Klasická verze
Funkce TMC v navigacích TomTom.
Odeslat odpověď

GNS Y - anténí adaptér

31.3.2009, 22:31

http://www.pocketnavigation.de/article/view_684__gns-y-antennenadapter-fuuml;r-tomtom-navigationssysteme/2.4.61.html

Obrázek
Naposledy upravil ManasTom dne 1.4.2009, 21:57, celkově upraveno 1

Re: GNS Y - anténí adaptér

31.3.2009, 22:41

Jak Ti to mohlo rušit rádio?
Dal jsi tam ten kondenzátor?

Měl jsi vše dobře spojené/stíněné ?

Re: GNS Y - anténí adaptér

31.3.2009, 23:02

Měl jsem to všechno stíněné, kondenzátor jsem tam měl. Nevím proč to rušilo. Jestli to není tím že mám poslední verzi tmc tam už je zesilovač. Hold mam teď kabel na palubovce a na předním skle. Akorát to tam hyzdi. Radši bych zabudoval.

Re: GNS Y - anténí adaptér

1.4.2009, 8:23

Jaký zesilovač :shock3: . To "vajíčko" není zesilovač, ale celý příjímač. A i kdyby pro zvýšení citlivosti "přesunuli" další zesilovač (nelogické, vstupní zesilovač mohu navhnout s různým zesílením), dosti těžko ny mohl ručit příjem radia.
K tomu rušení - neprohodil jsi náhodou u příjímače RDS/TMC zem a živou? Případně, máš opravdu stínění přizemněno a ve směru rádio - anténa řádně popropojováno.
Ten odkaz je zajímavý. Prozkoumáním TĚCHTO stránek jsem to vypadá, že to je příslušenství k jejich zařízení. Prostě vyrobili něco, co tu bastlíme již více jak rok.
Těch 50 Euro :zamysl: , při zbastlení svépomocí cca 100,-Kč :palce:

Re: GNS Y - anténí adaptér

1.4.2009, 15:04

Tak jsem to ofotil mám verzi 4V00.013. U toho je anténa, kousek je stíněna asi 30cm a pak vedl normálně kus drátu. Tak jsem to napojil na ni. Možná, že bych to měl dat na desku zezadu kablíkem stíněným.

Obrázek
Obrázek

Re: GNS Y - anténí adaptér

1.4.2009, 16:11

Nemá cenu to tady znova vysvětlovat a popisovat. TADY je vše potřebné.

Re: GNS Y - anténí adaptér

1.4.2009, 16:37

Já už jsem to měl dříve hotové podle toho plánku. Tak jsem udělal jednu věc co vede drát na anténu on totiž taky je stíněný originální z vajíčka dal jsem ho přič a naletoval 50 Ohm tenký. Na to samé místo kde byla anténa. A vše funguje jak má. Zmizelo rušení v radiu. V pátek jedu delší trasu tak odzkouším :jupi:
Odeslat odpověď