Problém s nahráním POI do navigace

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Problém s nahráním POI do navigace

Příspěvekod Martyd v 3.6.2010, 21:31

Zdravím,

mám navigaci GARMIN nuvi 660. Už tady cca 2 roky bez problémů stahuji POI a vždycky mi šly bez problémů převézt do navigace až do dneška. Mám v navigaci volné místo cca 300MB, zahájím přenos POI do navigace a cca po 3min. se objeví hláška "nedostatek paměti". Zkoušel jsem to převézt ještě na dalších 2PC, jestli není problém v mém počítači, ale nastala pokaždé stejná chyba. Zkoušel jsem to i umístit na paměťovou kartu, ale problém byl stejný. Můžete mi někdo poradit, v čem je problém?
Martyd
 
Příspěvky: 2
Registrován: 16.1.2008, 20:42

Re: Problém s nahráním POI do navigace

Příspěvekod vrána v 5.6.2010, 6:46

No, pokud ti nikdo neodpoví v garminovském fóru (vidím, že tam máš ten samý dotaz), tak tady asi už tuplem ne... Jirásku, konej :lol1: .
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Problém s nahráním POI do navigace

Příspěvekod Jirásek v 5.6.2010, 9:04

OT: By mne zajímalo, ty starý ptáku, co mám konat :zamysl:
Asi jsi nepostřehl, že vlákno je přesunuto do Garmina. V Užívání bylo původně nevhodně položeno, mnou bylo následně přesunuto do Garmina a ponechána (pro orientaci tazatele) informace o přesunutí - tzv. stínové vlákno. Ikonka textu se šipčičkou. Tedy žádná duplicita.
Kup si brýle havrane. :grin: :osli: :grin:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Problém s nahráním POI do navigace

Příspěvekod vrána v 5.6.2010, 12:48

Aha, tak proto ta duplicita. A to jsem se koukal na vlákno a skoro bych se vsadil, že jsem tam viděl tu původní cestu... to bude asi pozůstatek večerního setkání s kapitánem Morganem :vino: :nositka: .
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Problém s nahráním POI do navigace

Příspěvekod jan_hrusa v 24.6.2010, 22:29

ahoj,
mám navigaci Garmin Oregon 550t a snažil jsem se nahrát POI body, které se můžou hodit. Problém nastal tehdy když jsem si kontroloval kolik bodů se mi do navigace zkopírovalo. Použil jsem nově stažený Poiloader. MOžná, že dělám něco špatně, ale počet v navigaci nesouhlasí spočtem skutečných bodů. Takže se ptám. Jak mám do navigace dostat všechny body tak aby byly zobrazeny. Postup: na pc jsem vytvořil adresář POI a v něm podadresář kempy do kterého jsem uložil stažené body. Dále jsem vytvořil v adresáří POI podadresář Horská do kterého jsem uložil jiné body. Následně jsen v Poiloadru vybral adresář POI a importoval do navigace. Při kontrole kolik bodů jsem zjistil nesrovnalost. Originální počet bodů v adresáři kempy je cca 750 zatímco v navigaci jich je cca 50. V případě bodů horska počet bodů odpovídal. Ted mě napadá, zda-li nejde o problém v paměti, ale i tuto možmost jsem dříve zkoušel a po kontrole prostoru jsem zjistil min. 500MB volného prostoru.

Ptám se co dělám špatně. Další věc je upozornění na zadaný bod při přiblížení na zvolenou vzdálenost. Taky nefunguje..... trochu mě to štve, protože už si s tím hraju přes měsíc a bez výsledku

Navigaci mám chvíli a za týden odjíždíme na dovolenou kolem republiky na mtb a chtěl bych mít s sebou funkční body atd.

Díky za radu
Jan Hruša
Garmin Oregon 550t
jan_hrusa
 
Příspěvky: 8
Registrován: 9.1.2010, 22:58
Bydliště: Bakov nad Jizerou

Re: Problém s nahráním POI do navigace

Příspěvekod freewall v 25.6.2010, 8:55

Já mám takový dojem, že navigace ti ukazuje jen těch 50 bodů v určitém radiusu kolem místa kde stojíš, protože si můžeš zvolit i třeba u jakého města chceš vidět ty body a tam asi uvidíš zase 50. Prostě si myslím, že jsou v navigaci všechny, akorát se všechny nezobrazují najednou. Zkus třeba vyhledat nějaký ten bod, který je dost daleko (nebo který nevidíš mezi těmi 50) - zadej "hláskovat", pokud víš jak se jmenuje a víš, že by tam měl být a uvidíš - myslím si, že ti to najde.

Co se týče upozorňování. To je potřeba při přesunu POI Loaderem. Čili nezvolit volbu "expresní" (nebo "automatickou" nebo se to jmenuje) hned v prvních krocích po spuštění POILoaderu, ale zvolit "ruční" nastavení a pak si můžeš ručně zadat buď vzdálenost při které ti to upozorní při přiblížení na tu zvolenou vzdálenost nebo při překročení určité rychlosti
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Problém s nahráním POI do navigace

Příspěvekod mr.mates v 25.6.2010, 11:54

Myslím, že freewall má pravdu. Zkus jeho postup na vyhledání toho bodu. Jinak kolik ti jich POIloader nakopíroval do navigace ti vypíše na konci přenosu. Počet POI je omezen jenom kapacitou navigace. Ovšem z vlastní zkušenosti vím, že čas na vyhledávání POI je úměrný počtu nahraných POI. Jinými slovy, pokud tam budeš mít třeba 200.000 POI, pak budeš čekat dlouho na výsledek vyhledání. Pak je to občas na prášky.
mr.mates
 
Příspěvky: 49
Registrován: 3.6.2009, 15:36

Re: Problém s nahráním POI do navigace

Příspěvekod jan_hrusa v 25.6.2010, 12:40

No to jsem si myslel taky, ale překvapilo mě, že navigace ukázala bod vzdálený i cca 200km vzdušnou čarou. No každopádně děkuji za rady a postřehy. Zítra se pokusím o nahrání nových bodů a poté dám vědět jak to dopadlo. Ohledně použití potřebuji jen vědět kde se nacházejí kempy. Prostě pokud budu vědět o kempech v okolí tak budu maximálně spokojený a o to mi přesně jde....

Ohledně nastavení výškoměru s proměnou výškou nebo konstatní výšku pro kalibraci. Jaklý je rozdíl při výpočtu a z čeho vychází jeho výpočet...nevíte?

Díky za info
H.
Jan Hruša
Garmin Oregon 550t
jan_hrusa
 
Příspěvky: 8
Registrován: 9.1.2010, 22:58
Bydliště: Bakov nad Jizerou

Re: Problém s nahráním POI do navigace

Příspěvekod freewall v 25.6.2010, 13:09

...proměnná... konstantní.... to jsem úplně mimo mísu :(
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Problém s nahráním POI do navigace

Příspěvekod machrs v 18.7.2010, 19:49

Múže někdo poradit kde najdu cestu k Poiloadru

měl jsem vše v PC včetně záloh Garmin Nuwi a instalací map ale PC odešel :pulka:

:zed: :KO:
ted se snažím na novém pc vše dohledat a na pátrání po ceste k programu už nemám hlavně nevím kde jsem ho před 2 lety stahl
dekuji za info
machrs
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18.7.2010, 19:25

Re: Problém s nahráním POI do navigace

Příspěvekod Jirásek v 18.7.2010, 20:43

TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Problém s nahráním POI do navigace

Příspěvekod machrs v 20.7.2010, 13:11

:jupi: mooooc děkuji za odkaz
tak ted se mohu porat dále nuwi 255w se bude divit snat přežije aktualizaci :palce: :lol1:
machrs
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18.7.2010, 19:25

Re: Problém s nahráním POI do navigace

Příspěvekod Mikuláš13 v 22.1.2013, 14:40

Poradí někdo
mám navigaci GARMIN Montána 600 a nejde mi v PoiLoaderu vygenerovat poi soubor z GPX ze CZ-wififree a CZ-klastery. :zed: Jinak vše jde. Hlásí to že soubor GPX je neplatný.? Není to těmi dlouhými texty a fotkami.? :(
Díky
Mikuláš13
 
Příspěvky: 1
Registrován: 22.1.2013, 14:18

Re: Problém s nahráním POI do navigace

Příspěvekod freewall v 25.1.2013, 14:36

Pravděpodobně budou chyby v záznamech bodů - např. pokud u webových stránek chybí "http" a je rovnou "www" tak to Poiloader nevezme, stejně pokud je chyba v souřadnicích. Koukal jsem, že třeba wifiny mají některé "https", tak je otázka, zda třeba tohle není ono. Kontaktuj správce kategorií ať to prověří. Znamená to vyexportovat do txt. nebo .csv a zkontrolovat záznamy
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Problém s nahráním POI do navigace

Příspěvekod jiriik v 25.4.2013, 14:39

U některých kategorií (Nakupy_SVOP a Nakupy_Eso) jsem narazil na nevalidnost generovaných GPX souborů způsobenou znakem ampersand v poli description bodů. Nejsem si jist zda neupravit jen konkrétní záznamy, ale při exportu do KML se provádí konverze na entity, tak by asi mohla být přidána i do GPX exportu. Děkuji za případnou úpravu.
jiriik
 
Příspěvky: 3
Registrován: 17.6.2009, 12:01

Další

Zpět na Garmin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron