Poi Kaufland

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..

Poi Kaufland

Příspěvekod jork v 3.2.2009, 7:01

Hledám kde se nachází chyby.Z Poi jsem si stáhnul obchody "Kaufland",následně převedl přes Poloader do navigace.Konkrétně jsem se chtěl dostat do "Kauflandu Praha 8 Voctářova". V navigaci po zadání slova Kaufland bylo nalezeno hodně adres s obchodem "Kaufland" ale výše zmiňovaná adresa nikoliv. Skusil jsem ještě v navigaci hledat přes obchody,taky bez výsledně.Dal jsem tedy procházení mapy,našel jsem adresu výše zmiňovaného místa a zde v mapě byla zobrazena Ikona obchodu "Kaufland".Tak nevim kde je chyba,navigovat se k místu nejde a mapa je přitom vpořádku.
Může mi někdo poradit,nebo učinit ten samí pokus v navigaci a následně mi podat zprávu
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
Uživatelský avatar
jork
 
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 3:12

Re: Poi Kaufland

Příspěvekod Gumídek v 3.2.2009, 8:14

Zkusil jsem to s TomTomem, ale PoiLoader není potřeba, tak jen tak. Pokud ti to pomůže, bez Loaderu to naviguje na bod normálně...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Poi Kaufland

Příspěvekod jork v 3.2.2009, 10:04

Gumajz píše:Zkusil jsem to s TomTomem, ale PoiLoader není potřeba, tak jen tak. Pokud ti to pomůže, bez Loaderu to naviguje na bod normálně...

A jak to dostanu do navigace bez použití "Poiloaderu"?
Měl jsem za to že všechny stažené Pio body do PC se musejí do navigace instalovat pomocí Poaloaderu.
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
Uživatelský avatar
jork
 
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 3:12

Re: Poi Kaufland

Příspěvekod magic-sun v 3.2.2009, 10:32

tak mě to funguje dobře. zadal sem navigovat na bod zájmu - ve městě - kaufland a objevil se seznam všech kauflandů v praze....možná je chyba v tom že zmíněný kaufland mezi svými poi body nemáš nebo nemáš aktuální poi body. a body se do navigace pouze nakopírují.
TomTom Go720 app:8.320, 8.300
Mapa: Western_and_Central_Europe 8.15.2003, Central_and_Eastern_Europe 8.15.2003,
TomTom Home 2.5.2.60
magic-sun
 
Příspěvky: 36
Registrován: 1.8.2007, 16:34
Bydliště: Rakovník

Re: Poi Kaufland

Příspěvekod jork v 3.2.2009, 10:43

magic-sun píše:tak mě to funguje dobře. zadal sem navigovat na bod zájmu - ve městě - kaufland a objevil se seznam všech kauflandů v praze....možná je chyba v tom že zmíněný kaufland mezi svými poi body nemáš nebo nemáš aktuální poi body. a body se do navigace pouze nakopírují.


A to zjistím jak? Teť jsem stáhnul znova Poi bod (jen ten Kaufland) v Pc Garmin\Poi je vidět evidentně že soubor CZ-Nakup_Kaufland, tam je a z dnešním datumem, a v navigaci se neprojeví.Tak jak to napravit?

Ať dělám co dělám, (možná blbě).ale Kaufland - Voctářová se mi v seznamu navigace nezobrazí, všechny ostatní tam jsou a tenhle né.
Už jsem data v Pc \Poi (kaufland) vymazal i s ikonou,natáh jsm je z těchto stránek znova a zase bez uspěchu,vím na tom svět nestojí ale zajímala by mne ta chyba,jak se člověk potom může spolehnout na ty ostatní Poi body.

PoiLoader v. 242
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
Uživatelský avatar
jork
 
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 3:12

Re: Poi Kaufland

Příspěvekod Docent v 3.2.2009, 12:23

Jak prosté, milý Watsone. Stačí porovnat onen Kaufland a Kauflandy jiné.
Kaufland, Praha 8, Voctářova.

Ostatní Kauflandy nemají čárku za slovem Kaufland.

To je to, na co neustále nadávám, kudy chodím (neschopnost některých správců dodržovat jednotná pravidla alespoň v rámci jedné jediné kategorie). Pokud byl jedinou navigací v ČR TT 6, bylo to šumafuk, jestli je tam čárka, tečka, pomlčka, POI pro TT se prostě nacpaly do jediného pole o 63 znacích. Jenže teď je těch navigací víc, většina jich má POI rozdělený na název POI a popis/komentář, a bylo nutno vymyslet, jak to pro tyto navigace udělat (v době, kdy zde bylo jen jediné pole pro POI a nebylo to rozdělené jako dnes).

Takže navigace to k 1. čárce vezme jako název, a zbytek za 1. čárkou je popis/komentář...
Ve skutečnosti se tedy tento Kaufland jmenuje opravdu jen Kaufland, kdežto např. Kaufland Domažlice, Komenského ul. se jmenuje Kaufland Domažlice...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Poi Kaufland

Příspěvekod Scorpio_cz v 3.2.2009, 13:07

Docent píše:Jak prosté, milý Watsone. Stačí porovnat onen Kaufland a Kauflandy jiné.
Kaufland, Praha 8, Voctářova.

Ostatní Kauflandy nemají čárku za slovem Kaufland.


:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: Poi Kaufland

Příspěvekod jork v 3.2.2009, 13:42

Docent píše:Jak prosté, milý Watsone. Stačí porovnat onen Kaufland a Kauflandy jiné.
Kaufland, Praha 8, Voctářova.

Ostatní Kauflandy nemají čárku za slovem Kaufland.

To je to, na co neustále nadávám, kudy chodím (neschopnost některých správců dodržovat jednotná pravidla alespoň v rámci jedné jediné kategorie). Pokud byl jedinou navigací v ČR TT 6, bylo to šumafuk, jestli je tam čárka, tečka, pomlčka, POI pro TT se prostě nacpaly do jediného pole o 63 znacích. Jenže teď je těch navigací víc, většina jich má POI rozdělený na název POI a popis/komentář, a bylo nutno vymyslet, jak to pro tyto navigace udělat (v době, kdy zde bylo jen jediné pole pro POI a nebylo to rozdělené jako dnes).

Takže navigace to k 1. čárce vezme jako název, a zbytek za 1. čárkou je popis/komentář...
Ve skutečnosti se tedy tento Kaufland jmenuje opravdu jen Kaufland, kdežto např. Kaufland Domažlice, Komenského ul. se jmenuje Kaufland Domažlice...


A mužu to já nějak napravit u sebe v navigaci,nebo to musí opravit vkladatel Poi bodu?
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
Uživatelský avatar
jork
 
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 3:12

Re: Poi Kaufland

Příspěvekod Docent v 3.2.2009, 13:57

Nemám tušení, Garmin letěl z PDAčka po 2 dnech, takže jsem jeho další výhody, kromě neskutečně pomalého překreslování, nemohl ocenit...
Obecně bych ale doporučoval zadat to jako opravu tady, ať to nemají špatně i ostatní.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Poi Kaufland

Příspěvekod jork v 3.2.2009, 14:43

Docent píše:Nemám tušení, Garmin letěl z PDAčka po 2 dnech, takže jsem jeho další výhody, kromě neskutečně pomalého překreslování, nemohl ocenit...
Obecně bych ale doporučoval zadat to jako opravu tady, ať to nemají špatně i ostatní.


Rád bych ale nevim kde a jak
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
Uživatelský avatar
jork
 
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 3:12

Re: Poi Kaufland

Příspěvekod Docent v 3.2.2009, 15:09

Máme tady na to návod...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Poi Kaufland

Příspěvekod jork v 3.2.2009, 16:16

Docent píše:Máme tady na to návod...


Děkuji
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
Uživatelský avatar
jork
 
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 3:12

Re: Poi Kaufland

Příspěvekod Baharis v 3.2.2009, 16:17

Kurňa Jorku, ty tu jsi zaregistrovaný 1,5 (slovy "jeden a půl") roku a ty jsi nepřidal či neopravil jeden jediný bod???
To mě teda dostalo... :zamysl:
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
 
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 18:46
Bydliště: Hodonín

Re: Poi Kaufland

Příspěvekod Docent v 3.2.2009, 16:27

Zato dotazů je hafo :grin: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Poi Kaufland

Příspěvekod jork v 3.2.2009, 16:51

Baharis píše:Kurňa Jorku, ty tu jsi zaregistrovaný 1,5 (slovy "jeden a půl") roku a ty jsi nepřidal či neopravil jeden jediný bod???
To mě teda dostalo... :zamysl:

Ne neopravil ani nepřidal
Neznalost a věcem kterým moc nerozumím,tak se raději do nich nepouštím.Omlouvám se za mnou položené dotazy ale kde mám pobrat informace, myslel jsem a (asi špatně) že forum je i pro rady a porady. Ano zamyslím se nad sebou a né jen nad sebou :zamysl:
Garmin Nüvi 300, CNEU 2010.3, Atlas Czech 8 NT,TOPO Czech 3 Pro
, GPS eTrex LEGEND HCx
Uživatelský avatar
jork
 
Příspěvky: 86
Registrován: 9.9.2007, 3:12

Další

Zpět na Užívání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků