vyhledávání ve sloučených

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..

vyhledávání ve sloučených

Příspěvekod beda.zhavil v 25.9.2008, 21:50

Myslím, že sem píšu poprvé (i když nějaký týden už tu hltám cenné informace) takže úvodem bych asi měl poděkovat tvůrcům, protože tenhle web mi dal kromě prima databází různejch POI i spoustu odpovědí do mejch úplnejch začátků s navigací. Díky hoši.
Teď otázka:
Stáhnu si automaticky sloučenou kategorii (např. CZ_Bankomaty, nebo CZ_Cerpaci stanice) a nahraju jí do navigace (např. do mnou používané Garmin Oregon).
Mohu pak podle nějakého klíčového znaku (slova) hledat v navigaci nejbližší bankomat nebo pumpu, když je mi jedno, jestli to bude Spořka nebo ňáká jiná banka, Shellka nebo jiná pumpa?
Myslím tím, že když napíšu třeba "benzin" našlo by to i jiný pumpy než Benzina.

A když už jsem u toho ptaní, rovnou sám sebe hodím druhou otázkou mimo téma :-) co znamenjí u Nastavení radarů pro garmin ta nastavitelná čísla v rámečku? (např. Mobil. (s) 20)
Mobilní radar jsem pochopil, vteřiny? snad taky, ale ta dvacítka?

Předem díky vědoucím za odpovědi.
beda.zhavil
 
Příspěvky: 4
Registrován: 25.8.2008, 16:41

Re: vyhledávání ve sloučených

Příspěvekod vrána v 26.9.2008, 21:47

Ahoj, i můj předpotopní SW Tomtom Navigator 5 "z roku ein-zwei" tohle umí - když zadám "navigovat na BZ", tak v kategorii mohu vyhledávat jednak podle vzdálenosti (to nabídne navigace jako default a už mi je rovnou seřadí bez ohledu na název) nebo si můžu následně naklofat nějaké slovo a ona zase seřadí podle vzdálenosti všecny záznamy, které obsahují dané slovo nebo jen daný text (někdy to nepotřebuje ani celé slovo). Takže ještě jedou to shrnu. TomTom mi v kategorii řadí záznamy vždy nejprve podle vzdálenosti od mé polohy, bez ohledu na název. Ale nabízí mi možnost řadit i podle vzdálenosti s ohledem na název.

Ovšem jak to bude mít Garmin, to netuším, ovšem pochybuji, kdyby to měl nějak jinak (i když... výrobci jsou někdy opravdu jak z Marsu).
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: vyhledávání ve sloučených

Příspěvekod beda.zhavil v 29.9.2008, 10:32

Jo dík, vyhledávat to umí, ale když naklofu třeba "cerp" tak mi to nenajde všechny nejbližší pumpy, ale jenom ty, co maj někde v názvu právě to "cerp". Můj dotaz právě směřoval na to, esli třeba kategorie pumpy nemaj někde ve svym záznamu šikovně schovaný ňáký klíčový slovo, aby to našlo všechny pumpy.
Mám totiž pocit , aspoň mně se to stává dost často :grin: , že se člověk může dostat do situace, že je mu jedno, jestli ta nejbližší pumpa patří Essu nebo Frantovi Vomáčkovi z místního JZD.
beda.zhavil
 
Příspěvky: 4
Registrován: 25.8.2008, 16:41

Re: vyhledávání ve sloučených

Příspěvekod fox50 v 29.9.2008, 12:12

Vrána to píše dobře, jenom ještě upřesnění.
U TomTomu si můžeš vybrat v jaké kategorii má hledat, takže když si stáhneš sloučené CZ_cerpaci, tak umí vyhledávat jenom v kategorii s benzínkama, bez ohledu na ostatní kategorie. Dáš hledat BZ, vybereš CZ_cerpaci a on najde nejbližší pumpu bez ohledu na značku, chceš li nějakou konkrétní zadáš začátek třeba "she" a on vypíše Shellky a seřadí je podle vzdálenosti.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Uživatelský avatar
fox50
 
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 13:29
Bydliště: Praha

Re: vyhledávání ve sloučených

Příspěvekod vrána v 29.9.2008, 22:05

Jj, jak píše liška. Neříkejte mi, že to Garmin neumí?? :-o
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: vyhledávání ve sloučených

Příspěvekod beda.zhavil v 30.9.2008, 10:09

Ten můj garmin tohle asi fakt neumí. Třeba to bude tím, že je turistickej, takže možná na rozdíl od automobilovejch nemá tyhle možnosti tak propracovaný. Snad to ňák přežiju :usmev:, člověk nemůže mít všechno.
Díky za rady.
beda.zhavil
 
Příspěvky: 4
Registrován: 25.8.2008, 16:41


Zpět na Užívání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků