Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod Jirásek v 15.8.2007, 21:01

Abych snížil množství špatně zadaných nových bodů zájmů či jejich oprav, připravil jsem pro nové uživatele http://www.poi.cz návod (formár PDF).
Ke stažení ZDE v zip nebo ZDE nezabalené PDF.
Pevně doufám, že poslouží dobré věci.

P.S. Při změnách hostingu se někde vytratil Baharisův návod na radary http://poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=1&t=518.

EDIT 11.10.2008: Časem došlo na POI.CZ k úpravám, proto jsem návod upravil k dnešním zvyklostem.
EDIT 11.1.2009: Vše se vyvíjí, i tento web. Od dnešního dne platí nový systém zveřejňování soukromých kategorií. Více ZDE.

Edit 10.3.2012: Míla-p byl tak laskav a vytvořil nový návod
Přílohy
navod_novy_BZ.pdf
(2.38 MiB) 4502 krát
Naposledy upravil Jirásek dne 18.8.2007, 18:31, celkově upraveno 1
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích

Příspěvekod Baharis v 15.8.2007, 21:28

jj. Jen jsem to tak zběžně proběhl, nekontroloval, ale vyhrál jsi si s tím. :potlesk:
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
 
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 18:46
Bydliště: Hodonín

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích

Příspěvekod Jirásek v 15.8.2007, 21:49

Baharisi díky.
Nicméně formát tvojich stěžejních kategorií (ty úhly a pod) je pro mne nepopsatelný :oops: . To musí udělat případně někdo se skušenostma s IGem. Ale domnívám se, že základ je použitelný i pro kategorie radarů.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod freewall v 22.8.2007, 16:01

Spachal jsem kategorii prodejen Jysk - je hotova, takze vsechny jejich prodejny v republice. Ke stazeni bude jakmile ji administratori zverejni :)
Osobne do nich obcas rad kouknu, pripomina mi to trochu Ikeu, ikdyz samozrejme v mensim meritku a trosku jine kvalite
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod freewall v 24.8.2007, 21:55

Tvorim kategorii "Pamatne stromy", protoze si myslim, ze to mohou byt dobre typy na vylety - samozrejme, ze tam nebudou vsechny - jednak jich je, co jsem nekde cetl, nekolik desitek tisic, jednak nelze najit u vsech GPS udaje, takze pokud mate nejaky tenhle pamatny strom u vas a neuvidite jej v kategorii - dejte vedet :)

Az mi Henry pomuze najit vhodnou ikonu a pokud uznaji admini, ze by se to mohlo zverejnit, tak se do toho muzete pustit.
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod freewall v 30.8.2007, 8:44

Az najdete duplicitu v "Pamatnych stromech" (a jako ze tam bude) a nejakou nepresnost dejte mi vedet. Zacal jsem to tvorit podle Wikipedie, protoze jsem nikde nenasel nejaky prehled, pak jsem ale kontaktoval clovicky, kteri tyhle veci mapuji a ti mi poskytli seznam skoro 3000 tehle pamatnych stromu a ja nemam silu takovehle mnozstvi zpetne kontrolovat.

Dekuji ;)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod freewall v 3.9.2007, 13:25

Prosim vas kdo jste nekdo z okoli Stare Lyse - tam by mela byt na navsi tisicileta lipa !!!. Data z Wikipedie mi ale prenesou nekam na pole. Nemuzete to nekdo overit a urcit polohu ? Zatim ten zaznam v kategorii nechavam, ale pokud se to nepodari urcit presne, tak ho vymazu, preci tam nebudeme mit hausnumera. Ale bylo by to skoda, protoze 1000 let se kazdy den nedozijeme :grin:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod freewall v 11.9.2007, 12:53

Ted jsem si psal s jednim clovickem z Agentury ochrany prirody, ktery byl tak laskavy a poskytl cast databaze pamatnych stromu a upozornil me, ze nektere zaznamy jsou v podstate hodne mimo, protoze vznikaly jeste v dobe, kdy v GPS byla umyslna chyba.
Proto, kdyz budete mit chut, cas a naladu a najdete tam nejaky stom z vaseho okoli, mrknete na nej, jestli to "sedi". Pokud ne a budete vedet presne polohu, tak abyste mi pomohli jej opravit, pokud nebudete vedet polohu, tak holt ten zaznam smazu, protoze mit tu nesmysly by byl take nesmysl

Dik za pomoc 8-)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod Docent v 11.9.2007, 21:55

Tak tohle bude u mne třeba problém, já rozeznám sotva borovici od chmelu :mrgreen: . Navíc příslušní orgánové, kteří stromy v relálu označují, to dělají pozoruhodným způsobem, totiž že tam zhusta naperou dvoustovku hřebík s tabulkou "Strom chráněný státem", aniž by se člověk dozvěděl, co to je vůbec za strom, natož proč je chráněný...

Takže jsem objevil památný strom v jižních Čechách mezi Mažicemi a Zálší, identifikoval ho jako listnáč, kámoš prohlásil, že je to osika, jenže ty tam máš jilm, asi 500 m od té mé polohy... Taky by to teoreticky mohl být ten topol, co ho máš napsaný jako u Mažic, ale nakreslený v Hartmanicích :cry: . Takže pokud tady někdo potvrdí, že je topol zaměnitelný s osikou, opravím ty souřadnice :lol: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod freewall v 12.9.2007, 6:57

:D :D :D :D , to jsme na tom stejně, babyku jsem doteď znal nebo si pamatoval ze školy, že je s trvdým "y", ale že existuje třeba něco jeko "Břek" a podobné věci je pro mě do teď španělská vesnice.

Myslel jsem případy, kdy víš přímo o tom, že tenhe je u vás veden jako památný strom a pokud je tady v POI, tak se mrknout, zda je spravně, nebo naopak, když ho najdu tady, že je u vás na zahradě a ty tam kromě špatně vzrostlého trávníku máš akorát švestky se šárkou :haha: , tak ho opravit tam kam patří. když víš, že je u vás na návsi :D :haha: :D

Ja myslím, že většina bude O.K., ale některé jsou prostě mimo díky chybě, jak jsem už psal, taky to dělali jenom lidi, tak někde se mohli trochu upsat....ale postupem doby se to snad dá trochu dohromady - to nebude zejtra. Možná, že dostanu od těchto človíků opravenou, bovou databázi.... uvidíme

THX 8-)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod Docent v 12.9.2007, 20:57

Tak osiku prý si botanici - začátečníci opravdu mohou splést s topolem, takže jsem opravil polohu :lol: . Akorát mne mate ta nepřesnost GPS - 2,93 km se mně zdá opravdu trochu dost... :zamysl: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod freewall v 17.9.2007, 16:17

Když jsem začínal někomu vkládat první bod (ani jsem si tu slávu nepoznamenal), tak jsem postupoval, tak jak mi někdo poradil a jako cvičená opička dál. Jde mi o nak ">", kdy mi bylo vysvětleno, že je to nutné dát před číslo telefonu, protože "tromtomáci" pak mohou rovnou "točit" to číslo. O.K., ale domnívám se, že uvedený znak navozuje jakýsi odklep a pak jsou ta písmenka na nové řádce, trošku jiným písmem - prostě vypadá to úplně jinak - hezčejš :D, aspoň tedy na mé mašince.

Na prvním obrázku vidíte, bez toho znaku, sice účel to plní, ale vypadá to...... nooooo nic moc


Na druhém vidite to s tím číslem telefonu no a na posledním vidíte originál bod Garminovej

Moje otázka zní, zna to TomTom, ev. jiným mašinkám nebude dělat bordel v zobrazeni, když budu po nějakém nadpisu, používat ten znak, abych se dostal do těch dalsích řádek

P.S. Teď jsem si všiml, že ty obrázky to seřadilo obráceně, tak na ně koukejte od spodu
Přílohy
3.jpg
Originál bod
3.jpg (17.05 KiB) Zobrazeno 73844 krát
2.jpg
Vzhled s číslem telefonu
2.jpg (16.44 KiB) Zobrazeno 73879 krát
1.jpg
Běžně napsaný bod
1.jpg (13.64 KiB) Zobrazeno 73894 krát
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod freewall v 17.9.2007, 19:14

Hmmmmmmmm :roll: , tak jsem to vyzkoušel, mohu tam dát znaků ">" kolik chci a nedostanu se na další řádky :cry:

Může mi někdo poradit, jak dostat podobu originálních bodů (viz "Pobočka Rudná") ? Tedy, pokud to vůbec jde :roll:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod Docent v 18.9.2007, 0:27

Zkus Ctrl+Enter... Ale to ti tam zase nejspíš udělá nehezký čtvereček...
Tenhle web zřejmě vznikl v době, kdy u nás byla jednička v navigaci TomTom, či vlastně spíše nic jiného masově rozšířeného nebylo... Od toho se odvíjí i omezení počtu znaků v názvu POI, nemožnost používat diakritiku, o nějakých vložených poznámkách či dokonce fotkách ani nemluvě.
Dneska jsou navigace někde úplně jinde, TomTom usnul na vavřínech, ale samozřejmě se najdou lidi, kteří ho nadále považují za jedničku...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod freewall v 22.9.2007, 20:02

Přesto, že to není zvykem dávat komentář k jednotlivému bodům, doufám, že mi prominete jednu výjimku. Dnes jsem byl na jednom místě, kterému se říká "Vyhlídka Máj" a které prostě bere dech. Je to skutečně fascinující podívaná na Vltavu, bod je v "Ruzne zajimavosti" (tedy pokud jej spravce schvali) a na bližší informace se můžete mrknout na téhle stránce http://www.doprirody.com/29-Vyhlidka-Maj/index.htm

A takhle to vypada:
Přílohy
Maj.jpg
Maj.jpg (88.47 KiB) Zobrazeno 73875 krát
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Další

Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron