Stazeni vsech poi+ikonek

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..

Stazeni vsech poi+ikonek

Příspěvekod Rocky v 17.3.2008, 10:21

Ahoj, lze nejak stahnout vsechny poi s ikonkama? Vim, ze to driv fungovalo s programem poiedit.
A omlouvam se, zda-li se to tu uz resilo.
Dik
Rocky
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21.6.2007, 15:48

Re: Stazeni vsech poi+ikonek

Příspěvekod rossini v 17.3.2008, 10:31

Nelze, stahni si potřebné kategorie jednu po druhé. A než se zeptáš PROČ? :haha: ..., tak Ti odpovím, že jedním z mnoha důvodů je zátěž serveru, linky a ochrana před vybrakováním DB.
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Re: Stazeni vsech poi+ikonek

Příspěvekod Gumídek v 17.3.2008, 14:40

Jen takový dotaz....K čemu je někomu stažení VŠECH POI ???? Nechápu......Do navigace se to nevejde,začíná to na mne dělat dojem,že takto to dělají také ti,kteří v prodejnách radarů nabízí české POI v navigacích....Kde by je asi vzali ???? Hádejme,můžeme jednou...!!!!
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Stazeni vsech poi+ikonek

Příspěvekod javim v 20.3.2008, 7:23

Tak všechny bych asi taky nechtěl, ale jen vybrané by bodlo ... ale i to se dá přežít stahovat ručně.
Nejde nějak alespoň u každé kategorie zaškrtnout "ta mě zajímá" a pak podle toho filtrovat výpis? Zkoušel jsem to hledat, ale asi to tu fakt není ... dost by to pomohlo při aktualizacích POI v navigaci :)

J.
javim
 
Příspěvky: 3
Registrován: 15.9.2007, 8:54
Bydliště: Lešná (bez ZOO :)

Re: Stazeni vsech poi+ikonek

Příspěvekod rossini v 20.3.2008, 7:55

jde, ale uživatelé to "ještě nevidí". Bude zahrnuto do nové verze webu od 1.4.2008.
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Re: Stazeni vsech poi+ikonek

Příspěvekod Jenicek v 2.4.2008, 13:50

Já jsem natěšený si svých 30 oblíbených kategorií (včetně dvou mnou spravovaných) stáhnout jako .zip soubor s .ov2 a .bmp a rozbalit do mapy TomToma. Bude skutečně nějaká podobná funkce brzy dostupná? Bylo by to skvělé, jelikož PoiEdit mi již docela dlouho nefunguje a stahovat po jednom... :)
Díky.
Jenicek
 
Příspěvky: 5
Registrován: 25.4.2006, 18:33
Bydliště: Praha 5

Re: Stazeni vsech poi+ikonek

Příspěvekod Henry v 2.4.2008, 14:14

S takovou funkcí nepočítáme. Něco jiného je aplikace pro platící zákazníky - tam to bude automatické...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Stazeni vsech poi+ikonek

Příspěvekod Danny_S v 3.4.2008, 7:14

Zdravím všechny.
Rád bych se zeptal, jestli by bylo možné umístit oba soubory v ZIPu, ale tímhle klasickým - a pro některé i velmi zdlouhavým, že doggydogu ;-) - způsobem? Také by mě zajímalo, kde a jak si stáhnu obrázky k bodům.
Také bych se chtěl zeptat, kdy bude aspon pro nás registrované ta nová verze stránek, kde bychom si vybrali jen ty, co se nám líbí a použili bychom je potom. Já osobně ani nestojím o všechny; je jich až moc, systém tolik plynně ani nezvládne a navíc nějaké Night Cluby a erotické prodejny také hledat nebudu. :-)
Mějte se tu všichni moc hezky a děkuji za odpověd.
Danny_S
 
Příspěvky: 1
Registrován: 3.3.2008, 7:15
Bydliště: Praha

Re: Stazeni vsech poi+ikonek

Příspěvekod Jirásek v 3.4.2008, 8:05

Danny, zdravím tě.
A hned pro začátek mám otázku - četl jsi fórum?
1. ZIP soubory nejsou a nebudou, několikrát vysvětleno. Kategorie při stažení se vždy znovu generuje z databáze BZ. Jediné snad, co by teoreticky bylo možné, by bylo stažení celé neroztříděné databáze (včetně soukromých BZ) což je odhaduji okolo 100 000 BZ. Vcelku absolutně k ničemu. Vše ostatní by velmi zatěžovalo server.
2. Obrázky k BZ - co tím myslíš? Ikony ke kategoriím? Ty se dají stáhnout jednoduše kliknutím na ikonu. Žádné jiné obrázky nejsou.
3. Nová verze POI.CZ již jede, oblíbené kategorie si již můžeš označit (ikona hvězdičky) a pté záložka Zobrazení - zobrazit moje oblíbené.
Jen tak mimochodem, podívali jste se někdy, jak obdobné stránky fungují v zahraničí. POI.CZ je luxus.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Stazeni vsech poi+ikonek

Příspěvekod Gumídek v 3.4.2008, 16:57

Ne,nikdo si nechce ničeho všimnout,a všechno je špatně(myslím ironicky). Víš,někteří se nenaučí být tolerantní k ostatním. Já také nepoužívám spoustu kategorií,ale proč bych je haněl. Pán má asi pocit,že kategorie erotické prodejny nebo kluby jsou pro úchyláky....mě přijdou také některé body k ničemu,ale například spousta taxikářů,či smluvních autodopravců erotic cluby atd uvítala. Zákazník chce do klubu,není problém,máme adresy. S kategorií hotely,pensiony je to to samé. A jinak bych chtěl upozornit rejpaly,že CZ.POI jsou nejlépe udělané stránky v Evropě,a s obsahem je to to samé. Nikdo je nemá tak obsažné...Přesvědčil jsem se o tom se zákazníky. Takže nehanět.....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Stazeni vsech poi+ikonek

Příspěvekod Jirásek v 10.4.2008, 16:49

Trochu jsem to tu pročistil. Jirásek
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Stazeni vsech poi+ikonek

Příspěvekod voda v 10.4.2008, 17:53

Až donedávna jsem fungoval tak, že jsem měl ve svém Download Manageru svých 15 oblíbených kategorií, jednou za týden až dva dal "stáhnout znovu", čímž jsem bezbolestně, automatizovaně a bez velkého klikání dostal do svého PC aktuální POI, která mě zajímají. Pak stačilo pustit jeden BAT soubor a POI se pěkně spořádáně uploadly do GPS. Práce na pět minut, paráda. Podotýkám, že jsem toto prováděl jednou za týden, takže o enormní zátěži serveru snad netřeba mluvit.

Jaké bylo moje překvapení, když jsem si před víkendem chtěl POI zase aktualizovat a ejhle, že mám opsat kód. Chjo. To fakt zamrzí, když něco, co bez problému fungovalo, fungovat přestane. Na to, abych ručně překlikával stránky a patnáctkrát opisoval kód jen proto, abych měl týdně up-to-date POI, to mě asi nebude bavit. Tak se asi spokojím s tím, že si čas od času něco zaktualizuju ručně. Škoda.
voda
 
Příspěvky: 4
Registrován: 3.4.2007, 16:44

Re: Stazeni vsech poi+ikonek

Příspěvekod Docent v 10.4.2008, 19:25

Škoda čeho, čí :shock3: ?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Stazeni vsech poi+ikonek

Příspěvekod voda v 11.4.2008, 9:09

Škoda toho, že už nemůžu pro mě normálním a pohodlným způsobem informace poskytované na těchto stránkách. Čí? Asi moje :)
voda
 
Příspěvky: 4
Registrován: 3.4.2007, 16:44

Re: Stazeni vsech poi+ikonek

Příspěvekod pschonmann v 15.4.2008, 20:00

voda píše:Až donedávna jsem fungoval tak, že jsem měl ve svém Download Manageru svých 15 oblíbených kategorií, jednou za ....


A proč si svých patnáct kategorií neseskupíš ?
Obrázek
Uživatelský avatar
pschonmann
 
Příspěvky: 85
Registrován: 15.6.2007, 16:36

Další

Zpět na Užívání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků