Kategorie Historicke_pamatky

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..

Kategorie Historicke_pamatky

Příspěvekod Tonny v 7.2.2011, 10:28

Ahoj všem
Vloni jsem po konzultaci s některými uživateli těchto stránek naťukl téma Hrady, Zámky ve smyslu, že současné kategorie obsahují spoustu "balastu" - objektů, kterém jsou vším možným, jen ne přístupnou "památkou" ve smyslu hradní nebo zámecké prohlídky.

Už vloni v červnu se objevily nějaké reakce v tematu Hrad, zámek versus restaurace, ústav sociální péče a jiné, viz např. rossini v 13 čer 2010 21:15 viewtopic.php?f=2&t=3587&start=30. Poté jsem s jedním ze správců, tuším, že to byl správce Zámků /pokud se mýlím, omluva/ komunikoval přes SZ, bohužel už je v archivu nemám - ze kterých vyplynulo, že se "nic měnit nebude" a že tedy v kategorii Zámky zůstanou i Domovy důchodců, školy, učiliště, výchovné ústavy a restaurace či hotely, ve které se některé zámky "transformovaly" /příklad, co může být zámek je zde - Tonny v 11 říj 2010 10:00 v kategorii Hrad, zámek versus restaurace, ústav sociální péče a jiné/.

Rozumím tomu a chápu, že je všeho moc a že ne vše, co je v plánu se nutně musí podařit a že rossiny nestihl tam uvedený návrh realizovat. Když se nic nedělo, založil jsem spíš jako nouzové řešení na podzim kategorii, která se jmenuje Historicke_pamatky s cílem vytvořit kategorii PŘÍSTUPNÝCH hradů a zámků, tedy přístupných ve smyslu klasické hradní či zámecké prohlídky. Přerušil jsem činnost dočasně z důvodů úpravy Albertů a pracovního vytížení, teď mám zase více času a chci pokračovat.

Předpoklady:

Kategorie by obsahovala
- pouze přístupné hrady a zámky ve smyslu prohlídky s průvodcem, vyjímečně i bez průvodce /Mělník/ ve smyslu klasické hradní nebo zámecké prohlídky

Jde cca o 110 objektů ve správě NPÚ, dále o několik soukromých zámků nebo objektů v majetku a správě obcí či měst. Celkový počet objektů odhaduji na cca 120, max 130

Neobsahovala by:
- regionální muzea /Hodonín, Kyjov , Strážnice/ - i když se jedná o budovy, které se dříve nebo stále nazývají Zámek
- školy /např. zámek Koryčany/
- výchovné ústavy /např. zámek Střílky/
- domovy důchodců /přiklad obec někde u Úsova nebo u Mělníka, přesná místa už si nepamatuji/
- věznice /např. hrad Mírov/
- různé objekty, které jsou "někde" na webu v popisu označeny jako zámek, o když jde např. o hájenku nebo penzion
- restaurace, hotely /např. zámek Čejkovice, zámek Nový Světlov/

Dotazy zní:

- je o kategorii v tomto pojetí zájem?

- má pro někoho smysl k objektu přiřazovat nejbližší Parkoviště, tak jak je doposud na těch pár příkladech provedeno, tedy včetně vzdálenosti a případných schodů nebo prudkého stoupání ?/Příklad Náchod, kde je jako P uvedeno náměstí, odkud je spousta schodů pro důchodce téměř nepřekonatelných, přitom P k zámku je 150 m od vstupní brány do mírného kopečka/.

- nebo bude pro většinu schůdnější varianta používat stávající kategorie a v poznámce značit "nepřístupný"?

Žádám o názor, děkuji.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Kategorie Historicke_pamatky

Příspěvekod freewall v 7.2.2011, 14:28

Asi bych nechal parkoviště v případech, kde je někde výrazně dál nebo někde "zašité", protože u těhle památek, tě tabule už dost s předstihem navádí různá zámecká parkoviště ap. zpravidla proto, že obce nechtějí, aby to postávalo různě po okolí, zeleni atd.
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Kategorie Historicke_pamatky

Příspěvekod vrána v 7.2.2011, 23:05

Anžto nejsem historik, ale běžný návštěvník, je pro mě POI se zámkem, který jako zámek nefunguje, vcelku na nic. Proto bych takovouto kategorii zámků coby čistě turistických objektů docela uvítal.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Kategorie Historicke_pamatky

Příspěvekod Tonny v 10.2.2011, 22:27

Děkuji za názory, kategorii naplním ve smyslu úvodního příspěvku tématu.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Kategorie Historicke_pamatky

Příspěvekod bobisek.ltm v 20.8.2012, 12:35

Tak další turistická sezóna nám bude zase pomalu končit, ale s tímto už mockrát probíraným tématem se nic neděje. Kulturu a historii mám opravdu rád a tak i mě se stalo, že mě navigace navedla k hradu, který vlastně už hradem nebyl. Až po sondování u domorodců jsme se dozvěděli, že ta rozbořená stodola v prostorách místního statku bývala něco jako hrad.
Vše se to už několikrát probíralo a některé diskuze Tonnyho nakonec sklouzly úplně někam jinam. Ale je škoda, že sekce Hrady, zámky atd. se zatím nijak nedotáhla. Čerpat se dá i z celkem solidní publikace http://www.volny.cz/kamenny-klic/, která se sice již delší dobu nevydává, ale i tak je plná užitečných informací. Člověk nemá pokaždé čas předem prostudovat jestli na jeho trase leží nějaká zajímavá historická památka. Vzhledem k nepříliš povedené kategorii Hrady a Zámky tak však po zkušenostech radši činím. Pokud tedy bude zájem, rád s naplněním databáze pomůžu. :zamysl:
Nová TomTom Via 135, Apl. 12.071.1370596.84 (0) (2092, 12.9.2013), Mapa : 'Europe' v945.6254, 1/2015
Kdyby někdo narazil na TomTom Via 135 SN : BO3212G01184, byla ukradena!
Uživatelský avatar
bobisek.ltm
 
Příspěvky: 82
Registrován: 4.8.2009, 13:27
Bydliště: Litoměřice

Re: Kategorie Historicke_pamatky

Příspěvekod vrána v 22.8.2012, 14:57

Už se v tom nějak neorientuji, ale už se tedy vůbec dohodlo, co s tou kategorií vlastně udělat? Nebo pokračovat v té nové "Historické památky"?
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Kategorie Historicke_pamatky

Příspěvekod Tonny v 22.8.2012, 18:07

Já se v tom orientuji.
Vzhledem k tomu, jak se zde vyvinula situace jsem opakovaně požádal o statut soukromá.

Tonny
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Kategorie Historicke_pamatky

Příspěvekod janinka012 v 23.8.2012, 11:50

Tak to chce dávat opravy do kat. hrady,zámky...nebo mužete zažádat o spoluspravce a pustit se dotoho...
předělat by to chtělo hradů zase tolik není tam by nemusel byt takový problem tam se postupně aktualizuji data ale zámky...to je přes 1000zaznamů a to je nadýl... já ted nemám čas ani na Nákup COOP takže snad k podzimu bude volněji
TT One 30 series
NC 9.053
Mapy DE_AT_CH_and_Eastern_Europe_880.3810
janinka012
 
Příspěvky: 164
Registrován: 22.8.2010, 21:07
Bydliště: Východní Čechy

Re: Kategorie Historicke_pamatky

Příspěvekod vrána v 25.8.2012, 4:50

No, jak to tak vidím, bude to chtít před každou návštěvou hezky zagůglit a ona se pravda obvykle rychle ukáže. Ještě že máme ten interfernet :doutnik:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Kategorie Historicke_pamatky

Příspěvekod bobisek.ltm v 26.8.2012, 9:02

Tak na téhle kategorii, která patří Tonnymu se práce obnovila. Momentálně do ní přidávám místa, která jsem fyzicky navštívil a jsou to skutečně veřejnosti přístupné historické památky, kde je možná prohlídka s průvodcem nebo i samostatně. Ovšem nevím jestli jí dokážu v brzké době uvést komplet do života sám, protože jsem přeci jen také pracující člověk. A ač si někteří myslí, že se místa dublují s kategorií hrady a zámky, tak já si to nemyslím. Každý kdo bude chtít na trase navštívit nějakou historickou památku, nemá možnost si v dané chvíli vygooglovat, jestli ten hrad nebo zámek, který je mu nabízen je skutečně reálně k prohlédnutí a byl z návštěvy relativní požitek. A pro takové lidičky je tahle kategorie určena. Aspoň to je můj názor. Ale jinak smekám před prací lidiček tady. :palec:
Nová TomTom Via 135, Apl. 12.071.1370596.84 (0) (2092, 12.9.2013), Mapa : 'Europe' v945.6254, 1/2015
Kdyby někdo narazil na TomTom Via 135 SN : BO3212G01184, byla ukradena!
Uživatelský avatar
bobisek.ltm
 
Příspěvky: 82
Registrován: 4.8.2009, 13:27
Bydliště: Litoměřice

Re: Kategorie Historicke_pamatky

Příspěvekod Tonny v 26.8.2012, 9:33

O tomto se zde bavíme už více jak dva a půl roku.

Celý problém není v naplnění původních kategorií Hrady nebo zámky, ale ve stanovení koncepce, stylu, říct, co pro účely http://www.poi.cz zámek je a co není.

...

Ano, dal jsem Bobovi plný přístup, a jakmile se prostřídáme v práci v dovolených /aktuálně jsem hodně zaneprázdněn/ připojím se v září k plnění kategorie Historické památky ve smyslu dříve uvedeného.

Cílem je připravit tuto kategorii na příští turistickou sezonu a jakmile bude smysluplně naplněna, nabídnu ji ke zveřejnění.

Bude obsahovat navštívitelné objekty ve smyslu historické památky, kde je možná prohlídka s průvodcem /vyjímečně u zřícenin bez průvodce/ a kde jde o jasné rozlišení od původní kategorie zámky, obsahující více než 90 procent nenavšívitelného balastu.

Tonny
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Kategorie Historicke_pamatky

Příspěvekod vrána v 29.8.2012, 22:25

Hurá. Hlavně klid a nohy v teple. Chtělo by to zase udělat nějaký výjezdní víkednový sraz. Je fakt, že se tam dost věcí dohodlo, dost názorů vyjasnilo, byli jsme jednou vykázáni z hotelu (tvrdíme, že to bylo kvůli Jiráskovu chrápání, ač on to jistě bude popírat :chlamani: ) a vůbec byla sranda. Akorát dát do dohromady, aby většina mohla, je problém. Začne to obvykle už tím místem srazu... :mrk:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Kategorie Historicke_pamatky

Příspěvekod Tonny v 7.11.2012, 9:52

Dobrý den všem.
Dostal jsem několik dotazů, jestli budu dál pokračovat v oddělení a separování navštívitelných hradů a zámků.
Odpověď zni bohužel NE, nebudu.
Pokud někoho z vás zajímají důvody, stačí si přečíst vlákno viewtopic.php?f=1&t=4372&start=45 a např. viewtopic.php?f=3&t=4578, také hodně výživné a poučné....

Přeji vám všem pěkné chvíle na serveru http://www.poi.cz.
Tonny

P.S. Prosím Jiráska o zamknutí, děkuji
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán


Zpět na Užívání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků