Radarová hnízda

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..

Re: Radarová hnízda

Příspěvekod Jirásek v 13.9.2007, 10:50

7lk: Nejseš v trochu špatném vlákně :lol1: ? Tady se řeší podstatně jiný problém.
1. - děláš v tom bord.... :nastvany:
2. - do správné sekce o MIO/iGo http://www.poi.cz/phpbb/viewforum.php?f=12 choděj uživatelé těchto navigací a spíš ti poradí :pc:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Radarová hnízda

Příspěvekod TheMylan v 13.9.2007, 17:58

Ono není 200m jako 200m, když jsem se totiž díval na umístnění BZ tady v mapě tak to bylo mín, ale tím že ležel mimo komunikaci, tak to Tom Tom a Miroslav vzali do svích rukou a snažili se mě dovést k BZ bočníma uličkama co nejblíž a to byla velká zrada...
Ale dost plácání,že... jdeme se dát do oprav :shock:
Mio a702 TomTom 6, IGo 8 a hlava pomazaná...
Uživatelský avatar
TheMylan
 
Příspěvky: 92
Registrován: 13.6.2007, 13:15
Bydliště: Brno

Re: Radarová hnízda

Příspěvekod TheMylan v 13.9.2007, 18:00

7lk píše:Pokud si stáhnu rady z POI.CZ tak mi v MI701 nefunguje zvukové upozornění pře příjezdem k radaru. Soubory stahované z http://www.wbuilder.eu/radary.htm však fungují... jen si myslím, že tam je těch radarů o pár méně... jaké máte zkušenosti? Nebo kde dělám něco špatně? Kromě toho, že na navigaci jsem nastavení hlášky zkontroloval a je vše v pořádku.
Lada


Myslíš Mio a701 ? Mě funguje vše ok, pokud si samořejmě nejdřív nastavím vzdálenost a zvuk a upozorňování furt - ne jenom na trase!
:shock:
Mio a702 TomTom 6, IGo 8 a hlava pomazaná...
Uživatelský avatar
TheMylan
 
Příspěvky: 92
Registrován: 13.6.2007, 13:15
Bydliště: Brno

Re: Radarová hnízda

Příspěvekod TheMylan v 13.9.2007, 20:50

Tak a já už zapracoval na změnách.... Hned se mi ulevilo.... :shock:
Mio a702 TomTom 6, IGo 8 a hlava pomazaná...
Uživatelský avatar
TheMylan
 
Příspěvky: 92
Registrován: 13.6.2007, 13:15
Bydliště: Brno

Re: Radarová hnízda

Příspěvekod Baharis v 13.9.2007, 22:54

No vidíš, jak jsi šikovný :palec:
Už je máš i zautorizované :mrk:
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
 
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 18:46
Bydliště: Hodonín

Re: Radarová hnízda

Příspěvekod freewall v 14.9.2007, 20:15

Asi jsem neobjevil Ameriku, ale tadyhle na té stránce http://doprava.praha-mesto.cz/(uchedi45btjazsaox4smew55)/default.aspx?ido=8085&sh=1506399931

je seznam různých míst měření - přímo od Městské policie. Nešlo by to nějak zpracovat, využít ?


P.S. Poslal jsem jim mailik, zda by nebyli ochotni poskytnout GPS data těchto míst - uvidíme
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radarová hnízda

Příspěvekod Jirásek v 14.9.2007, 21:34

Ty souřadnice nejsou potřeba, v odkazech jsou podrobné mapy umístění i s fotkama, souřadnice se dají v případě nutnosti pro ověření dohledat. Ale pozor, mám pocit, že tam není asi všechno. Třeba na Poděbradské mezi Harfou a Průmyslovou je úsekové měření (respektive určitě tam bylo, již jsem tudy dlouho nejel) a v odkazech není. Není náhodou nějaký rozdíl také kdo spravuje tyto radary a měření Městská/státní ? Spadá všechno pod městskou policii, potažmo Magistrát? Já jenom aby nedošlo k vymazávání dat z databáze.
Ale co do toho zase kecám, jsou tady větší odborníci na radary.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Radarová hnízda

Příspěvekod Smaarty v 14.9.2007, 23:23

K té mapě odkazované výše: jak název napovídá, měla by obsahovat místa častého nasazování mobilních radarů městskou policí. Nicméně na jednom zobrazeném úseku v Holešovicích, kudy pravidelně jezdím, se objevuje státní police a tu městskou jsem tam měřit nikdy neviděl. Snad to tedy zahrnuje obě.
Na druhém PC mám obdobnou mapu ještě o pár měsíců starší, kde byly kromě mobilních míst zahrnuty i stacionární a úsekové radary. Jestli ji chcete a když si v pondělí vzpomenu, přihodím to sem.
Smaarty
 
Příspěvky: 23
Registrován: 23.7.2007, 14:39
Bydliště: Praha

Re: Radarová hnízda

Příspěvekod freewall v 15.9.2007, 7:51

No jestli jezdíš jen ve středu a v dubnu.... :mad:

Neeeeeeeeeeeeeeeee, to měl bejt for. No vždyt se tu tvoří databáze radarů, tak bychom se měli snažit, abychom tu měli všechny o kterých víme, ne ? Od doby novinek se fakt snažím jezdit tak se má, v obcích určite na 100 procent, na dálnici to občas uletí..... ale přeci jen sichr je sichr a bylo by dost blbé se s někým dohadovat, že jsem jel o 4km více než jsem měl. Tempomat v autě nemám, tak to musím hlídat nohou.


P.S. Jooooo a jinak zatím neodepsali, nejsou tak rychlí :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radarová hnízda

Příspěvekod Gumídek v 15.9.2007, 14:14

To Jirasek: nevím jak jinde,ale v Praze již dost dlouho řeší veškeré pokuty pouze MP,a to na pracovišti Korunní.Vím to,a není to proto,že bych tam byl platit pokutu.Mé informace jsou vždy ověřené,jinak bych je sem nepsal.Pokud někdy říkám něco,co nevím určitě,tak to vždy uvedu.To Docent: Jestliže vám tato diskuse vadí,nevím,proč se do ní zapojujete.K vašemu tvrzení: jestli neumíme jezdit podle předpisů. Umíme,protože kdybychom je tak často porušovali,tak bychom už asi řidičské průkazy neměli.....Napadlo vás to? Asi ne,jinak by jste to nepsal. To Smarty: Máš pravdu,a už jsem to tady říkal několikrát.Ne každé auto Policie,které někde stojí,měří.Já to poznám,a neptejte se mne,prosím,jak?Jezdím po Praze léta,znám místa,kde se měří,a také vím,kde jsou místa,kde se měří.Bohužel,zde přibývá "mobilních radarů",kde se ani stát a měřit nedá.A bohudíky,ruční radary se ještě tak často nenasazují,spíše by se to dalo napočítat na prstech jedné ruky.Omlouvám se,jestli jsem se někoho dotknul,ale občas jsou to fakz zbytečné rozhovory,které jsme zde vedli už několikrát,a k ničemu to nevede,jak vidím.Když zabloudíte zpět v odpovědích,zak zjistíte,že je to furt dokola....Přeji vám všem KRÁSNÝ VÍKEND !!!!!!!
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radarová hnízda

Příspěvekod TheMylan v 16.9.2007, 20:56

Tak téma které jsem zde začal je už dávno pryč... :( no co, hlavně jsem zjistil co jsem potřeboval a teď můžu zase tiše stahovat a opravovat BZ...
Ale ten "Docent" mě tady vopravdu dojal, škoda že jich je na silnici tolik 8)
A pane Docete z češtyni sem měl vždy za 3 bodi a tak Y a I používám podle toho. Furt lepší než být Docentem...

Panové tak zese někdy v jiné duchaplné diskuzi :shock:
Mio a702 TomTom 6, IGo 8 a hlava pomazaná...
Uživatelský avatar
TheMylan
 
Příspěvky: 92
Registrován: 13.6.2007, 13:15
Bydliště: Brno

Re: Radarová hnízda

Příspěvekod freewall v 22.9.2007, 7:47

Tadyhle jsem našel stránky, kde si lidičky svěřují poznatky o měření. Já myslím, že by z toho šlo čerpat pro vložení do mobilních radarů. Co na to správci kategoie ?

http://www.globalnet.cz/radary/
Naposledy upravil freewall dne 22.9.2007, 19:01, celkově upraveno 1
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radarová hnízda

Příspěvekod Gumídek v 22.9.2007, 16:34

Nevím jak mimo,ale pročítal jsem tam Prahu,a všechna tato místa jsou zmapovaná,a je tam.
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radarová hnízda

Příspěvekod TheMylan v 23.9.2007, 9:58

Teď něco z jiného soudku, v týdnu sem prováděl přesun Ostrava - Orlová po místní čtyřproudé komunikaci. Vyskytovali se zde dvě skupinky státních orgánů :pistol: a zneúživali na kolemjedoucí objev pana Doplera... Prostě šašci měřili v obou směrech asi 500m od sebe. Pozice jsem si uložil s několika set metrovým spožděním, že to pak dohledám podle leteckých snímků ale já vůl nevím kolik je tam povolená rychlost... :shock: Jen vím, že mě nestopli, páč se vždycky leknu a jedu projistotu 17km/h i na dálnici :)

Směr Orlová pozice 49°50'29.03"N; 18°25'51.43"E
Směr Ostrava pozice 49°50'17.92"N; 18°26'40.53"E

Třeba bude vědět nějaký domorodec...

:shock:
Mio a702 TomTom 6, IGo 8 a hlava pomazaná...
Uživatelský avatar
TheMylan
 
Příspěvky: 92
Registrován: 13.6.2007, 13:15
Bydliště: Brno

Re: Radarová hnízda

Příspěvekod rossini v 24.9.2007, 8:34

Docent píše:Tenhle mladík prý taky začínal stahováním POI s radary a dohadováním se, jestli je ta kamera o 2 sloupy více k Plzni nebo k Brnu :osli: .
Ale ta pokuta je slušná i na rakouské poměry :shock: .


Hmm, tak jednak ten zdroj (iDnes) nepovažuji absolutně za důvěryhodný, a dále nikde nečtu to co píšeš. Nevím jak v Rakousku, ale u nás měří policie v místech s pravděpodností maximalizace zisku (rovné úseky s výbornou přehledností a minimální nebezpečností). Dokud bude MP pokutovat řidiče a suplovat funkci dopraváků, dokud dopravákům bude příjezd k nehodě trvat v průměru 3hodiny, dokud Vám vykradou auto a MP bude chrápat o 3 bloky dál ve své Felicii, do Té doby se budu snažit o vyrovnání sil evidováním radarů.
Na Moravě stejně jako v ČR je "milion" nebezpečných úseků, kde ale Polici nikdo ani nezahlídne... Tam kde je ale šikovný keřík a rovný úsek, tam se to pánům vybírá.
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Užívání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron