Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..
Odeslat odpověď

radary v protisměru

19.1.2007, 9:37

Jsem tu nováček a podotýkám že amatér a prostý uživatel TT. Vaše stránky jsou super a užitečné, ale mám blbý dotaz. Radary se ohlašují i když jsou v protisměru. Dáse to nějak změnit?

19.1.2007, 9:42

Obávám se že ne.

Protisměr

19.1.2007, 13:59

Myslím, že se to tu už i někde diskutovalo. Za sebe mohu jen říct, že bych to neměnil a to ani soukromě. U stacionarních radrů je většinou krabice tak že záleží jen jak tam naštelujou kameru a u mobilních jeden nikdy neví zda se zelený panaček (vlastně oni jsou už šediví) s laserovým ukazovátkem neotočí a nebude ukazovat jinam :o) než minule.

Takže i kdyby to nějak šlo ja sem proti .o)

22.1.2007, 12:39

Problém nastává v případě, když stacionár, který může měřit oba směry upozorňuje jen jedním směrem i když je umístěn uprostřed komunikace. Stačí umístit ikony na obě strany a je to OK. (vlastní zkušenost) Na první pohled je to zřejmé a hlavně funkční. Je praktičtější, aby raději upozorňoval častěji než naopak i když to není ideální :(

Radary v protisměru

29.12.2007, 23:11

Zdravím, pánové,

chci se zeptat, jestli v dané problematice není něco nového, tzn. jestli se podařilo nebo snad podaří tuto problematiku ošetřit.....považuji totiž za logické, aby navigace upozorňovala jen v měřeném směru .... pro znalce Prahy je typickým příkladem Jižní spojka, kdy na úrovni první čs OMV od Barr.mostu dochází k měření úsekovým radarem, ale ve směru k Barrandovskému mostu toto měření zcela jistě není a přesto to na mě zbytečně křičí :-P ....

Re: radary v protisměru

29.12.2007, 23:15

Ano,pokud ti to vadí,zapni si upozorňování pouze při navigování,bude tě to upozorňovat pouze v daném směru.Jiná možnost není......Je mi líto.

Re: radary v protisměru

29.12.2007, 23:19

Bývávalo dobrým zvykem, že každý měl ve svém podpise napsáno, jaký HW a SW používá. Ušetřila se spousta otázek a vysvětlování. :hmm: :-P

Pokud máš tedy TT, nebo Garmin, není se o čem bavit. Směry nelze využívat. Pokud máš třeba MIO, tak lze používat směr měření, ale musí to být zadané u jednotlivých radarů.

Re: radary v protisměru

29.12.2007, 23:28

OK, na mé registraci sotva zaschl inkoust, takže zavedené zvyky a pravidla tohoto serveru nemám v krvi :shock:

Jedná se garmin Nuvi 250, mapa Atlas 10R v.6, takže se s tím holt smířím .... žít se s tím samozřejmě dá :palce:

Díky za odpověď

Re: radary v protisměru

30.12.2007, 14:47

Super,já už se bál,že budeě jako někteří jiní uživatelé,kteří mají navigaci týden,ale jsou přesvědčení,že jim bude mimo navigování ještě vařit kafe a běhat pro poštu :pistol: ....A vždy mne příjemně překvapí,když je někdo ok.... :?:

Re: radary v protisměru

30.12.2007, 17:43

Já osobě jsem z toho taky vyvalenej, když mi cinkne radar, kde to znám a jetě hůř když je o ulici dál :silis:
Ono to není zas tak na škodu být ve střehu. :zamysl:
Omyl je v tom,že úsekové radary a to třeba na J. spojce, mohou měřit celou spojku!! Vytypují auto tak to jde.
Zjistil jsem, že jsou na sloupech i kamery a ty nejsou moc vidět, zatím nevím jak fungují, ale jiní rychlíci byly vysmahnutý a
dalo dost práce při průjezdu to zjistit

Re: radary v protisměru

30.12.2007, 20:09

Neboj,ty ostatní kamery jsou na sledování dopravy.přestupků a tak...

Re: radary v protisměru

30.12.2007, 20:14

Nerad vám kazím debatu, ale nemaj náhodou radary vlastní diskusní doupě? :blee:

Re: radary v protisměru

30.12.2007, 23:08

Tak mně tak nějak malinko OT napadlo, jestli v těch 2 autech, co v nich na Štědrý den o půlnoci u Olomouce zařvali 4 lidi a dalších 5 se těžce zranilo, měli taky navigace s POI radary... Třeba jo, ale holt tam policajti obvykle neměřej, takže je navigace nevarovala, jeli jak hovada a dopadlo to, jak to dopadlo, že :KO: ?

Re: radary v protisměru

30.12.2007, 23:18

No, to je opravdu smutná záležitost a nerad bych ji nějak znevažoval. Určitě to je hodně bolestivé.
Ale mám pocit, že i kdyby tam byl stacionár, dva mobilní a k tomu ještě úsekový, dopadlo by to stejně. Jsou prostě lidé, kteří si myslí že jezdí autíčkama na kolotoči a takové barany-barany-duc je jen švanda.
Někteří moralisté na naši databázi nadávají, že navádí lidi aby tam kde nejsou naše radary jezdili rychle. Ale tak to není. Můžu jet trochu rychleji, rychle, moc rychle a můžu hazardovat. Já to vidím tak, že nehazarduju, jedu mírně rychleji (některá omezení v přehledných úsecích jsou na hlavu padlá) a trochu si šetřím peněženku.

Re: radary v protisměru

30.12.2007, 23:39

Baharis píše:(některá omezení v přehledných úsecích jsou na hlavu padlá)

Tohle je na 200% pravda, ale, proč, do háje zelenýho, nepíšete připomínky k těmhle úsekům příslušným orgánům? Jedno z takových míst byla Přední Kopanina, je v databázi mobilních radarů 30 km/hod. To bylo přesně takové místo - rovina, bez baráků, ale nechalo se tam perfektně umístit policejní auto a měřit... Víc jak měsíc už tam těch 30 km/hod. není (a tedy i ten radar je nesmyslný), je tam 50 a 30 začíná před blbou nepřehlednou křižovatkou, kde je to opravdu třeba... Proč? Protože holt nějací kafralové napsali stížnost na obecní úřad...
Dnes má připojení na internet kdejaká Horní Dolní a ze zákona musí mít e-mailovou adresu, tak, sakra, pište, stěžujte si a nadávejte, ale na patřičných místech, sem dávejte jen kopie :blee: .
Odeslat odpověď