Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..

Re: Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Příspěvekod vladas v 27.5.2008, 11:13

Tak to nevysvetlim a na to jsou tu chytrejsi ;-) ...

Priznavam, ze jsem se nedival, jestli je v KML primo rozhledna Praded, ale kdyz jsem ho dal hledat
(s diakritikou to asi ani hledat nejde), tak mi to vyplivlo nejake POI ve Vrbne pod Pradedem
a podobne "hlouposti", jenom rozhledna nikde a ze by ji mezi rozhledny opravdu nezaradili ? ;-) ...
vladas
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31.1.2006, 13:57

Re: Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Příspěvekod vladas v 3.6.2008, 12:20

Uz prosim existuje nejake reseni, jak nejlepe stahnout rovnou bez diakritiky, anebo nejaky sikovny konvertor, ktery mi "nenakopne" alespon textove KML ? Dekuju ...
vladas
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31.1.2006, 13:57

Re: Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Příspěvekod vladas v 4.6.2008, 7:45

Mno tak jsem alespon ty KML nacetl v notepadu jako UTF8, ulozil jako ANSI
a pak takovou (dost nesikovnou utilitou, ktere jsem musel rucne vytvaret vystupni soubor a soubory prejmenovavat) diakritiku odstranil, ale chtelo by to neco, co to odstrani z toho UTF8 primo a pokud mozno i z binarnich POI ;-( ...
vladas
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31.1.2006, 13:57

Re: Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Příspěvekod Docent v 4.6.2008, 9:19

Ty prostě nevezmeš na vědomí, že když to v rozhlednách nenajde nic, ani s diakritikou, ani bez, zatímco v jiných kategoriích to hledá v pohodě, tak to asi tou diakritikou nebude, co?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Příspěvekod vladas v 4.6.2008, 10:15

Proc to tedy nenajde treba prehradu "Flaje", ktera v KML je ?
Ted jsem zkusil odstranit diakritiku a je divne, ze treba "V okoli kurzoru" to ty Flaje najde, ale kdyz dam hledat a to treba i uplne ve vsech kategoriich, tak nenajde take, tak tomu nerozumim ;-(

I presto ale diakritika dela vsude akorat tak bordel, navic jak mam sloucenou kategorii "Turistika",
tak diakritika nekde je a nekde ne a jsem rad, ze jsem se ji konecne zbavil,
i kdyz bohuzel dost zdlouhavym "rucnim postupem", pokud ji potrebuju odstranovat z vice souboru.
(jako ze ano)

Zkousel jsem ted googlit, nasel nekolik utilit na odstranovani diakritiky,
ale zadna si bohuzel s tim UTF8 z KML neporadila primo :-(
Nemate na to prosim neco ? Dekuju...
vladas
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31.1.2006, 13:57

Re: Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Příspěvekod Docent v 4.6.2008, 10:23

Jo tak to jo, diakritika dělá všude bordel... Jenže pro mne je naopak rozdíl, jestli mám v navigaci "Třešť" nebo "Trest", takže já si tam tu diakritiku naopak doplňuju :usmev: .

Mej se :palce: !
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Příspěvekod kyklop v 4.6.2008, 10:38

TAk napis Henrymu, at ti to za nejakou uplatu, treba jen tobe posila primo z webu bez diakritiky - treba za petistovku ti naprgramuje vyjimku, ne? A nemusis to resit dalsimi programy.
kyklop
 
Příspěvky: 11
Registrován: 29.5.2007, 14:40

Re: Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Příspěvekod Docent v 28.7.2008, 13:01

vladas píše:Priznavam, ze jsem se nedival, jestli je v KML primo rozhledna Praded, ale kdyz jsem ho dal hledat
(s diakritikou to asi ani hledat nejde), tak mi to vyplivlo nejake POI ve Vrbne pod Pradedem
a podobne "hlouposti", jenom rozhledna nikde a ze by ji mezi rozhledny opravdu nezaradili ? ;-) ...

Ještě mne tak napadlo - ten Praděd má být v POI Cz-Rozhledny odsud nebo v interních POI v navigaci? Protože jestli je odsud, tak to na diakritiku nesvedeš ani omylem, protože je tam "Praded v Jesenikach, celorocne 9-18" :nositka: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Stazeni KML rovnou bez diakritiky ?

Příspěvekod vladas v 28.7.2008, 13:26

Mam ted Pradedu urcite nekolik, protoze jsem si sloucil vlastni CZ-Turistika, kde mam rozhledny, hrady, zamky, prehrady,muzea, mlyny atd., takze to ted z hlavy konkretne bohuzel nevim :-(.
Divne je mi, ze iGO8 ale nenajde treba ani tu prehradu Flaje, kdyz dam hledat ve vsech POI i s tou odstranenou diakritikou (jen hledani v me samotne te turistice ted take nevim, ale tusim, ze to tam nenajde take a i kdyz to neni urcite ani 20km od meho bydliste a tedy GPS anebo kurzoru).
Jedine jestli to neni tim, ze je tech POI zkratka moc a uz se na ne pri tom hledani "nedostane rada".

Nekdy mne ted docela mrzi, ze se z nazvu POI neda vzdy i rovnou poznat, o co se konkretne jedna :-(.
Abych byl "chytrejsi" (ono mi to uz asi stejne nepomuze ;-)...) jsem si udelal do skinu, ze se mi za jizdy autem zobrazuji v iGO8 1 az 10 nejblizsich POI v okoli (podle toho, jak moc mi "nevadi zakryta mapa" a proto je samozrejme zobrazuju radeji bez ikony ...).
Jenze nekdy je cely nazev POI treba jen "Most" (pravdepodobne v turistickych znamkach a pod.) a pak opravdu nevim, co to konkretne znamena, kdyz se mi tam zobrazi jen slovo "Most" a naopak to jen "prekazi nejakemu neco rikajicimu nazvu" ;-(.
Nektere POI jsou pak take samozrejme vicekrat (z internich POI a jeste nekolikrat z tech mych), takze se zaozrejme nekdy i zobrazuje treba nekolikrat stejne muzeum, ale jen pod ruznymi nazvy - skoda, ze to se ale asi vyresit neda, protoze se tezko da poznat, jesli na stejnych (anebo skoro stejnych) souradnicich je opravdu jen jeden POI anebo nekolik ruznych POI.
To ze to ale neco nenajde, i kdyz jsem si jisty, ze to tam opravdu mam, je pro mne ale samozrejme momentalne dulezitejsi ...
vladas
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31.1.2006, 13:57

Předchozí

Zpět na Užívání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků