Vše o navigacích značky TomTom
Odeslat odpověď

TT GO910 zlobí dobíjení- kam do servisu?

2.6.2008, 8:42

Ahoj. Mám dotaz ohledně nabíjení.

Mám takový pocit, že mi blbne nabíjení TT.910
Poku dam TT do držáku nebo do dokovací stanice, připojím sítový adapter, musím s TT drobně "vrtět" a hledat, kde se chytne na kontaktech a bude to správně ukazovat, že se dobíjí. To, že svítí ledka, asi nic neznamená. Dokud tam není pod symbolem baterky nápis "dobíjení", tak se to dokáže naopak za 2-3 hodky úplně vybít, pokud nechám TT zapnutý.
Pokud ho úplně vybiji, je tu problém, protože se nezapne a já nemám na displeji kontrolu, jestli jsem správně vychytal tu polohu...
Můžete prosím, u sebe ověřit:
1- Vždy se zapne TT, pokud jej připojíte na nabíjení?
2- Máte také také vždy ten nápis "dobíjení" pod symbolem baterky?...
3-Jak je to, pokud to napojíte na autonabíječku a chcete TT dobít. Je tam také napsané to "dobíjení"? Nebo se to při zapojení v autě neukazuje?

Mám pocit, že vím, proč ten chlápek TT 910 prodával...

Pokud nedořeším to nabíjení, jsem nahranej a můžu TT hodit do koše. Nebo hledat servis.
Nevíte kde TT servisují?
Máte už někdo zkušenost se servisem?

No, jsem zvědav, jak se s tím poperu. Tak se mějte a díky za tipy.

Re: TT GO910 zlobí dobíjení- kam do servisu?

9.6.2008, 17:57

TomTomy servisuje TT :-), maji sbernou sluzbu pres UPS, ktera to vyzvedne u Tebe doma nebo ve firme, odveze do jejich central. servisu do Holandska a zpet domu. Ze zkusenosti to trva cca 3-5 dni. Podobny problem jsem resil v zaruce se svou 910kou, nedobijela vubec, prestoze svitilo nabijeni. Obcas pomohlo uplne vybiti, ale nemel jsem na to nervy, zvlaste, kdyz to bylo v zaruce, a nemohl se na to spolehnout.
Nyni zcela OK.

Re: TT GO910 zlobí dobíjení- kam do servisu?

9.6.2008, 18:09

Zavolat na zákaznickou linku TT a domluvit se s nimi na opravě. Zde je číslo 239000491

Re: TT GO910 zlobí dobíjení- kam do servisu?

11.6.2008, 15:17

Tak jsem kontaktoval servis v Ostravě. Ochota celkem OK i když nemám doklady.
Co však není OK je cena. Systémový konektor se mění rovnou se základní deskou a cena je cca 3500Kč Pokud to je jenom v konektoru. Tak to je konec. Tudy cesta nevede. Abych nasypal min 4tis za opravu, to ani jako. Jinak se chová TT910 OK, teda pokud je nabitá. Pokusím se najít na desce za konektorem vstupní napájení a vyvést si z těla navigace kablík se samičkou na "stereojack" a budu napájet TT rovnou. Bude to sice trochu opičárna, ale funkční.
Pokud se to odpráskne, což pochybuji, Garmin má akci, že za nefunkční GPS odečte při nákupu nové 2tis kč.
Pak dám vědět, jak jsem dopadl.

Re: TT GO910 zlobí dobíjení- kam do servisu?

17.6.2008, 6:18

Všem přátelům a známím s hlubokou lítostí oznamuji, že mne navždy opustila má TT910...
Stalo se tak v 14/6 odpoledních hodinách, kdy selhal autoadaptér a plných 12V jí neudělalo dobře... V servisu mi zdělili předpokládánou cenu 4-6tis za opravu. Proto se s ní navždy rozloučíme. Sloužila mi krátce/ 5 týdnů/,ale přesto jsem si k ní vytvořil citový vztah....
Budeš nám chybět.
........................................................................................................................................................
Děkuji všem za postřehy a prosím již sem: " NO :pc: ."

Re: TT GO910 zlobí dobíjení- kam do servisu?

7.4.2009, 9:19

Tak já mám trochu jinačí problém. V sobotu se mi stalo, že mi 910tka vyklouzla pri vyndavani z dockiny a tvrde dopadla na podlahu a jeste si povyskocila, aby mohla dopadnou jeste jednou :cry: .. zapnul jsem ji a vse se tvarilo OK. displej nerozbity ani neroztekly, nacetlo se zakladni menu. Jel jsem ji tedy provetrat, ale vubec mi nechytal GPS signal az asi po 5minutach (GPSfix byl ten den aktualizovan). Pak se najednou zrestarovatala a pri novem nabehu sekla s rozplizlym displejem. Tvrdy reset pomohl a naskocila normalne a TMC se zacalo taky chytat a i GPS signal se chytal, ovsem jen na chvili. Po dalsim vypnuti zapnuti mi signal nenaskocil ani po 10minutach a to jsem jel mimo zastavbu... Dnes jsem vyrazil a opet se mi chytl az cca po 5minutach provozu. Vse ostatni co pouzivam funguje jak ma (tzn. TMC, handsfreee..). Mam 910 zrhuba rok a pul koupenou v CR tzn mela by mit zaruku jeste pul roku. Mam to dat reklamovat? :zamysl:

Re: TT GO910 zlobí dobíjení- kam do servisu?

7.4.2009, 9:59

Reklamaci samozřejmě skusit můžeš. To nic nestojí.
Vzhleden k tomu, že 910 má HDD je možné, že při pádu došlo k poškození povrchu ploten. Zkusil bych kontrolu chyb HDD, zda nejsou vadné nějaké clustery.

Re: TT GO910 zlobí dobíjení- kam do servisu?

7.4.2009, 10:47

ja jsem zbezne zkusil kopirovat z 910 do PC a obracene a vse slo v pohode. Samotne navigovani kdyz ma signal taky jde bez chyb, jen chyceni toho signalu je nejaky divny, takze mam taky pocit, ze tam mohlo dojit k nejakymu drobnemu poskozeni bud HDD nebo nejakyho priletovanyho chipu...

Jeste k ty reklamaci. TT akceptuje ceskou 2letou zarucni dobu, kdyz to budu resit prostrednictvim toho jejich kuryra?

Re: TT GO910 zlobí dobíjení- kam do servisu?

7.4.2009, 16:22

Na plotny u HDD bych to netypoval. HDD jsou kostruovány na přetížení v desítkách G (50-60, nevím přesně). Ale problém bych vice viděl v nějaké uvolněné součástce, nebo plošného spoje. Zkusil bych reklamaci. Pokud to neprojde, tak rozebrat a zkontrolovat, popřípadě nechat opravit, pokud se to vyplatí.

Re: TT GO910 zlobí dobíjení- kam do servisu?

7.4.2009, 20:14

je to divny no. Odpoledne cca 5minut, ale hned chytne plnej signal a uz ho v pohode udrzi. Pak jsem zåstavil vypnul neco hodinu resil. sednul do auta TT zapnul a naskocil signal okamzite. Chvili to budu testovat a pak uvidim. Objednani UPS pro reklamaci se plati nebo to hradi TomTom a staci jen samotnej pristroj nebo komplet vybaveni? Jsem v tomhle nejakej levej krome bot jsem nikdy nic nereklamoval zvlast s reklamaci na dalku jsem nic neresil :mad2:

Re: TT GO910 zlobí dobíjení- kam do servisu?

7.4.2009, 20:38

Známý ho posílal UPSkou a všechno mu hradil TomTom. zavolal bych na podporu. Tohle by snad měli vědět přesně. :grin:

Re: TT GO910 zlobí dobíjení- kam do servisu?

15.4.2009, 15:07

Stejný problém jsem řešil se svým TT 710,situace se vyhrotila natolik,že nenašel ani TMC,ani externí mic..TomTom skutečně řeší servis svozem prostřednictvím UPS a je hrazen TT.Než jsem však přístroj odeslal,velice opatrně!!! jsem kontakty na TT i na držáku prostříkl sprejem na kontakty a závada zmizela. O Velikonocích jsem najezdil cca 1500km a závada se již neobjevila.
Zelená LED na TT skutečně nesignalizuje,že se zařízení dobíjí.
Kontrolu činnosti dobíjení sleduji tak,že mám nastaveno v '"Předvolba úspory baterie zařízení:'' ''Vypnout,pokud vypadne vnější napájení "

Re: TT GO910 zlobí dobíjení- kam do servisu?

21.5.2009, 9:04

Tak ještě jsem neměl čas do do Holandska poslat, ale s přechodem na mapy 8.30 se stav 910 zlepšil. Signal nachází o poznání rychleji a v případě, že zapnu 910 venku před autem, tak ho chytne prakticky okamzite za sklem v aute je to o poznani horsi, ale problem je jen s tím úvodním chycením signálu pak už vše funguje ok. Že by to nakonec přece bylo jen otřesem HDD, na kterém byla předchozí mapa :zamysl: Přijde mi to divné, protože chytání signálu by s mapovým podkladem nemělo mít nic psojeného, ale v praxi je je to jak to popisuju :koul:

Re: TT GO910 zlobí dobíjení- kam do servisu?

2.6.2009, 18:59

Tak zas tak slavny to nakonec nebylo. Prvni vyhrani z kapsy vyhani. Zmenou NC se stav zlepsil o cca 30%, takze neustale problemy s prvotnim chytanim signalu. Resil jsem to tak, ze jsem jel s rukou vyndanou z okna v ni drzel TT a chytal signal. Kdyz se chytnul tak uz OK.
Nakonec jsem risknul a objednal z ebay externi antenu (http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... 0305079810). Dodani z Ciny taky velmi rychle. Cekal jsem 20dni, protoze to nebylo posilano zadnou special sluzbou ale normalni postou, ale bylo to tu za 7pracovnich dni.
Pripojeni do drzaku v pohode kompaktibilni a signal okamzite po pripojeni vystrelil, az jsem se lekl, ze protrhne tu delici caru :mad2: Takze za rozumnej peniz vyreseno. Zase jednou ma lenost zvitezila nad zaslanim zbozi k reklamaci, ale kdyz jsem si to zpusobil sam, tak mi to neprislo extra ferovy to tam posilat.
Odeslat odpověď