Klasická verze
Obecně vše o službě TMC v ČR.
Odeslat odpověď

Re: Vysílání TMC v ČR

18.7.2008, 11:47

Kontakt je přes Global assistance,nebo zelený anděl....

Re: Vysílání TMC v ČR

22.7.2008, 8:42

Tak jsem jel dneska poprvé se svým TT 930 ze Suchdola do práce na P9 a TMC mi hlásilo kolonu v Korunovační na 2 minuty... Uvidíme, co to bude dělat dál :zamysl:

Re: Vysílání TMC v ČR

22.7.2008, 13:12

http://mobil.idnes.cz/cesti-ridici-budo ... vigace_hro

Že by ---------HALELUUUUUUUUUUJAAAAAAAAA :jupi:

Re: Vysílání TMC v ČR

22.7.2008, 13:26

Pokud ale je chyba v systému, a posílají se informace o změru události obráceně, ani nejleší informace budou k ničemu.

Re: Vysílání TMC v ČR

22.10.2008, 21:16

Velice zajímaví informace se objevila v článkuM. Lutonského na Navigovat.cz.
Cituji: Protože v současné době v ČR existují dva celoplošní provozovatelé služby RDS-TMC, je důležité, jakou frekvenci na své autonavigaci naladíte. Na kmitočtech Českého rozhlasu 1 Radiožurnál stále vysílá Teleasist s Global Asistance. Na frekvenci Českého rozhlasu 3 Vltavě potom najdete data nově rozvíjeného systémů JSDI.

Trochu překvapivé a nepochopitelné :mad2:

Re: Vysílání TMC v ČR

22.10.2008, 21:51

Jirásek píše:Trochu překvapivé a nepochopitelné :mad2:

Ale bytostně a ryze České ... pravá ruka neví co dělá levá :chlamani: :chlamani: :chlamani:

Re: Vysílání TMC v ČR

23.10.2008, 8:49

vzhledem k tomu, že oba zdroje jsou však k praktickému nepoužití, je to stejně jedno :zamysl:

Re: Vysílání TMC v ČR

23.10.2008, 11:39

Přesně, tak, na cestě z HK do Znojma a zpět přes Brno do HK mi to jednu dobu hlásilo hromadu uzavírek, na cestě nebyla ani jedna. A tam kde skutečně byla tak tam to nic nehlásilo. Tak sem to vypnul a nepoužívám to. Naopak to ještě člověka víc obtěžuje.

Re: Vysílání TMC v ČR

23.10.2008, 11:57

Souhlasím s Matrixem.Vypnuto!!!

Re: Vysílání TMC v ČR

23.10.2008, 12:25

Tak tady http://navigovat.mobilmania.cz/Clanky/Ar.asp?ARI=114043&CHID=1&EXPS=&EXPA= jsem si teďka přečetl, že ještě tak do konce roku možná jakž takž, ale příští rok to můžeme zřejmě vyhodit z okna :(

Re: Vysílání TMC v ČR

24.10.2008, 22:46

ja jsem včera rozchodil TMC na svém IGO 8 a ukazalo mi to kolem Hradce Králové nějakou uzavírku a prý to zavřené není!!! Tak nevím teda. Skutečné omezení je zde http://www.mapy.cz/#x=136129472@y=13635 ... _136374560 . ale IGO mi ukazovalo zavřenou silnici od toho bodu v useku 10 km smerem na Prahu, což je nesmysl.

NAvic navi někdy přes to chtěla jet a jindy ne, ale to je muj problém.

sice 3x hura že mi to funguje, ale takovou tragedii sem nečekal.

Re: Vysílání TMC v ČR

30.10.2008, 12:17

Kolem Hradce a v Hradci je pár omezení, nikoliv uzavírek a to je možná někdy největší problém u RDS-TMC, že hlásí omezení jako uzavírku.

Re: Vysílání TMC v ČR

21.11.2008, 20:47

Tak dneska cesta z Prahy na Olomoucko, po Praze to OK ukazuje zacpy tam kde jsou. Na D1 to hlasi nejaky bouracky, jelikoz se jelo pomalu tak behem cesty odklizene a TMC to taky hlasi v poradku. Jediny nekde pred Prostejovem spadl kamion do prikopu a vyprostovali ho takze zacpa asi 4km zdrzeni cca 30min a TMC nehlasi nic bohuzel kolona se objevila za zatackou do kopce akorat po projeti vyjezdu, takze to nebylo videt a kamion byl spadlej presne pred dalsim najezdem, za celou dobu v kolone mi to neukazalo, ze tam neco je. A jelikoz kolona uz byla 4km dlouha kdyz jsem do ni dojel tak predpokladam, ze se to tam taky nejakou dobu pred myma 30min v zacpe stalo.

na prd :pistol: :pistol:

PS:nevim jestli zvysili tema akcema co delaji signal nebo je to tim, ze jsem na nejnovejsim Navcoru, ale mel jsem po celou cestu zelenou ani jednou to neloadovalo. za stara jsem byl rad kdyz jsem chytnul signal na zacatku pak kolem Brna a pak pred Prahou

Re: Vysílání TMC v ČR

21.11.2008, 21:02

A co takhle kolonu nahlasit ? Když to nikdo neudělá, tak se o tom neví.
Nevidel jsi to nejspíš proto, že se to nenačetlo, možná jsi měl blbou stanici. Když člověk stojí, má chvilku čas se podívat po mapě a případně přeladit. Jak už se psalo, tak zelená s novým Navcore svítí i když signál zrovna není a trvá to celkem dlouho. Viz jiné diskuse.

Re: Vysílání TMC v ČR

21.11.2008, 21:29

jo tak to jsem zapomnel dodat, asi po 5min cekani byla Zelena vlna na Radiozurnalu, kde byla nahlasena, ale TMC nic..

to s tou svitici zelenou ikdyz neni signal jsem nevedel :cry:
Odeslat odpověď