geocaching traditional

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

geocaching traditional

Příspěvekod radous v 24.5.2007, 21:16

Snažím se dostat do Garmin-a Visty Cx POI geocaching traditional, ale .gpx soubor se stále hlásí jako neplatný.
Nejde zobrazit v MapSource, všechny ostaní "keše" ano...
Poradí někdo?
Děkuji! :usmev:
radous
 
Příspěvky: 5
Registrován: 24.5.2007, 21:02

Re: geocaching traditional

Příspěvekod bloodik v 25.5.2007, 17:54

Smaz si u Mydlenky ty debilni "dvojsipky" ...
Kód: Select All
<name>GCKDD7 Mydlenka aka >>Soapwhite<< [T-2/3,5]</name>
So long and thanks for all the fish ...
Garmin Colorado 300 | Garmin Nüvi 765T
Pokrocile ohybani POI dat pro Garmin -> radary.opevneni.cz ... jooo, byvavalo ...
Uživatelský avatar
bloodik
 
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 14:32

Re: geocaching traditional

Příspěvekod radous v 25.5.2007, 18:41

To bylo první, co jsem udělal. Ale nepomohlo to. Tvrdě to vždy zbouralo všechny ostatní POI. Postupně jsem to odmazal až na jeden záznam, ale furt stejný...
radous
 
Příspěvky: 5
Registrován: 24.5.2007, 21:02

Re: geocaching traditional

Příspěvekod bloodik v 25.5.2007, 21:20

Teda az do minuleho tydne to vzdy stacilo ... podivam se na to ...

EDIT: ... a funguje to tak i nadale ... ted jsem to zkousel ... stah sem si POI, odmazal sipky kolem Soapwhite a normalne nahral do Mapsource a i pres POIloader do Nuvi.
So long and thanks for all the fish ...
Garmin Colorado 300 | Garmin Nüvi 765T
Pokrocile ohybani POI dat pro Garmin -> radary.opevneni.cz ... jooo, byvavalo ...
Uživatelský avatar
bloodik
 
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 14:32

Re: geocaching traditional

Příspěvekod radous v 25.5.2007, 22:29

Hmm, tak s mou Visou to tedy takhle nefunguje. Podařilo se to až přes PoiEdit a čtečkou karet napálit rovnou na kartu.
Jinak to vždy zhavarovalo...
Přesto díky moc.
radous
 
Příspěvky: 5
Registrován: 24.5.2007, 21:02

Re: geocaching traditional

Příspěvekod Henry v 25.5.2007, 22:40

bloodik píše:Smaz si u Mydlenky ty debilni "dvojsipky" ...
Kód: Select All
<name>GCKDD7 Mydlenka aka >>Soapwhite<< [T-2/3,5]</name>



Je dobré mi o těchto věcech napsat, ať můžu nahrazovat takovéto problematické znaky rovnou při generování souborů.
Co si místo těch dvojitých závorek přejete? Jenom je odstranit?
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: geocaching traditional

Příspěvekod bloodik v 26.5.2007, 6:45

Henry píše:....... Jenom je odstranit?

Idealni ... :palce:
So long and thanks for all the fish ...
Garmin Colorado 300 | Garmin Nüvi 765T
Pokrocile ohybani POI dat pro Garmin -> radary.opevneni.cz ... jooo, byvavalo ...
Uživatelský avatar
bloodik
 
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 14:32

Re: geocaching traditional

Příspěvekod bloodik v 26.5.2007, 6:47

radous píše:Hmm, tak s mou Visou to tedy takhle nefunguje. Podařilo se to až přes PoiEdit a čtečkou karet napálit rovnou na kartu.
Jinak to vždy zhavarovalo...
Přesto díky moc.

To je divne, ale bohuzel to nemohu vyzkouset ... mam tady uz jen Gpsmap60CSx a do toho sem to ted nahral (POILoaderem) take bez problemu.
So long and thanks for all the fish ...
Garmin Colorado 300 | Garmin Nüvi 765T
Pokrocile ohybani POI dat pro Garmin -> radary.opevneni.cz ... jooo, byvavalo ...
Uživatelský avatar
bloodik
 
Příspěvky: 41
Registrován: 16.5.2006, 14:32

Re: geocaching traditional

Příspěvekod radous v 26.5.2007, 10:22

Jo, je to divné. Ona totiž nefunguje ještě jedna věc tak, jak by měla. Když dám Hledat - Uživ. body - Všechny databáze nejblíže aktuální pozici, napíše: nenalezeno. Když pak dám menu, vybrat databázi, tak tam jsou. Několikrát to zafungovalo, jak má, ale pak opět: nenalezeno.
Jediné, co mně ještě napadlo je, jakou požíváš kartu.. Já tam mám teď půlgigového kingmaxe. Protože je to otázka přístupu na kartu. Že by s ní Garminek neuměl regulérně zacházet?
Dík za ryby! :usmev:
radous
 
Příspěvky: 5
Registrován: 24.5.2007, 21:02

Re: geocaching traditional

Příspěvekod LADISLAV VANČÁT v 29.5.2007, 20:38

Dělá mě to samé. Nejdou mě nahrát do přístroje tradiční body "CZ-Geocaching-traditional.gpx". Hlásí mě to "chybný soubor" Na starém poi-online to dělalo také, ale šlo to obejít tak, žejsem stáhl soubor ve formátu *.ov2 a v programu "poiedit " jsem ho uložil jako *GPX a vše fungovalo. Ted to nejde převést žádným způsobem. Budu vděčný za každou radu, nejlépe e-mailem.
LADISLAV VANČÁT
 
Příspěvky: 1
Registrován: 24.5.2007, 19:58

Re: geocaching traditional

Příspěvekod pevas v 30.5.2007, 9:30

Henry píše:Je dobré mi o těchto věcech napsat, ať můžu nahrazovat takovéto problematické znaky rovnou při generování souborů.
Co si místo těch dvojitých závorek přejete? Jenom je odstranit?

O tomto problemu jsem psal spravci kategorie už dávno, bylo by dobré číst poznámky u návrhů na změny :mrk:
pevas
 
Příspěvky: 6
Registrován: 23.5.2007, 10:54

Re: geocaching traditional

Příspěvekod Henry v 30.5.2007, 12:10

Správce kategorie třeba nemá Garmina a vše mu funguje proto to neopravil, kdežto pokud mně napíšete, že v Garminech dělá problém ">>", tak to ošetřím programově. Teď už to >> i << (v jakékoli kategorii) ořeže a GPX bude fungovat. Pro zajímavost stejnou neplechu dělá (nebo kdysi dělal) i ampersand - &, (který se v písmu tady na fóru zobrazuje zajímavě), a proto je v exportu do GPX nahrazován znakem "a".
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: geocaching traditional

Příspěvekod pevas v 30.5.2007, 16:36

To není problém Garmina. <> jsou znaky vymezující programové tagy jazyka XML, proto je nutno s nimi zacházet uvážlivě.
I toto vysvětlení jsem sdělil správci.
Od té doby jsem to už ale nekontroloval, bo to není bůj byznys. Já si konkrétně data Cachí protahuji přes svůj filtr, který tyto problémy řeší a doplňuje do GPX souboru další informace.
Mohl bych o tom :pc: dlouho, ale nebudu zabírat místo na serveru a krást čas ostatních uživatelů, kteří to chudáci musí také číst :shock: .
Zdravím :palec:
pevas
 
Příspěvky: 6
Registrován: 23.5.2007, 10:54

Re: geocaching traditional

Příspěvekod pevas v 30.5.2007, 17:06

Ještě k Radousovi a Láďovi po něm.
Zkoušel jsem se podívat na soubor GPX (Tradiční keše) stažený 23.5. a chyba tam byla, ale v dnešních datech už to Henry spravil - viz výše :?: - takže si stáhněte aktuální soubor.
A k té logice zobrazování a hledání POI bodů v Garminovi - zdá se, že je to skutečně tak trochu škrábání levou rukou za pravým uchem a mírně se to vymyká ze standardu všech ostatních menu :osli: . Mám GPSmap60 CSx a podle toho, co píšeš mi to funguje naprosto stejně.
Když vlezu do odpovídajícího menu, tak se objeví "nenalezeno", protože to neví, co vlastně chci :shock: a tak tedy musím vybrat databázi. Když vyberu databázi, tak už to funguje OK, dokonce mohu i volbou "Nejbližší obsahující" vyhledávat v příslušné databázi podle textu. Tady je to mírně zavádějící, protože to nefunguje jako u ostatního vyhledávání podle textu (od začátku popisu postupně za sebou), ale prohledává to celý text (tedy nejen od začátku) na výskyt zadané skupiny znaků.
Když s tím takhle chvíli vyhledávám, zobrazuji na mapě a přeskakuji mezi jednotlivými databázemi (aniž bych menu vyhledávání POI bodů opustil), dříve či později se z toho GPS-ka :mad: a tvrdí, že některé databáze jsou prázdné a jiné ne. Pak musím menu opustit :cry: , raději až na základní obrazovku a najet ho znovu - a pak mohu zase znovu nerušeně řádit :jupi: .
Nevím, jestli máš pravdu, že je to kartou. Já používám gigovku a neshledávám v tom problém. Nehledě na to, že POI body v jednotlivých databázích nejsou na kartě uloženy samostatně, ale je to shrknuto všechno do jednoho souboru - to právě dělá POI-Loader a je to důvod toho, proč je třeba nahrávat POI body vždy všechny najednou - je to ostatně stejný "problém" jako s mapami, ty se chovají naprosto stejně.
Mějte se všichni hezky a nezoufejte, vždyť GPS-ka není nic jiného než jen "obyčejný malý blbý počítač", takže CTRL+ALT+DEL na něj! :blee:
pevas
 
Příspěvky: 6
Registrován: 23.5.2007, 10:54

Re: geocaching traditional

Příspěvekod radous v 2.6.2007, 7:18

Jo, to bych všechno bral, kdyby se mu občas "nepovedlo". Že vybere za všech databází POI ty nejbližší. Hrad, zámek, zříceninu atd...
Když to začne fungovat, funguje to i po vypnutí. Dokonce opakovaném. Ovšem po vypnutí třeba přes noc opět tradiční "nenalezeno". Naprosto nechápu. :nastvany:
radous
 
Příspěvky: 5
Registrován: 24.5.2007, 21:02

Další

Zpět na Garmin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků