Klasická verze
Vše o navigaci od společnosti PLANstudio
Odeslat odpověď

Po pár minutách spadne

8.4.2007, 17:32

Mám verzi 2.9.0 beta6 a pokaždé po pár minutách mi spadne, ať je jen tak spuštěná nebo naviguje.
Je to na HTC TyTn WM6.

Re: Po pár minutách spadne

9.4.2007, 10:23

A teď jsem ještě zjistil, že když dám naplánovat trasu a nejsem spojený s GPSkou, tak tu trasu nevypočítá.

Re: Po pár minutách spadne

9.4.2007, 10:41

No, co já vím, tak býti spojený s GPSkou je jedna ze základních podmínek pro výpočet trasy. Jak má "chudák" navigace vědět, jak Ti naplánovat cestu, když z cesty (z místa A do B) zná pouze to místo B?

Re: Po pár minutách spadne

9.4.2007, 20:32

Naplánovat trasu (zřejmě je myšleno navigovat na) lze pouze s platným signálem GPS. Pokud si chci dopředu plánovat trasu v klidu v křesle v obýváku, je třeba používat Pokročilé plánování z A do B (start a cíl).
Já osobně to dělam tak, když dopředu vím kam pojedu, tak si v klidu večer udělám pokročilé plánování, hodím si GPSku na balkon, pockam az se chyti signal a pak normalne vse ukoncim a vypnu. Rano uz mam trasu pripravenou, takze akorat chvili pockam na chyceni signalu (vetsinou staci nez dojdu k autu, protoze jsem naposled mel pustenou GPSku vecer) a pak uz jenom ficim s Mirovo radama :D

Re: Po pár minutách spadne

10.4.2007, 13:04

Nene chlapci, vypadá to, že má Pepino34 pravdu. U předchozích verzí SmartMaps fungovalo vyhledávání jedné ze tří možných variant cesty (v aktuální verzi již ze 4 variant) i bez zapnuté GPS. Mám pár dnů nainstalovanou finální verzi 2.9.1 a po upozornění Pepina34 jsem poprvé otestoval vyhledání cesty a skutečně to padá, resp. po zadání vyhledání vyskočí chybová hláška a ať dám Retry nebo Cancel, program se kompletně ukončí. V předchozích verzích si člověk zadal vyhledání a výledek si mohl simulovat, nyní to prostě kompletně spadne. Chybová hláška naskočí bez zapnuté GPS i se zapnutou.
Dalším testováním jsem zjistil, že vyhledání a padání programu se týká jen uložených bodů, ostatní vyhledávání dle rejstříků či pozice GPS jsou funkční a bez ukončení programu…

Obrázek

Jinak ta poslední verze SM běží, používám jí trvale při každé jízdě pro zobrazení radarů a jako základní hlídač rychlostních limitů. Jen to vyhledání přestalo skutečně fungovat. No nic, budem informovat PLANstudio :shock: .

Re: Po pár minutách spadne

10.4.2007, 16:55

No vidim, ze muj prispevek byl trochu out, nevsiml jsem si, ze se mluvi o SM

Re: Po pár minutách spadne

10.4.2007, 17:27

Několik eMailů s p. Žemlíkem z PLANstudia a problém je vyřešen. Zakopanej pes byl asi ve verzi navigačních dat, která byla starší než ta nejaktuálnější dostupná v samoobsluze na pdamapy.cz, tzn. kdo má obdobný problém, nainstalujte nejnovější navigační data (Volby>O aplikaci…), dnes jsou dostupná s datem 27.3.2007.
Odeslat odpověď