Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Odeslat odpověď

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

4.6.2007, 12:23

libor_m píše:Jak funguje oprava údaje přímo z amapy?

Teď nemám čas nikomu dávat přes uši ani čas to promazávat. BTW, rossi, můj dotaz stále trvá, protože samozřejmě chápu, že to opravíme u nás a promítne se to i na amapy, ale co se stane, pokud dá návštěvník opravit údaje přimo z amapy?

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

5.6.2007, 21:39

Nestane se nejspíš nic, protoýe to dostanou administrátoři Atlasu a ti se na to vykašlou... Upozorňoval jsem je již víc jak před měsícem na špatné umístění Penny Marketu v Sedlčanech, ale podle nich je zřejmě Penny Market v rodinném baráku to jediné a správné umístění :koul: .

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

7.6.2007, 8:51

Nevíte jak často budou na AMAPY aktualizovat body z POI.CZ. 4.6.2007 se zavedly nové body v turistických známkách a do dneška tam nejsou.

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

7.6.2007, 10:43

Dnes jim odešel mail, je tam pár nejasností, které musím dořešit...

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

9.6.2007, 3:43

Záznamy se na amapách začnou pravidelně automaticky aktualizovat nejdříve za týden.

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

10.6.2007, 14:56

Tak děcka, paráda. A navíc ten orgán s plácačkou :-)

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

10.7.2007, 23:01

Tak jsem si všiml, že po delší době se na AMAPY aktualizovaly POI turistické známky. Jestli to bude častěji, tak to bude super. Dají se tam i jednotlivá POI dobře vyhledávat napíšu např. "znamky 0500" nebo "znamky vez" atd. Jen jsem přišel na jednu chybu na kterou by je bylo dobré upozornit. Při aktualizaci nezaktualizovali vyhledáívání - odkazuje to na staré umístění bodů, když dám vyhledat např. "znamky 0204" tak je vidět chyba. V nově zaktualizovaných názvech také nehledá a nové POI nenajde vůbec i když tam ikona je např. "znamky 1464" je to rozhledna u města Staříč.

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

11.7.2007, 7:17

zkusím to prověřit přes autora amapy.cz. Díky za info.

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

24.11.2007, 15:25

Henry, Rossini - HEEELP.
Možná jsem objevil problém špatně zadaných souřadnicemi BZ od uživatelů. Tento problém trápí (dle diskuze) nejen mne, ale vícero správců a objevují se chyby v kategoriích. Stěžuje si Baharis, Gumajz, MilanSu, ale i další.
Zarazilo mne, :zamysl: že pokud jsou u opravovaných BZ špatné souřadnice, jsou všechny posunuté o cca 50 - 100m (záleží na měřítku mapy v době provádění úpravy) SV směrem. Tak jsem trochu experimentoval :pc: , testoval a přišel na následující.
Pokud si zobrazím kategorii BZ na amapy.cz zobrazí se mi jednotlivé BZ na mapě - super. Kliknu na příslušný BZ, zobrazí se pole s popisem. Pokud chci BZ upravit a poslat správci kliknu na OPRAVIT, zobrazí se nový formulář. A tady je ten moment - při výběru POZICI či NÁZEV se uloží do nově otevřeného okna automaticky souřadnice pod tím odkazem POZICI či NÁZEV :hudry: . Ten formulář je v tom okamžiku jaksi "průhledný". Když v tomto okamžiku změním pouze název a odešlu správci, nahlášený BZ si sebou nese nejenom upravený název, ale i upravenou špatnou polohu (souřadnice). Pokud úpravu provádí "nepozorný" uživatel, chyba je na cestě. :nastvany:
Mrkněte se - ve frontě záznamů je BZ 15700 (podjezdy nízké). Původně má tyto souřadnice 50°6'56.49"N; 14°23'30.71"E a při pokusu o opravu se automaticky vložilo 50°6'57.65"N; 14°23'32.09"E
Zkoušel jsem to doma na Mozille, i IE7, v práci na IE6. Vždy stejné.

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

24.11.2007, 16:32

Máš pravdu, je tam nějaká krpa. Mrknu na to! Díky!

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

24.11.2007, 18:07

Já zadávám souřadnice podle TT.Kolikrát se mi stalo,že se to rozchází....Na mapě je to někdy posunutý,ale prim pro mne hraje TT.

EDIT moderátor: trochu OT

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

24.11.2007, 20:23

Hmm, tak věř, že právě TT je z hlediska záznamu (vstupu) GPS souřadnic špatná volba. Nemám teď čas se rozepisovat, ale mapy.poi.cz resp. jakékoliv mapy (seznam, google, atlas) jsou přesnější. Když tak to večer dovysvětlím, pokud mě někdo nepředběhne... :mrk: Teď letím a nastavuji status "jsem fuč"...

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

26.1.2008, 21:11

Rossini - prosím, opět trvá problém. Viz můj příspěvek z 24.11. (o čtyři výše). Až zbude trochu času, prosím...
Hrabu se v parkovištích na Praze 2 (změna parkovacího systému), chtěl jsem si ulehčit práci, ale přes tuto mapu nejde dělat změnu popisu BZ, hodí to i jiné souřadnice. Nebo to dělá jenom u mne?

Re: AMAPY.cz a WWW.POI.CZ spolupracují!

26.1.2008, 22:36

Dělá to všem. Mrknu se na to.

Ikony v mapě tady na POI cz?

25.3.2009, 14:46

Nevíte proč se mi nezobrazují ikony tady v mapě na POI CZ?
Odeslat odpověď