Garmin Nuvi 255W dotazy

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Garmin Nuvi 255W dotazy

Příspěvekod Motorkářka007 v 12.8.2011, 22:03

Zdravím, mám Nuvi 255W. Mám potíže s nahráním map do GPS. Když chci nahrát mapu do přístroje přes USB kabel tak mi to hlásí v Mapsource že se mi tam všechny mapy nevejdou a tedy můžu poslat jenom část. Chci se zeptat když nechci ukládat mapy na SD kartu co můžu z vnitřní paměti přístroje přes USB kabel smazat? V samotném přístroji mám uloženou mapu CN Europe NT 2010.10. Ráda bych ji dala pryč ale ve složce tu mapu nemůžu nikde najít. Nechci smazat něco bez čeho by přístroj nefungoval. Dále mám ještě dotaz odemkla jsem si mapy přiznám se nelegal.cestou mapy. Problém je ale v tom že po odeslání map států Německa a Česká republika na SD kartu mi po zapnutí GPSka hlásí že jsou mapy zamčené. Jak můžou být zamčené když jsem je odemkla? Bohužel tedy v přístroji nejsou. Pouze tam je ta mapa CN Europe NT 2010.10 kterou bych ráda smazala vyměnila za novější. Za případnou pomoc děkuji a zdravím.
Motorkářka007
 
Příspěvky: 5
Registrován: 13.9.2010, 18:22

Re: Garmin Nuvi 255W dotazy

Příspěvekod Chip.cz v 12.8.2011, 23:58

Mapy bývají v těchto souborech: gmapsupp.img a gmapprom.img. Pozor! Než se tyto soubory odstraní udělat zálohu paměti GPS do PC i s těmito mapami pro jistotu. Neodpojovat a nainstalovat novou mapu v mapsource odemklou.
...odemkla jsem si mapy přiznám se nelegal.cestou mapy. Jak můžou být zamčené když jsem je odemkla?
Bez komentáře. Pozor na to laborování, mohlo by to skončit velice špatně.
Bohužel tedy v přístroji nejsou. Pouze tam je ta mapa CN Europe NT 2010.10 kterou bych ráda smazala vyměnila za novější. Za případnou pomoc děkuji a zdravím.
Nezbývá než udělat vsěchno oficiálně. Tzn. koupit mapu, nebo aktualizaci a tím legalizovat.
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
„Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné: aby slušní lidé nedělali nic.“ Edmund Burke.
Uživatelský avatar
Chip.cz
 
Příspěvky: 143
Registrován: 31.12.2007, 12:17
Bydliště: Veselí nad Moravou


Zpět na Garmin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků