Klasická verze
Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..
Odeslat odpověď

Zpomalení webu POI

15.1.2008, 10:25

Od včerejška se mi strašně zpomalil web POI(http://www.poi.cz).Než se načte základní stránka-cca půl minuty,než se přihlásím-cca 20 vteřin,než se dostanu na fóra-půl minuty, atd atd...Všechny ostatní weby mám ok. Jsem připojen přes WiFi,společnost CZnet,rychlost 512,používám IE7(Mozillu jsem nikdy nepoužíval). Pozorujete někdo něco takového také ? Jak kdyby byl web přetížen....Nebo je to jen u mne ? Napadá vás,v tom případě,kde může být chyba ?

Re: Zpomalení webu POI

15.1.2008, 10:38

Jsem tu několikrát denně a nezaznamenal jsem žádné zpomalení...

Re: Zpomalení webu POI

15.1.2008, 12:35

Gumajzi, u mne také OK.

Re: Zpomalení webu POI

15.1.2008, 12:47

Mně to taky jede normálně... Nevymáčkl sis tlačítko "TURBO" na čelní straně PC :grin: ?

Re: Zpomalení webu POI

15.1.2008, 13:00

Tlačítko Turbo má ještě na něco vliv ???
Mně to taky jede v rámci možností normálně, občas se mi ale také stává, že se to načítá delší dobu a to přikládám tomu, že někdo něco dělá na správě webu (stává se to občas i na jiných stránkách

Re: Zpomalení webu POI

15.1.2008, 15:32

MilanSu píše:Tlačítko Turbo má ještě na něco vliv ???

No já mám spíš dojem, že už se na PC pěknou řádku let nedává, ale co já vím, na čem Gumajz pracuje :palce: ?

Re: Zpomalení webu POI

15.1.2008, 17:52

Na správě se v poslední době (letos) nedělalo nic. To vím jistě - Rossini není přítomen a já prostě a jednoduše nestíhám vůbec nic natož poi.cz.
Zpomalení dělá na 99% slučování kategorií v momentě, kdy někteří "jedinci" se snaží stáhnout všech několik set tisíc bodů najednou a protože jsou zde jisté restrikce, tak to stahují podle možností na několikrát a tím zaberou paměť serveru, kterou aby to vůbec jelo máme dočasně navýšenou, jenže vlastník serveru za to chce další tisícovku měsíčně navíc :( :( :(
To je hlavní důvod, proč slučování na úrovní serveru bude zřejmě po zavedení "prémiového placeného účtu" pro neplatící uživatele zakázáno (slučovat kategorie si mohou všichni rychle doma v POIEditu) stejně jako bylo dneska díky několika jedincům/robotům zakázáno slučovat pro neregistrované uživatele.

Otázka je kdy placený účet bude v provozu, Rossini chce po mě, ať udělám ještě jednu funkci pro uživatele a já prostě nestíhám :nastvany: - takže se to odkládá a odkládá...

Re: Zpomalení webu POI

15.1.2008, 23:36

Divné je,že ať jsem u kohokoliv,tak těm to jde ok.Ale doma u mne ne.S internetem jsem nic nedělal,a dělá to cca dva dny.Jsem z toho na šišku.S počítačem jsem nic nedělal,nastavení neměnil,ach jo.Henry,já si klidně budu měsíčně nějaký poplatek platit,aby to vše běhalo ok,pokud je to zaviněno někým,kdo slučuje a stahuje ve velkém,ačkoliv nechápu proč.Teď jsem u kamaráda ze zoufalství.Protože jsem věděl,že tu mám od vás zprávy.Díky moc,uvidíme,jestli se to vyřeší....

Re: Zpomalení webu POI

16.1.2008, 7:42

Přikoupil jsem na server RAM, tak to doufám pomůže. Faktem je to, že vliv na rychlost zná podrobně Henry, já jen dodám, že 1x za "určitý časový úsek" dojde k vyčerpání "prostředků" na serveru a je nutný náš zásah. Postupně se snažíme tyto BUGy eliminovat. Na "normálním" hostingu bychom při této zátěži už byli nedostupní, ale my jedeme - jen ty prachy :hmm:

Re: Zpomalení webu POI

16.1.2008, 8:46

Nejde,aby jste do toho cpali vlastní peníze.Dejte někdo návrh,kolik se bude platit,a já za sebe říkám,že jdu do toho.Jestliže se tím vyřeší problémy,ať už s hostingem,rychlostí,funkčností,ale hlavně dostupností,tak se pojďte dohodnout.Je nás tu tolik.Vždyť v té chvíli to dělá fakt pár korun.Vždyť utrácíme víc,a za daleko větší hovadiny,tak proč ne konečně za něco užitečného...

Re: Zpomalení webu POI

16.1.2008, 15:24

Docela dobře to je vyřešené s Premium účtem na Rapidshare. Kdo si zaplatí, může stahovat podle libosti (i když je tam taky určitý limit) a kdo si nezaplatí, musí si počkat na odpočet a pak asi tak hodinku a půl mezi jednotlivými staženími. Tím by se vyřešil základní princip, přístupnosti všem.
Ovšem druhá věc je administrativa s tím spojená. To by tím musel zabývat na stálo jeden člověk. I když, takové Predplacenky + Rapidshare musí fungovat automaticky a jde to docela svižně. Prodlužoval jsem si účet o Vánoční svátky ve večerních hodinách a za 20 minut to bylo. Pochybuji, že v tu dobu někdo na druhé straně bušil do klávesnice. :-P

Re: Zpomalení webu POI

16.1.2008, 17:03

vilik píše:a pak asi tak hodinku a půl mezi jednotlivými staženími.

Ee, záleží na tom, jak velký soubor stahuješ. Takže ta pauza je od pár sekund do 99 minut...

Re: Zpomalení webu POI

16.1.2008, 19:55

For ROSSINI : Od 19hod do 19:40 mi POI nešlo vůbec. Před tím nevím,nebyl jsem u compu. Psalo mi to,že IE není schopen zobrazit tuto webovou stránku. Všechny ostatní strány běželi OK. V 19:49 se to najednou rozeběhlo úplně normálně. Co jste s tím provedli?

Re: Zpomalení webu POI

16.1.2008, 19:59

Přidávám se, stejný poznatek, cca od 18,30. Ale mám čas (někdy) , počkám si :P

Re: Zpomalení webu POI

16.1.2008, 20:04

Mně nevadí,že by to občas nešlo,ale já měl ten problém,že mi to šlo hůř a hůř a pak vůbec....A já měl jinak vše OK....
Odeslat odpověď