Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod vrána v 10.3.2012, 8:29

Třeba se někdy dočkáme a TT bude umět i čísla popisná...

Jinak Mílo - :palec: :palec: 8-)
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod mila-p v 10.3.2012, 10:08

Díky za podnět, máte pravdu - vyřešil jsem to následovně: ..."nebo pouze to, které je známo" :mrk: Opravená verze je k dispozici na stejném místě.
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
mila-p
 
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 23:05
Bydliště: Praha 8

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod freewall v 10.3.2012, 11:57

Tebe je tu škoda, ty bys mohl dělat editora někde v Ottově naučném slovníku :D...... táta vždycky říkal, když nevíš jaké "i" v sirup, tak napiš šťáva :D
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod mila-p v 10.3.2012, 18:19

Nepřeháněj, ještě si budu o sobě myslet :chlamani: Díky
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
mila-p
 
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 23:05
Bydliště: Praha 8

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod Peggííí v 11.4.2012, 12:28

Zdravím!
Pokouším se tvořit kategorii Ethanol_E85_cerpaci_stanice, tedy POI čerpaček s bietanolem, Henry mi do ní nahrál data ze souboru kml, postupně záznamy upravuji a kontroluji, zatím je zkontrolováno 25 čerpaček ze sta. Rád bych měl jistotu, že nedělám zbytečnou práci: myslíte, že je možné už v tomhle stadiu požádat o zveřejnění nebo ještě lépe o váš komentář? Zkontrolované stanice jsou označené zaškrtávátkem - ty nezaškrtnuté se doufám nezveřejní dokud je nezkontroluji (u některých si nejsem jist, jestli vůbec budu schopen údaje ověřit)?
Díky!
MIO C710, iGO Primo 2.4, BE-ON-ROAD
Peggííí
 
Příspěvky: 10
Registrován: 3.4.2012, 12:59

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod Jirásek v 11.4.2012, 13:12

Ne, zveřejní se všechny. Zaškrtávátko je pouze kontrola, že BZ byl ověřen na místě.
Samozřejmě můžeš požádat o zveřejnění pro kontrolu porotců a případné diskuze o úpravách.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod Peggííí v 12.4.2012, 7:28

OK, díky, zkusím tedy požádat o publikaci.
Přemýšlím co s těmi ČS, které se mi nijak nepodaří ověřit. Jaké jsou zvyklosti? Smazat? Zdroje, ze kterých jsem čerpal jsou poměrně staré a ne úplně spolehlivé... Mám to už nějakou dobu ve své navigaci - ještě se mi nestalo, že by čerpací stanice neexistovala, ale stalo se mi, že byla o několik set metrů jinde :(. Určitě budou i takové, které prodej E85 zrušily.
MIO C710, iGO Primo 2.4, BE-ON-ROAD
Peggííí
 
Příspěvky: 10
Registrován: 3.4.2012, 12:59

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod knifak v 15.9.2013, 19:15

Zdravim,

mam k dispozicii poi vsetkych bankomatov Tatrabanky na Slovensku (priamo z webu TB). Asi pred tyzdnom som kontaktoval spravcu kategorie SK-Bankomaty_Tartrabanka - "oneho" no doposial sa mi neozval a kedze jeho posledna aktivita bola asi pred pol rokom, asi sa mi tak skoro neozve. Bola by skoda keby som si ju nechal iba pre seba a rad by som ju pridal na poi.cz, no bez spoluprace so spravcom to nedokazem pridat. Viete mi poradit ako dalej postupovat aby som ho mohol importovat do kategorie?
knifak
 
Příspěvky: 2
Registrován: 15.5.2009, 22:09

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod Gumídek v 15.9.2013, 19:45

Máš ode mne SZ.
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod knifak v 26.11.2013, 9:42

Neplanujete zmenit sposob hromadneho importovania POI do uz vytvorenych kategorii? Niekto vytvori kategoriu, prida tam 3-4 POI a nasledne pride clovek, ktory ma k dispozicii kompletnu databazu tejto kategorie (100 - 500 POI), ale nedokaze ju importovat kedze spravca kategorie je neaktivny a hromadny import dokaze urobit iba on a hlavny admin ktory je vytazeny. :zamysl:
knifak
 
Příspěvky: 2
Registrován: 15.5.2009, 22:09

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod rossini v 26.11.2013, 18:29

Toto je jedna z věcí, u které váhám, jestli to v nové verzi umožnit nebo né. Jde o to, že existuje pár podobných serverů (ve světě), které taktéž disponují POI a kde lze body jednoduše stáhnout -> ostatně jako u nás. Co mě ale jde proti srsti, je čisté stažení z jednoho serveru a umístění na druhý (v jakémkoliv pořadí). Z kvantitativního hlediska se nemůžeme těmto serverům zpravidla rovnat, byť patříme mezi ty větší. Z kvalitativního hlediska jsme ale světovou špičkou. 12.12 bude nová verze poi.cz, na které ve dne v noci makám. Chci do budoucna udržet vysokou kvalitu POI a tím mám na mysli, že u jednotlivých kategorií evidujeme další a další META informace, jako je telefon, adresa, popř. otevírací doba. Nechci prozrazovat více, ale vrátím se k tvému dotazu. Pokud máš zájem o některou z kategorií, máš data (pominu teď zdroj) a chtěl bys nám pomoci, uvitáme jakéhokoliv správce kategorie, který se o tuto kategorii bude se vší péčí starat. Neznamená to jen čistý upload k nám na server. Znamená to, že data bude nutné učesat, doplnit odpovídající META informace popř. upravit formát údajů, kterými nyní disponuješ. Pokud máš o toto zájem, pošli mi SZ...
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod pcword v 1.8.2014, 16:45

Dobrý den
Mám dotaz chci stahovat POI body do TOMTOM ,sice to jde, ale nevím proč názvy POI bodou jsou ztahované bez CZ tedy špatně zobrazují háčky a čárky!!!
Po stražení mají tento formát EU-TelefonnĂ­ budky.ov2 to samé je u EU-TelefonnĂ­ budky.bmp
Poradí někdo kde je problém?
pcword
 
Příspěvky: 82
Registrován: 15.6.2007, 19:36

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod Gumídek v 1.8.2014, 17:05

Jak typické. A že by jsi nám prozradil to sladké tajemství, jako je např. typ TomToma, do kterého to stahuješ......Já mám totiž také TomToma, a mám názvy v pohodě. A další uzivatelé také..Máš správně nastavené stahování bodů v uživatelském nastavení tohoto webu ?? Píšu z mobilu....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod pcword v 1.8.2014, 17:17

Některé body zájmu jsou v pohodě! ,ale většina mě zobrazuje špatně......je tedy možné poradit kde mám co nastavit, abych mohl stahovat správně?
pcword
 
Příspěvky: 82
Registrován: 15.6.2007, 19:36

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod Gumídek v 1.8.2014, 20:51

Moment. Jednotlivé body, nebo kategorie ?? Jestli jsou to kategorie. Jedna kategorie ok, a druhá ne, tak je to vina serveru...Já píšu Henrymu, ať se na to podívá....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

PředchozíDalší

Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron