v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Obecně vše o službě TMC v ČR.

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod Tonny v 20.3.2012, 22:32

Jirásek píše: které (čí) data přes RDS/TMC přijímáš? JSDI tuto informaci má, Globalassistance nemá.

TO JE TO, CO NEVÍM...
bylo popisováno mnohokrát, ale moje ONE XL s navcore 8,010 neumí zobrazit aktuálně přijímaný kmitočet, neumí nastavit kterého poskytovatele chci přijímat a při ručním ladění se při ztrátě signálu přeladí "neznámo" kam.

Proto se mi při jízdě po D2 v oblasti Hustopečí během cca 3. km /u tanku - místní ví, kde přesně směrem ke sjezdu Hustopeče/ někdy i 3x mění zobrazení dopravních událostí, podle toho kam se RDS TMC přijímač aktuálně naladí
/možnosti: Radiožurnál z Pálavy, z Babiho lomu nebo z Kojálu, to samé i Vltava, navíc ještě do toho může zasahovat Hády z Brna coby místní vykrývač - takže vo se přijímá v mém případěš neví nikdo/.
Standardně mám naladěnu ručním laděním Vltavu z Babího lomu/

Údajně novější navi tohle umí... nemám ověřeno.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod suap v 20.3.2012, 22:40

Abych pravdu řek, nevím kterou stanici mi to chytá. Mám nastavené automatické ladění. Jezdím trasu Lysá n/L - MB každý den. Poradíte frekvenci co bych tedy měl v téhle oblasti naladit? Díky
TomTom GO 1005T
suap
 
Příspěvky: 106
Registrován: 29.3.2006, 17:34
Bydliště: Ml.Boleslav

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod suap v 20.3.2012, 23:15

Jestli jsem dobře pochopil, mám asi naladit ČRo-3 Vltava Praha 105 MHz/0,5kW, nebo asi lépe Liberec 103,9 MHz/20kW. Ještě dotaz. Když budu mít ručně naladěný vysílač a vyjedu z dosahu, přeladí se GO 1005T na jiný vysílač se stejným pořadem, nebo si naladí nějaký jiný, nebo zůstane bez signálu?
TomTom GO 1005T
suap
 
Příspěvky: 106
Registrován: 29.3.2006, 17:34
Bydliště: Ml.Boleslav

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod Tonny v 20.3.2012, 23:36

Když budu mít ručně naladěný vysílač a vyjedu z dosahu, přeladí se GO 1005T na jiný vysílač se stejným pořadem, nebo si naladí nějaký jiný, nebo zůstane bez signálu?
To je to, co nevím.
Ale pokud je nějaký signál, naladí se.
Kdysi jsem se na to ptal na Helplince TomTomu, je to tu někde napsáno - údajně se při jakémkoli nastavení /ruční volba, nejsilnější signál, ČR/ při ztrátě signálu začne pásmo přelaďovat od kmitočtu 86 MHz směrem nahoru až na 108 MHz, a naladí se na první nalezený signál /bavíme se o signálu RDS TMC, ne o signálu, ,který přijímá autorádio/.
Na cílený dotaz, zda to platí pro mou ONE XL mi bylo odpovězeno, že ano.
jestli to platí i pro novější a vyšší typy, nevím. A mám pocit, že to ví jen ti, kterým novější navcore dokáže zobrazit přijímaný kmitočet.
Vždy je lépe ,naladit silnější vysílač, protože 0,5 kW je docela malý vykrývač, který zpravidla za druhým horizontem ztrácí sílu signálu velmi výrazně. Velmi zjednodušeně se dá říct, že tam, kde se samočinně přeladí autorádio je RDS TMC už dávno někde jinde /myšleno co do přijímaného kmitočtu/ - viz níže Hustopeče, autorádio signál drží, RDS TMC se přelaďuje.
Viz i http://www.navigovat.cz, kde je k tomuto dost obsáhlá debata, jen teď nevím, jestli je to ve vlákně "proč je v čr rds k ničemu" nebo někde jinde.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod suap v 20.3.2012, 23:52

Díky za info, zkusím ten Liberec a uvidím co ukáže praxe.
TomTom GO 1005T
suap
 
Příspěvky: 106
Registrován: 29.3.2006, 17:34
Bydliště: Ml.Boleslav

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod suap v 21.3.2012, 17:14

Tak jsem to dnes prověřil a ČR-3 Vltava z Liberce chytnu, ale o exitu 27 ani ťuk. Pražskou Vltavu v MB nechytím. Takže služba RDS-TMC v našich končinách opět "boduje" :KO:
TomTom GO 1005T
suap
 
Příspěvky: 106
Registrován: 29.3.2006, 17:34
Bydliště: Ml.Boleslav

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod vrána v 11.4.2012, 3:15

Nic si z toho nedělej, mně to zase celý velikonoční víkend ukazovalo v Táboře zavřenou část E55 mezi kruhákem na křížení obchvatu a I/19 a odbočkou na Ml. Vožici - a to ještě jen ve směru na Č. Budějovice :-). Samozřejmě že se tam nic nekope a silnice byla volná.
Zato je tam ale uzavírka celého jízdního pásu na obchvatu města (na budoucí součásti D3). Ovšem směrem na Prahu. Jezdí se druhým jízdním pásem, který je dočasně obousměrný. Tahle uzavírka, ač bude jistě minimálně do léta, v TMC chybí (sice tam není objížďka, jezdí se v protisměru, ale aspoň ten znak "práce na silnici" a vyznačení opravovaného úseku (mimochodem více, jak 2km) by tam být měly.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod Tonny v 11.4.2012, 9:00

Ahoj,
No, podle mého názoru je JSDI opravdu ÚŘAD v nejvíce byrokratickém smyslu, jak to jen lze vyjádřit.

Jejich stránky, rozuměj http://www.dopravniinfo.cz/ jsou i při 60 mega internetu téměř nedostupné, mapa se načítá desítky vteřin. Poté v osmi z deseti případů píše, že služba není dostupná.

Psal jsem přes jejich webové rozhraní několikrát, že chci upozornit na to nebo to - bohužel, reakce nulová.
Jako dopravní zpravodaj se nechytám, v e-mailu, kterou potvrzoval mou registarci na http://www.dopravniinfo.cz/ je psáno, že potvrzovací e-mail dopravního zpravodaje bude následovat -nic.

Takže JSDI jsem naprosto zavrhnul, ta ORGANIZACE je tunel na peníze a nechápu logiku jejich operátorů - Uzavírka silnice I. třídy I/55, která ovlivní dopravu v širokém okolí, webové portály /mapy, amapy, web TOMTOM/ uzavírku znají, jen ten, kdo by ji měl znát jako první - tedy http://www.dopravniinfo.cz/ ji nezná...

Tímto pozdravuji koordinátora pana ing. Zváru
- nic ve zlém, ale zprávy Vašeho Úřadu, jsou vážený pane, hodně neúplné, hodně NEPOUŽITELNÉ a nechápu, že se orgán, který váš Úřad zřídil nezajímá o to, že NEJSTE SCHOPNI ANI NA SVÉM WEBU indikovat uzavírku silnice I. třídy.

Vidím za ta léta, co se zde RDS TMC probírá jen spousty slibů, vyvozených peněz a v poslední době - nebojím se to tak nazvat - i AROGANTNÍHO PŘÍSTUPU
/co jiného je stav. když Úřad neodpoví na e-mail odeslaný z rozhraní oficiálních stránek Úřadu/ - nebo mlčení se stává vaším systémovým nástrojem???

Citace:

"Hlavním cílem realizace projektu JSDI je informační podpora procesů pro:
zajištění průjezdnosti a sjízdnosti sítě pozemních komunikací v maximu času a maximu rozsahu území České republiky,
zvýšení bezpečnosti a plynulosti provozu prostřednictvím vytvoření spolehlivého, funkčního, efektivního, bezpečného a k životnímu prostředí šetrného systému v silniční dopravě."

"JSDI je průběžným výsledkem společného úsilí řady orgánů, organizací a institucí a dalších subjektů a osob, např. MDČR, MVČR, ŘSD ČR, Policie ČR a dalších."

Zdroj:
http://www.dopravniinfo.cz/jsdi

To "úsilí" JSDI nějak nedokážu ocenit...
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod eidz v 12.4.2012, 7:08

V minulosti se to řešilo defenestrací. Dneska se tomu říká malá domů. Proč dělat novou kauzu s topnými oleji. Stačí něco menšího, naprosto legálního. Zaplatíme pěkný prachy ICT dodavatelům (naši kamarádi), zaplatíme prachy za provoz, něco kápne nám.
Je šance kontroly? NENÍ.
Kdo to bude dělat - bílý kůň, hlavně tomu nesmí rozumět. Moc by se ptal.

Ve svém okolí mám taky dlouhodobé stavby, uzavírky musel nějaký příslušný úřad schválit, ale proč tyto informace zavádět do JSDI?
Zajímavé je, že Google Mapy neberou prachy z našeho státního rozpočtu a funguje hustota dopravy na 1. Asi to funguje proto, že nejsou placeni z našich daní.

Fuj, to jsem se zase nas*al.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod Gumídek v 12.4.2012, 18:42

Napíšu jen : ANO !!!!
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod Tonny v 12.4.2012, 23:06

Pan Zvára už nepracuje jako koordinátor,

dnes vyměněno několik e-mailu s JSDI,
budu informovat zítra odpoledne,
přišel jsem z odpo a jdu hned na ranní, tak až zítra

Jak se zdá, komunikace s JSDI snad bude fungovat
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod freewall v 13.4.2012, 8:34

Obdivuji tvůj "tah na branku" :D
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod Tonny v 13.4.2012, 17:55

Tak se asi v JSDI něco pohlo kladným směrem.

Aktuálně komunikuji e-mailem s panem - viz zkopírovaný podpis:
Ctirad Weissmann, vedoucí Národního dopravního informačního centra, Ředitelství silnic a dálnic ČR, Slovenská 1142/7 Ostrava, tel: 596 663 578, 602 589 861, ctirad.weissmann@rsd.cz

Tento pán mi odpověděl na mé dotazy, na mou poznámku k ing. Zvárovi uvedl, že jako koordinátor už nepracuje.
Cítím znatelný posun v komunikaci v kladném smyslu, doporučuji těm, kdo mají zájem na správné funkci RDS TMC na tento e-mail oznamovat veškerá chybná zobrazení.

Aktuálně stále probíráme, proč se mi na velikonoční pondělí nezobrazila uzavírka na I/55 Kunovice - Uh. OSTROH a proč je ta to uzavírka na www.dopravniinfo.cz zobrazena jen při detailním pohledu na Zlínský kraj.

Ať si mne klidně zařadí coby "notorického stěžovatele" - ale každou chybu RDS TMC tam budu hlásit a budu žádat odpověď. Tento úřad žije i z mých daní a chci vědět, proč tak významnou uzavírku neumí RDS TMC v navi zobrazit.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod Scorpio_cz v 13.4.2012, 18:00

OT : :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palce: :palce: :palce: :palce: :palce:
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod ClonyXXL v 13.6.2012, 11:18

A léta plynou, vážení .............. :zamysl:
Ale za to - po čem h....o, v tom jsme vždycky PRVNÍ !!!!!!!!!!!!! :jupi:
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
 
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 13:07

PředchozíDalší

Zpět na Obecně o TMC v ČR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron