je ze kdyz ji pripojim, jde do restartu tak jako obvykle, zobrazi se Logo GARMIN pod nim garmin.com/express a zlota ikona stolniho PC a k nemu pripojena kablikem navigace.
Na teto obrazovce navigace vzdy zustala, pak windows 10 detekovaly pripojene zarizeni a potom se objevila v GarminExpress

Ted je situce takova, ze ten screen sviti asi cca 10sec, pak zmizi, navigace zacne normalne nabihat jako kdyz ji spustim rucne, chvili sviti zakladni obrazovka s ikonami "Kam vest", "Mapa" a dole tri "Aplikace,Hlasitost,Nastaveni"
Na teto obrazovce to visi asi 5sec.. ikonka baterie v liste nahore napravo je zelena, zluty blesk ze se navigace pripojenym kabelem nabiji a pak skoci hlaska ze timto kabelem nelze zarizeni nabit at pouziji ten dodavany se zarizenim, hlasku odsouhlasim OK a ikonka se zmeni se zelene na cervenou a v ni zluty vykricnik.

Divne ale je ze takto navigace drzi klidne pet, deset,patnact minut....pul hodiny proste porad.
Kdyby se skutecne nenabijela, cca do minuty se vypne protoze baterie je uz kaput po tech letech

Muzu zkusit zavolat do nejakeho GPS centra nebo kontaktovat ceske zastoupeni garminu zda maji s timhle zkusenosti.
Jinak myslim ze uz je po osmi letech take cas na vymenu navigace....chtel bych zase garmina, jejcih prostredi mi prijde nejlepsi.
O kvalite pokryti a bezplatnych updatech map nema cenu nic resit TT i Garmin jsou v tom velmi podobni.
MAm v merku tuhle, 5.5" je pro me do auta (12T DAF) idealni, 7" uz je moc a tento prodejce ji ma bezkonkurencne nejlevnejsi ccA O 1K Jjak ostatni, akorat na ni musim cekat do 18.4.....pokud do te doby stavajici vyresim mozna objednavku zrusim jinak ji koupim a tuhle necham v zaloze kdyby neco, i bez updatu je dobre pouzitena dalsich x let

O tento model se jedna
https://www.mironet.cz/garmin-drivesmar ... +dp572565/
Aktualizace map by mely byt dle popisu bezplatne, ac uz vyrobce co jsem vysledoval nepouziva oznaceni LifeTime
Model ma myslim kapacitni displej, no snad si na nej zvyknu, vzdy jsem mel u navigace rezistivni, ten ma i stavajici nuvi55LT
Puvodne jsem chtel primeho nastupce https://www.mironet.cz/garmin-drive-52s ... +dp518327/ Drive 52s ze ma o 0,5" mensi displej bych neresil, ze bude patrne rezistivni take ne, aůe on je o cca 800kc drazsi, takze nema smysl

Poprosim te nemohu se dopatrat, jak se lisi mezi sebou ten co mam vybrany tedy Garmin DriveSmart 55MT-S EU45 vs. Garmin Drive 55-S Europe
Jak je rozdil MT vs. s na konci? Ten Slovy je o cca 500 drazsi, pritom ma mensi vnitrni pamet 16GB oproti 32GB u MT

Tady je odkaz na fotky krabicky, vim ze ty me podezirat nebudes ale kdyby tady nekdo psal ze mam mapy crackle a podobne
https://photos.app.goo.gl/MEjs5KvzcyhFNgM1A
Martas18
 
Příspěvky: 14
Registrován: 2.4.2023, 21:57

Re: Garmin Nuvi55-Nespoji se s PC/GarminExpress

Příspěvekod Martas18 v 4.4.2023, 17:00

Jak pises toto "Připojím ji vypnutou a tím se zapne a pouze nabíjí. Po vytažení a zastrčení se už ukáže v PC jako USB-disk a můžu na ni nahrávat." presne tento postup delam ale je to jak pisu....kdyz ji pripojenou odpojim znovu se restartuje tak jako driv, ale misto aby na tom screenu s logem, odkazem a zlutou ikonkou zustala a GE ji nasel se zase normalne zapne....no....jeste pockam ale asi vazne udelam HARD reset A O VSECHNO PRIJDU I TY NOVE ULOZENE OBLIBENE....jsou bohuzel ve vnitrni pameti....na karte 32GB SanDisk kterou jsem tam pred casem kvuli pozadavkum updatu musel dat ne.
Martas18
 
Příspěvky: 14
Registrován: 2.4.2023, 21:57

Re: Garmin Nuvi55-Nespoji se s PC/GarminExpress

Příspěvekod Martas18 v 4.4.2023, 17:13

Jian kza prakticky stejnou cenu by\ch mohl mit i TomTom https://www.mironet.cz/tomtom-go-essent ... +dp393368/
ZAtim vaham obe budou ok tomtoma jsem mival a spokojenost a na menu bych si zvyknul maji to vyladene.
Uplne puvodne jsem premyslel nad navitel E500 nebo E700 proc nepodporit ceskeho vyrobce a vyvojhare, ale zpusob ovladani a gui mi podle videi vubec nesedi...stoji ale priblizne pulku no...


OMLOUVAM SE moderatorovi, rad bych prispevek editoval ale tato moznost zde neni, tak pokud je to mozne, spojte dohromady, dekuji :usmev:
Martas18
 
Příspěvky: 14
Registrován: 2.4.2023, 21:57

Re: Garmin Nuvi55-Nespoji se s PC/GarminExpress

Příspěvekod Martas18 v 4.4.2023, 18:23

Takze zapasim a stale bezuspesne tzn. kaslu na to....
Udelal jsem HardReset (za tech osm let je to snad druhy.....) a situace stale stejna..
Oblibene jsem mel zazalohovane ze slozky C/Documents/Garmin kam je uklada GE pri kazde synchronizaci, úar jich chybi ale to nevadi...nahral jsem je rovnou na kartu pres ctecku a garmin je vzal nastesti.

Tohle se mi v GE ukazuje po neuspesnem pripojeni
https://photos.app.goo.gl/SKuaDeqrBPCn5YPbA
https://photos.app.goo.gl/SKuaDeqrBPCn5YPbA

Ted to vidim na dve moznosti, bud spatny konektor v navigaci (rozebrat ji a dukladne vycistit nemohu....potrebny mikro torch sroubovak fakt nemam) a nebo je uz stav baterie na tak spatne urovni ze vnitrni system navi pripojeni zkratka nepovioli i kdyz je napajeni z USB portu dostatecne...

Zkratka to vzdavam, nechat opravit se nevyplati a pujdu do nove bud TT nebo GARMIN.
Nove maji aktualizace take skrze Wi-Fi, disponuji BT, umi se spojit s telefonem a skrze na nem instal. aplikaci prijimat informace o doprave a spoustu dalsiho.
Martas18
 
Příspěvky: 14
Registrován: 2.4.2023, 21:57

Re: Garmin Nuvi55-Nespoji se s PC/GarminExpress

Příspěvekod konf14 v 4.4.2023, 19:44

Víc už k tomu nemůžu doplnit. Nejsem žádný "hardvérář", po technické stránce navigacím moc nerozumím. Jednu se mi podařilo oblnout, aby zase fungovala, ale to je tak všechno.
Rád se zabývám soubory GPX a navigaci mám více méně k tomu, aby mi po cestě něco hlásila. Tahle republika je příliš malá na to, aby v ní člověk zabloudil. A do zahraničí nejezdím (Slovensko za zahraničí nepovažuji a tam to taky znám). Ale pro upozornění na radary na Jižní spojce je ideální - tam si nejsem schopen zapamatovat za kterou zatáčkou ten radar bude... :usmev:
A když se náhodou na navigaci spolehnu (což bývá v cizím městě těsně před cílem), tak se akorát rozčílím, protože mne ta blbá krabice vede po ulicích, kudy by nikdo z místních se stejným cílem cesty nikdy nejel. Ale to je holt daň za neznalost.
S cracklými mapami jsem si nedělal žádné výčitky, protože mně se ten TimeLife přestal aktualizovat asi 3 roky po koupi - to jsem bral jako hodně velký podraz z jejich strany. Jestli podle nich doživotně za¨namená 3 roky, tak to mi měli dát vědět při koupi!
Ale ty mapy už v ní nebudou, určitě budou přehrané novými, už legálně aktualizovanými přes GE.
Takže víc ti bohužel nepomůžu. V typech jsem se už přestal orientovat, jen si pamatuji, že číslo 45 nějak souviselo s počtem států v navi. A nějaká písmena na konci zase znamenala, že to má příjem dopravních zpráv - ale podrobněji už to nevím.
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Garmin Nuvi55-Nespoji se s PC/GarminExpress

Příspěvekod Martas18 v 4.4.2023, 20:45

Jasny mam navigaci hlavne pri sve praci (Jezdim rozvozy pro Raben, vesmes praha ablizke okoli).
Jsou firmy/zakaznici ktere vozim nebo od nich odvazim zasilky pravidelne kazdy den ale casto se stane ze dostanu k rozvozu novou firmu kde jsem jeste nebyl a prave k tomu pouziji PNA navigaci za sklem.
Mobil k navigaci pouziji jen kdyz je firma v nejakem arealu citajici XX dalsich firem a treba google mapy jsou v tomto skvele...v 90p me dovedou az k ni a kdyz ne byvaji telefony neni problem zavolat a se zakaznikem se tak snadno najit.
Jak nad tim tak premyslim...zmineny garmin tak jako nektere ostatni, se umi propojit s mobilem ve kterem je aplikace vyrobce a jelikoz umi skrze mobil prijimat dopravni informace, spolu s RDS-TMC primo v navigaci, by to mohlo byt velmi dobre, pokid tedy funguje jak ma.
Druha vec je ze pri tomto pripojeni, by teoreticky PNA navigace za sklem, mohla v telefonu pristupovat k google kde jsou snad vsechny existujici firmy, to by bylo super a na mobil bych v pripade nouze kdyz bych neco hledal, nemusel ani sahnout.
Nekde si to jeste overim, treba primo zde na foru.
Po mnoha letech jsem chtel jit na stranku navigovat.cz spadajici pod zive.cz, auto.cz, mobilmania.cz a dalsi ale bohuzel uz nefunguje a je to podle me velka skoda...o necem podobnem nevim.
Martas18
 
Příspěvky: 14
Registrován: 2.4.2023, 21:57

Re: Garmin Nuvi55-Nespoji se s PC/GarminExpress

Příspěvekod Martas18 v 4.4.2023, 21:31

Jen info zaverem a jeste jednou dekuji za tvuj cas.
Je rozhodnuto, stavajici nuvi55 necham jako rezervni a jdu do te co mam objednanou pomer cena/vykon je myslim nejleopsi, TomTom vypadava ze hry.
Duvod je pomerne prosty, ted jsem zkousel na sve motorole G52 nalezt aplikaci TomTom myDrive a google play obchdo mi vesele sdelil ze pro moji verzi OS neni dostupna....chapal bych kdybych pouzival android 9/10 a tak ale aby aplikace nepodporovala prakticky nejnovejsi verzi 12 je moc i na me....kde je problem nevim a asi me nezajima, kdy a zda vubec vyda vyrobce opravu je mi take uz jedno.
Garmin Drive mi obchod normalne nasel a v poradku nainstaloval...ted uz cekam na prodejce az navigaci naskladni...14dni ale vydrzim to.
Vsiml jsem si ze alza, datart,cz a dalsi maji eshopy po vyfiltrovani znacky Garmin prakticky prazdne (sem tam drahy model, bazar nebo rozbaleny)....co vim vyriobce si je nechaval a nesjpis stale nechava montovat na taiwanu, mozna nejaky problem u smluvniho vyrobce kdo vi.

Beru tedy tento :?: Garmin DriveSmart 55MT-S EU45
https://www.mironet.cz/garmin-drivesmar ... +dp572565/

Timto bych tema asi uzavrel. :usmev:
Martas18
 
Příspěvky: 14
Registrován: 2.4.2023, 21:57

Re: Garmin Nuvi55-Nespoji se s PC/GarminExpress

Příspěvekod konf14 v 4.4.2023, 22:21

Já taky ještě dodám něco na závěr. Tady v diskuzích před pár lety si tomtomáci stěžovali, že TT kašle na podporu. Nejsem TT, takže jsem tomu nevěnoval příliš pozornosti - ale něco pravdy na tom asi bude.

A Garmin na autonavigace taky začíná kašlat a orientuje se spíš na tělocvičné hodinky a podobné blbosti. Ono to má svůj základ - čím dál víc aut má vestavěnou navigaci a externí nejsou potřeba. Nemluvě o mobilech, které to taky umí. A dokonce líp. Když v mobilu na MAPY.CZ zadám trasu, tak ji nevypočítává mobil, ale výkonné servery Seznamu a do mobilu ji pouze pošlou (a ještě k tomu s aktuálním stavem). Kdežto v navi ji vypočítává jeden mrňavý čip a podle toho pak ten výsledek vypadá.
Jenže mobil mi neumí hlásit vlastní hlášky. Nebo možná umí, ale já to s ním neumím. A asi by to bylo o hodně pracnější.
Kdežto navigace mi řekne kdykoli a cokoli, na co ji naprogramuju. A je to jednoduché a rychlé. To je prostě výhoda k nezaplacení.
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Garmin Nuvi55-Nespoji se s PC/GarminExpress

Příspěvekod Martas18 v 4.4.2023, 22:34

Tak jasne, mas pravdu a na tom co pises, neco bude.
Ano na neco je navigace v mobilu i lepsi a sam jsem to psal.
Ja ale nedam na klasickou, jednoucelovou PNA navigaci v drzaku za sklem dopustit.
Konkretne GARMIN mam v oblibe mnoho let, jejich GUI tedy rozhranni mi vyhovuje ze vsech nejvice, jasne prehledne skvele citelne....nedovedu si predstavit, ze bych mel v drzaku druhy telefon a na nem mapy.cz, google maps nebo Waze, tenle komfort mi nikdy nemohou nabidnout a nez si stahovat a kupovat navigacni aplikace od TT nebo Garmin do mobilu, je pro me proste ta krabicka porad lepsi.
Na navigovani mam PNA na vse ostatni chytry telefon a vzhledem k tomu ze ty noive PNA se s nima dokazi spojit, naciotat si onformace o doprave a mnoho dalsiho, je to pro me proste idealni stav.
Martas18
 
Příspěvky: 14
Registrován: 2.4.2023, 21:57

Re: Garmin Nuvi55-Nespoji se s PC/GarminExpress

Příspěvekod Martas18 v 5.4.2023, 20:14

Tak to jeste zkousim a je take mozne, ze se neco pokazilo po nekterem updatu Win10

GExpress jsem zkousel reinstalovat a bezvysledne, bylo to ostatne prvni co jsem udelal, pri prepnuti na obrazovku s logem Garminu a zlutou ikonou, windows typickym zvukem nuvi rozpoznaly, ted jej proste ne a ne najit....ovladace si GE nainstaluje pocitam sam, je take mozne a to jsem drive psal, ze je problem v samotnem USB mini konektoru navigace.

Jinak to co se mi deje po opetovnem zapnuti navigace bez pripojeni k PC a jen pri nabijeni, je podle vyrobce normalni stav
https://support.garmin.com/en-GB/?faq=k ... T3ycQBn3Z8
Martas18
 
Příspěvky: 14
Registrován: 2.4.2023, 21:57

Další

Zpět na Garmin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků