Mýtné brány - opět po roce na pořadu dne

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..

Mýtné brány - opět po roce na pořadu dne

Příspěvekod magistr_kelly v 20.3.2008, 22:00

Zdravím opět po roce v této sekci. Opět jsem oživil myšlenku na to, že by se dal vytvořit POI s umístěním mýtných bran nejen na dálnicích ale i na ostatních silnicích. Bohužel nikde ještě neexistuje aktuální verze leteckých map, kde by byly mýtné brány zachyceny. Jediné, co jsem našel je umístění ve vazbě na příslušný "metr" dálnic. Pomůže mi někdo s vytvořením tohoto POI. Rád se tohoto úkolu ujmu, nicméně bych potřeboval pomoc se sehnáním příslušných podkladových údajů.
Předem všem díky. MK
Naposledy upravil magistr_kelly dne 20.4.2009, 18:20, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
magistr_kelly
 
Příspěvky: 8
Registrován: 3.6.2007, 17:11

Re: Mýtné brány

Příspěvekod Henry v 20.4.2009, 18:11

magistr_kelly píše:...
Bohužel jsem nikde nenašel na internetu "kilometrovné", podle kterého by se dala celá kategorie vytvořit (aniž bych musel všechny ty mýtné body projet, to bych pak mohl...


Jediné kilometrovné jsem viděl u nás: http://www.poi.cz/index.php?poi=mapa1&c_idkat=44
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Mýtné brány - opět po roce na pořadu dne

Příspěvekod Docent v 20.4.2009, 20:04

Sakra, Henry, dík, já už tu kategorii začal dělat... Naštěstí mám teprve nultý km na D5 :grin: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Mýtné brány - opět po roce na pořadu dne

Příspěvekod Jirásek v 20.4.2009, 20:10

Hergot, jsem blbej :mad2: , slepej nebo začínám magořit. :nositka: Henry oživil vlákno po 13 měsících!?!?!? 8-)
Kolik to bylo :cheers: Nebo to byla reakce na autorovu úpravu? Pak se hluboce omlouvám.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Mýtné brány - opět po roce na pořadu dne

Příspěvekod magistr_kelly v 20.4.2009, 20:11

Docent píše:Sakra, Henry, dík, já už tu kategorii začal dělat... Naštěstí mám teprve nultý km na D5 :grin: .


Zdarec, a odkud čerpáš informace. Okolí Brna - nejbližší okolí jsem schopen také zvládnout, ale zbytek po republice asi těžko bez papírových podkladů. Máš ji danou jako veřejnou POI, nebo jako soukromou? Když by byla veřejná, můžu postupně doplňovat (i ostatní). Co ty na to?
Uživatelský avatar
magistr_kelly
 
Příspěvky: 8
Registrován: 3.6.2007, 17:11

Re: Mýtné brány - opět po roce na pořadu dne

Příspěvekod Jirásek v 20.4.2009, 20:21

Čistě osobní dotaz - využití této kategorie trochu nechápu. Respektive dovedu pochopit pro servisní tým, ale pro běžného řidiče náklaďáku :zamysl:
To nemyslím jako rýpání, pouze to opravdu nechápu.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Mýtné brány - opět po roce na pořadu dne

Příspěvekod magistr_kelly v 20.4.2009, 20:29

Jirásek píše:Čistě osobní dotaz - využití této kategorie trochu nechápu. Respektive dovedu pochopit pro servisní tým, ale pro běžného řidiče náklaďáku :zamysl:
To nemyslím jako rýpání, pouze to opravdu nechápu.



Já jsem to chtěl použít následně jako podklad pro v budoucnu budované radary na branách, aby se dalo z čeho vycházet. Jinak už teď se objevují na branách radary a to je fakt, o kterém se nemluví a dost často se přesunují. Tak by tato POI mohla sloužit právě "ke zpomalení" před branou. :zamysl:
Uživatelský avatar
magistr_kelly
 
Příspěvky: 8
Registrován: 3.6.2007, 17:11

Re: Mýtné brány - opět po roce na pořadu dne

Příspěvekod Jirásek v 20.4.2009, 20:38

Nechci se hádat, ale ještě jsem NEVIDĚL radar na bráně, ani o tom neslyšel. Máme tu odborníky o Kapsche. Vše je zatím, dle dostupných informací, fáma. Instalaci radarů na mýtné brány (a to mýtné zdůrazňuji ), či využití mýtného systému pro měření rychlosti, brání současná legislativa. Bylo tady na toto téma již dosti diskuzí, vše bylo vždy planý poplach.
A pokud by snad došlo k celkovému využití mýtného systému pro úsekové měření rychlosti, pak jediné co by mohlo zabránit pokutě je dodržovat rychlost.
Trochu jsem zběžně hledal, jedna z diskuzí je TADY. Pokud máš OVĚŘENÉ informace o opaku, rád se nechám přesvědčit. Ale prosím, ne jeden kamarád povídal.....
Tím samozřejmě nechci bránit v tvorbě.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Mýtné brány - opět po roce na pořadu dne

Příspěvekod Docent v 20.4.2009, 20:51

To magistr_kelly: Zatím ji nemám vůbec (ale jde o tu dálniční kilometráž, ne o mýtné brány!), zkoušel jsem to jen kvůli synchronizaci mé navigace s polskými POI. Podklady jsou v PJSoft Infomapa. Jak jsme tedy zjistili, kategorie už tu je, lež kilometráž je poněkud řídká, takže ji bude nutno doplňovat.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Mýtné brány - opět po roce na pořadu dne

Příspěvekod magistr_kelly v 20.4.2009, 20:51

Jirásek píše:Nechci se hádat, ale ještě jsem NEVIDĚL radar na bráně, ani o tom neslyšel. Máme tu odborníky o Kapsche. Vše je zatím, dle dostupných informací, fáma. Instalaci radarů na mýtné brány (a to mýtné zdůrazňuji ), či využití mýtného systému pro měření rychlosti, brání současná legislativa. Bylo tady na toto téma již dosti diskuzí, vše bylo vždy planý poplach.
A pokud by snad došlo k celkovému využití mýtného systému pro úsekové měření rychlosti, pak jediné co by mohlo zabránit pokutě je dodržovat rychlost.
Tím samozřejmě nechci bránit v tvorbě.



OK, nejsem úplnej odborník na radary. Nicméně jak pojedu teď po dálnici se spolujezdem, tak zkusíme vyfotit to zařízení, které se postupně přesouvá z mýtné brány na mýtnou bránu a dám to sem, a uvidíme, co kdo k tomu napíše. Opravdu to zařízení vypadá jako radar s fotobuňkou a měří okamžitou rychlost auta (jedno bývalo u benzínky Slovnaft směrem Praha-Brno za sjezdem na Jihlavu - první benzínka) - ve většině případů je to nainstalováno na bráně nad rychlým pruhem.
Uživatelský avatar
magistr_kelly
 
Příspěvky: 8
Registrován: 3.6.2007, 17:11

Re: Mýtné brány - opět po roce na pořadu dne

Příspěvekod Docent v 20.4.2009, 20:53

magistr_kelly píše:Jinak už teď se objevují na branách radary a to je fakt, o kterém se nemluví a dost často se přesunují.

Mám dojem, že ty bazmeky, které se objevují na branách a přesunují se, nejsou radary, ale zařízení pro kontrolu palubních jednotek...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Mýtné brány - opět po roce na pořadu dne

Příspěvekod Henry v 21.4.2009, 2:29

Jirásek píše:Hergot, jsem blbej :mad2: , slepej nebo začínám magořit. :nositka: Henry oživil vlákno po 13 měsících!?!?!? 8-)
Kolik to bylo :cheers: Nebo to byla reakce na autorovu úpravu? Pak se hluboce omlouvám.


Tak toto nechápu - asi nějaká chyba v matrixu - včera jsem vůbec nebyl na poi...
Tuto větu jsem tady psal před rokem... (i ten nadpis tématu tam zůstal starý...)
Zřejmě nějaká chyba, když zakladatel klepne na "Oživit téma"...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Mýtné brány - opět po roce na pořadu dne

Příspěvekod lolak123 v 19.5.2011, 20:21

Zdravím,
Vím ze uz to tady bylo reseno ale zajima me jak to teda je s tema branama ted? meri / nemeri?
lolak123
 
Příspěvky: 1
Registrován: 19.5.2011, 20:07

Re: Mýtné brány - opět po roce na pořadu dne

Příspěvekod Jirásek v 19.5.2011, 20:29

Uživateli jsem odpověděl o chvilku dříve na SZ (dotaz ve stejném duchu) také přes SZ v tomto duchu: pokud mé znalosti nejsou chybné, tak neměří.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Mýtné brány - opět po roce na pořadu dne

Příspěvekod Gumídek v 20.5.2011, 7:09

Neměří, Jirásek má pravdu..!!!
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na Užívání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků